www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Sbíhavost
Autor: Balda (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 10:57

Zdravím zasvěcené
Potřebuji radu. Mám Astru 1.8 16V. Pro seřízení sbíhavosti je mezi axiálním táhlem a čepem červík 2x M 16x2,0 mm pravý závit, levý závit.
Nevím na jaké straně je jaký závit. Není tam vidět a hýbat na zkoušku s tím nechci.
Díky za radu.



Příspěvek upraven (22. 06. 2006 14:12)

C18XEL

Re: Sbíhavost
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 11:05

Tak nesrovnavej rizeni cepem, ale volantem. Cepy by si musel otacet oba a to se netrefis a zbytecne si sbihavost rozhodis.
Volant vyndas a narazis ho proste o jeden zub (nebo vic) jinak.

No Subject
Autor: Balda (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 11:14





Příspěvek upraven (22. 06. 2006 14:13)

C18XEL

Re: Sbíhavost
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 11:45

No, ehm, tak kvuli milimetru na volantu bych se urcite do rozstelovani cepu nepoustel, ale proti gustu...

Re: Sbíhavost
Autor: Balda (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 12:13

Zajímají mě ty závity. Poradí mi tu někdo???

Re: Sbíhavost
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 12:22

Vis, kdybys byl trosku vynalezavej, tak si proste zmeris vzdalenost ridici tyce od cepu (posuvnym meritkem - suplerou) a potom si muzes kroutit sroubama do haleluja a vyzkouset kam se jakej toci.
Ale to si asi slyset nechtel co??

Re: Sbíhavost
Autor: Balda (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 13:16

To jsem fakt slyšet nechtěl. V katalogu jsem se to nedozvěděl, ale podle koncových čepů je na pravé straně levý a na levé pravý závit. To řeší můj problém. Jinak díky. Bylo by jednoduší to někam vrazit a pak zaplatit, ale to se mi nechce. Už jsem si na tý mojí Astřičce udělal ledasco. Tak půjde i toto. Měnil jsem zadní silenbloky na ramenech a mám to trochu rozhozený.



Příspěvek upraven (22. 06. 2006 15:18)

C18XEL

Re: Sbíhavost
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2006 18:36

Drátěným kartáčem si očisti ten závit,vezmi baterku a pořádně se podívej. Při tomto stoupání to musíš poznat.
Pokud s tím nechceš hýbat na zkoušku,tak proč do toho lezeš? Když budeš seřizovat,stejně to rozhodíš.

Re: Sbíhavost
Autor: Balda (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2006 11:37

Tak zdravínm odborníky
Volant je rovně. Sbíhavost v pořádku po kontrole u kamaráda na STK.
Už jsem si toho udělal na autíčku dost a nejen na oplu a jak to vždycky dopadlo.....levně.
čau
PS: Pravý čep - levý zavit
Levý čep - pravý závit



Příspěvek upraven (25. 06. 2006 13:39)

C18XEL

Re: Sbíhavost
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2006 15:22

Nechci prudit, ale víš čím měří sbíhavost na stk??? Pokud jsi s tím pohnul, tak pochybuji že je 100%. Na druhou stranu, kolik jezdí aut se 100% perfektní sbíhavostí, že? Martin.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        **    **        **        **  **       
 **        ***   **        **        **  **       
 **        ****  **        **        **  **       
 **        ** ** **        **        **  **       
 **        **  ****  **    **  **    **  **       
 **        **   ***  **    **  **    **  **       
 ********  **    **   ******    ******   ******** 
Powered by Phorum.