www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
silemblok motoru
Autor: Bob (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2006 19:35

Prosím o radu!Mám Kadeta 1.7D a zdá se mi,že se mi přenáší zbytečně moc vybrací od motoru na karoserii.Mám podezření na sedlý sikemblok na pravé straně u rozvodů.Nevíte,dá se vyměnit bez krkolomných cviků,jako je demontaž motoru?
Máte někdo s tímto problémam zkušenost,pomozte.
Dík,Bob.


Re: silemblok motoru
Autor: Harampák (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2006 19:50

Nevim jak u ropáka ale dneska sem to dělal u benzíňáka a neni to nic složitýho.Práce nejvýš na 20 minut.Na bloku motoru je na třech šroubech takovej plechovej držák a ten vede k silentbloku.Stačí podepřít motor heverem,lehce přizvednout,povolit tři šrouby,sou to patnáctky a pak dva z vrchu silentbloku a je to celý venku.Pak si jen vyměníš silentblok a prdneš to tam zpátky.Fotku tu žádnou zrovna nemám ale to najdeš.

Re: silemblok motoru
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2006 05:39

no bez demontáže motoru to samozřejmě jde, ale u ropáka je trochu komplikovanější s přístupem, stačí motor zespoda podepřít pod vanou a pak už jen šroubovat ...

Re: silemblok motoru
Autor: Roman (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2006 17:57

Ahoj měl bych dotaz částečně k věci, docela dost se mi mlátí motor 1,7 D a tady sem někde v nějakým starším příspěvku našel že to kdosi vylepšil tim, že mezi silenbloky a motor nacpal ještě kus tvrdý gumy, sehnal sem si takovej ten plát tvrdý gumy pod stroje z továrny a chci se zeptat jestli někdo máte zkušenost s timhle řešení, to klepání mi totiž vadí ale zase se mi vzhledem k hodnotě auta nechce utrácet přes litr za jeden silenblok díky za každou reakci.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********   **     **  **     ** 
 **     **  **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **  **    **     **  **     **  **     ** 
 **     **  *****     ********   **     **  **     ** 
 **     **  **  **    **         **     **   **   **  
 **     **  **   **   **         **     **    ** **   
  *******   **    **  **          *******      ***    
Powered by Phorum.