www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Kolo
Autor: Mira (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2006 18:09

Mám menší problém, při rozjíždění se mi třepe přední kolo u spolujezdce. Na volantu to nejde poznat jenom s venku při podívání. Nevím jestli to je normální, protože Oplíka mám teprve 6 dní. Míra

Re: Kolo
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2006 18:28

No to je celkem divny ze to na volantu nepoznas. A neni jen spatne nasazena poklice?

Re: Kolo
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 06:07

Záleží jakým stylem se rozjíždíš. Pokud se ti při tom kouří od gum, tak je to vcelku normální jev, že person "cvičí" dopředu - dozadu.
Ale pokud se rozjíždíš v klidu, je to fakt divné, že na řízení není nic poznat. Zkoušel jsi se rozjet, když máš kola v rejdu ?

Re: Kolo
Autor: rorr (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2006 21:04

Čau, na řízení jsou znát řádově mnohem menší odchylky než jaké jsou patrné pouhým okem.. takže souhlas se Standou , prostě kolo jen z nějakého důvodu vypadá excentricky

Re: Kolo
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2006 04:40

Mira : Zkus prohodit kola na autě. Přední dozadu a naopak. Uvidíš, jestli to bude dělat pořád.

Re: Kolo
Autor: Mira (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2006 17:37

Měto dělá pořád. Jde to cítít při rozjíždění protože to třepe celým autem. Ale s volantem nic. Nemůže to být spojka.

Re: Kolo
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2006 18:33

A co razantní rozjezdy? Pokud máš v háji tlumiče, tak můžou kola odskakovat

Re: Kolo
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2006 21:28

Tak mě napadla povolená poloosa a tím pádem i ložiska.Ale to bys asi poznal na volantu.Když to zvedneš na hever,máš tam vůle?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   *******    *******   **        ******** 
 **        **     **  **     **  **           **    
 **        **                **  **           **    
 ******    ********    *******   **           **    
 **        **     **         **  **           **    
 **        **     **  **     **  **           **    
 ********   *******    *******   ********     **    
Powered by Phorum.