www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Vibrace do volantu
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 18:27

Čus,
mám takovou otázku.Přezul jsem na letní gumy 185/65/14.
Při rychlostech mezi 90 - 120 km/h mi vibruje volant.
1.Kola jou vyvážená (Al Borbet),gumy nepoškozené.
2.Brzdové kotouče nové,desky taky (ATE/Lucas)
3.Brzdiče vyčištěné,jdou volně.
4.Na nápravě není nic viditelně poškozené.
5.Když tam dám zimní zpět,tak to nedělá (175/80/14).

Re: Vibrace do volantu
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 18:35

Ty kola asi nejsou vyvážená. Třeba upadlo závaží.

Re: Vibrace do volantu
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 18:42

Právě že jsou,když jsem je sundal a dal tam zimní a pak zpět ty letní,tak jsem to kontroloval.

Re: Vibrace do volantu
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 18:48

Ty kola nejsou na 100% dobře vyvážená.Já sem si nechal 3x vyvažovat letní na litých kolech,než sem poznal,že to v tom pneuservisu neumí,nebo nemají dobře nakalibrované mašiny.Zajel sem si do druhého pneuservisu a napoprvé jim to vyšlo..........jako Pájovi:-)

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: Vibrace do volantu
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 18:59

Tak já to tedy v pondělí zkusím v jiném servise,protože jsem z toho na prášky.

Re: Vibrace do volantu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 19:49

Koukej gumari pod ruku kdyz to vyvazuje. Uz sem se setkal s "lenochama", ktery 5g +/- neresili. Na nekterych pneu je to znat....

Re: Vibrace do volantu
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2006 06:17

Já mam gumy 185/60R14 na discích O:Z z roku 1991, a hází mi to taky,
1.gumy matador elit hrůza
2.gumy BRIGESTONE Potenza děs

pak na zimáku nic /protektor obnova BRNO!!!/
na plecháči s gumou DUNLOP SP SPORT2000 uplná krása

závěr : gumy byly vždy vyvážené, disky nehážou, ale pneumatiky byly probržděné!!!! vždy jsem kupoval jeté!! jen ty DUNLOPY nové, a podle všech byly ty gumy někde vostře na brzdě a neměly rovnoměrné sjetí

Re: Vibrace do volantu
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2006 06:55

Chlapi díky za rady,
po znovuvyvážení kol u jiného gumaře je všechno tak,jak má být.
A to jsem zaplatil pouze 75% ceny co u předešlého.

Re: Vibrace do volantu
Autor: Tondach-Astra F-C16SE (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2006 17:32

V sobotu jsem byl svědkem toho,jak pár lidí přede mnou odjelo se špatně vyváženými koly-byla špatně nakalibrovaná vyvažovačka.Synáček majitele se fakt vyznal.
To Oplík Jeník-mám tam Matador Elit MP 35,vyvážení naprosto bez problémů.

Re: Vibrace do volantu
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2006 07:38

zase ten samej problem: tak jsem v blahé nevědomosti doufal že se vyřeší:

Al.DISK: kterej prej nehází, nandané gumy MATADOR ELIT MP 185/60R14, hažou 80-125km/h, plecháče stěma gumama nehažou, a ty jeté DUNLOP jsem už ani nezkoušel hazet spátky na al.disky /zrujnovalo by měto!!/ už z toho začínam bejt zoufalec

Re: Vibrace do volantu
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2006 16:11

oplik jenik: já teď koupil bridgestone potenza re 720 205/50/15 s více než půlkou vzorku, spíše skoro nové, mám to na AL discích (dle mě origo opel 15"), vyvažoval mi to kámoš v servisu, a nehážou - rychlost 0-170 winking smiley

Re: Vibrace do volantu
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2007 08:53

Pridavam svoju skusenost ...

