www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Skřípání
Autor: Pavel V. (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2006 06:39

Začalo se mi ozývat od kol takové skřípání.Je to slyšet,když jedu pomalu např. u nás v ulici a jen v zátáčce.Na co se mám zaměřit,co udělat.Vím,že všechny čtyři destičky mají ještě dost masa,ale kotouče jsou už na minimální hodnotě.Zatím ještě nic při brždění nevibruje.Dík

Re: Skřípání
Autor: David V (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2006 07:23

Víc se zaměřit na to skřípání, takhle se to nedá rozpoznat. Není to dost popsaný. Jde-li o skřípání, guma o kov nebo kov o kov. Navíc je nutné sledovat, jestli to má nějakou frekvenci a s čím se ta prekvence shoduje (otáčení kol nebo volantu) a pokud je to v malé rychlosti, tak někoho pověřit jízdou a poslechnot si to mimo auto. Není od věci zjistit, jestli to třeba nejsou jen porezlé kotouče od delšího stání po dešti a po několika zabržděních skřípání ustane. Navíc se v karoserii zvuky zvláštně nesou, takže skřípění se může nést od zadních kol nebo dokonce od výfukového potrubí.

Re: Skřípání
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2006 12:08

Udivuji me tyhle dotazy typu - neco me vrze..... neco me skripe.....
Jedina rozumna odpoved, ktera me na ne napada, je - neco namaz..... neco dotahni...

Je treba si uvedomit, ze prvku ktery muzou jakkoliv vrzat, skripat, rachtat je na podvozku tisice a nikdo z tady pritomnych neni vedma aby rek - dela to tohle.

Co je sloziteho na tom, zvednou auto na hever a holt si s tim kolem zatocit, nebo zahejbat s celym ramenem, atd atd.....

Chapu ze je jednoduzsi v teple do kompu natukat dotaz, nez venku zvednout auto, lehnout si pod nej a nedej boze se uspinit...:-(

Re: Skřípání
Autor: woche (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2006 14:15

standa: dobře si to vystihnulsmiling smiley))))

Re: Skřípání
Autor: Balda (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2006 19:55

Zdravím. Když ce zhoupneš na blatníku....skřípe to taky??? Jestli jo, tak ti třeba vrže přední silenblok na rameni. Měl jsem tento problém. Vrzání v podvozku při pomalé jízdě přez hrby a v zatáčkách. Měl jsem ramena venku a podmáznul jsem je něčím mastným a je klid.Pavel V. napsal:



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   ********  **     **  **    ** 
 **     **  **     **  **        **     **   **  **  
 **     **  **     **  **        **     **    ****   
 ********   **     **  ******    *********     **    
 **         **     **  **        **     **     **    
 **         **     **  **        **     **     **    
 **         ********   **        **     **     **    
Powered by Phorum.