Triaslo mi volantom od 120 kmh a vyssie a naozaj to bolo len zle vyvazenymi pneumatikami. Mam origos disky a letne gumy Hankook 195/60 R15. Daval som to prevazovat v dvoch velkych slovenskych pneuservisoch a v jednom malom vzdy to bolo uplne na prd. Uz som bol z toho chory. V piatok som to dal prevazit u jedneho znameho a ten vlozil na vyvazovacku este aj nejaky konicky vymedzovaci kruzok a dal nove zavazia a cuduj sa svete trasenie prestalo :-) Neuveritelne, ze v tych dvoch velkych pnesuservisoch mi tvrdili, ze mam z pneumatik vajco a bolo to len tym, ze nebol spravne ulozeny disk na vyvazovacke nakolko u toho znameho to ziadne vajco nebolo. Videl som to na vlastne oci. Nikdy viac uz nevkrocim k tym trom.

Re: Vibrace do volantu
Autor: stanislav.zatopek (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2007 11:54

ahoj...to samé se mi stalo před týdnem......zajel do toho pneuservisu a reklamoval špatné vyvážení...remcali, ale sundali kola, že to teda zkontrolujou...a světe div - špatně vyváženo,to co měla být na vnitřní straně bylo na vnější a opačně...takže dali závaží správně a problém zmizel...

Re: Vibrace do volantu
Autor: Jarin 98 (IP zapsáno)
Datum: 08.05.2007 10:47

ahoj, mám ten stejný problém. Auto je Astra Caravan G, 1,6 16V. Při rychlosti 130 km/h, začne třepat volant a tak to pokračuje až asi do 160 - 170 km/h, pak se to trochu uklidní, ale nezmizí to. Jsem z toho už úplně vyřízený, jelikož to dělá při letní i zimní sadě gum i disků. Vyvážení musí být OK jelikož to dělá švagr (má pneuservis) a ten si na tom nechal obvzlášť záležet, osobně jsem dohlížel. Brzdové desky i kotouče OK, nikde nic neklepe, nic není volné. Už jsem investoval i do výměny homokinetického kloubu (vyměněna pravá polosa) a dělá to pořád. Už opravdu nevím co s tím. Možná asi vyzkoušet jinej pneuservis, že by to švagr dělal blbě to se mi ale nezdá, dělá tu práci už nějakej pátek, tak zkušenosti jistě má. Dal bych snad cokoliv za to, aby to přestalo.

Re: Vibrace do volantu
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2007 18:05

až vám vyvážej kola, zkuste jim říct at to samý kolo vyvážený na nulu otočej o 90° na hřídeli vyvažovačky a znova zkontrolují - možná budete překvapeni.

Re: Vibrace do volantu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2007 18:44

A možná budou překvapeni i oni. eye popping smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Vibrace do volantu
Autor: Petr Škorec (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2007 18:47

PetrF: No právě, na většině vyvažovačkách ti to po pootočení disku hodí 15g i více, ale pokud to bude do 15g je to prej normální.....

Re: Vibrace do volantu
Autor: sporke (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2007 21:00

já sem měl stejnej problém ale ani ve 3pneuservisech to nedokázali a pak jsem skočil za kámožem co prodává lity kola a opravuje je a když dal přední liťáky na rovnací stolici házely 1 2,5 mm a druhý 3 mm po opravš samo. že zdarma pak následovalo obutí a vyvážení v jednom tom servíse co jsem si myslel že to neuměj. A ejhle 150km/ h a volant se ani nenhul a to mám tlumiče v píč...........

Re: Vibrace do volantu
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2007 14:29

Petr Škorec: Já jim dám, že 15g je normální, to bych se jim pěkně poděkoval, za ty oskákaný gumy a zničený čepa včetně tlumičů.Tak proč tam vůbec dávaj 5ti-15tigramový závaží?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **        ********   ********   **     ** 
 **   **   **        **     **  **     **  ***   *** 
 **  **    **        **     **  **     **  **** **** 
 *****     **        **     **  ********   ** *** ** 
 **  **    **        **     **  **     **  **     ** 
 **   **   **        **     **  **     **  **     ** 
 **    **  ********  ********   ********   **     ** 
Powered by Phorum.