www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: Kirko (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 11:03

Kamarát kúpil 1.6 Kadetta s pružinami a nechcel ich.Ja som mal sériové Gsi.Tak sme ich vymenili medzi sebou. No na jeho 1,6 sa ti Gsi prežiny chovali ešte horšie ako na mojom aute. Standa má pravdu. Sú na vačšie zaťaženie takže v predu je motor lachší a auto sa chová ako húpačka. Moc nedoporučujem.

Přílohy: Struny.jpg (221.3KB)   Struny 1.jpg (145.1KB)  
Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: GooF (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 15:31

Nove stoji cca 2500? nejlevnejsi jsem videl asi za cca 4000. DIky za rady smiling smiley

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 19:56

To GooF : Ale blbost, minulej tejden jsem zrovna ty ceny pro nekoho zjistoval. WEITEC -60/-40 vysel na 3600Kc. Jinak jak jsem psal. Dej si na seznam.cz vyhledat - pruziny kadett, podvozky kadett a uvidis..:-)

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 06:22

Já sice cápu vaší touhu o pěkně vypadající auto, jak si pěkně sedí nizoučko nad zemí.... Ale jelikož jsem kadetem jezdil, a ještě chci jezdit.... tady až ho dodělám, je pro mě důležitá jedna věc a to pratičnost. Nízko položené auto už moc nenaložím i když mám tvrdší pružiny. Další věc, pokud s kratšími pružinami nenamontuješ i kratší tlumiče, tak ti stávající tlumiče půjdou za chvilku kukat. nebudou pracovat kde mají.... To samý je pokud dáš tvrdé péra k tlumičům na o něco měkčí. tam pokud jsou tlumiče už trochu jetý, tak neutlumí to houpání.. Z toho plyne, že pokud budeš chtít zvyšit sportovní vlastnosti podvozku, tak to pružiny nespravý, ale doporučuji koupit buď nový origo podvozek nebo prostě podvozek od jiné firmy, ale to je cca 15000 a výš...

Taky jsem uvažoval o tvrdém podvozku, objezdil několik tuningových dílen kde mám kamarády a nakonec jsem dospěl k názoru že mi bohužel nebo bohudík stačí seriový podvozek...

Jinak s cenami souhlasím se Standou není jen jeden obchod odkud se dá brát. Nejdříve se pořádně rozhlídni a rozmysli...

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 06:56

Je to presne jak pises Jardo. Mam celej komplet podvozek WEITEC (40/40) a cca pred dvema roky me vysel na 14 tisic. A je to samozrejme jiny svezeni nez na seriovym. :-)

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: Kadeťák (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 12:45

Já bych nechal původní pružiny. Neřekl bych, že je Kadett vysoko položenej třeba jako Žigulík :-). Radši dbejte na to, aby byli tlumiče ok. Na některých exemplářích jsou ještě původní a tlumení stojí za prd.
Z vlastní zkušenosti doporučuju tlumiče Bilstein s plynokapalinovou náplní stojí něakecjh 1500kč+ montáž za 1000kč jedna strana.

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 14:58

Goof: nazdar Parde, taky jsem uvažoval o pružinách a je pravda, že to vypadá moooc pěkně, ale jak se tu už psalo, není to moc na časté ježdění po našich silnicích, zeptej se Standy a on Ti řekne co to je jezdit ze sportovním podvozkem v běžném provozu.
Jediné co Ti můžu doporučit jsou kvalitní tlumiče a sám uvidíš co to s tím autem najednou udělá, kdo nezkusil neuvěří.
Když se podíváš na moje auto (před bouračkou :-) ) tak to s tím spojlerem vypadá hned o dost líp a nižší, tak že na co pružiny.
Komplet podvozek na Kadetta se dá sehnat od 8500,-
Projdi si nějaká fora, třeba www.tuning-forum.org , tam se o tom bavily dost a dost.
Vymlouvat Ti pružiny ale nebudu, to je na tobě a z vlastní zkušenosti vím, že když se pro něco rozhodnu, tak mi to moc lidí nevymluví, někdy bohužel :-(
A jak se říká ve Star Wars : Ať Tě provází síla :-)


Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: GooF (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2005 05:42

Vcera jsem byl u kamose (Demura) co ma Kadetta GSi,postavili jsme vedle sebe nase auta a dival jsem se,jestli je to jeho GSi nizsi. At jsem meril a zkoumal jak jsem chtel,mam auto uplne stejne vysoko od zeme, i kola od blatniku jako to GSi. Takze se na ty pruziny asi vyprdnu. Chtel jsem je tam, aby Kada sedel lip v zatackach kdyz nema stabylizator. No tak hold nesmim jezdit tak moc jak prase do zatacek smiling smiley Diky za rady, nevedel jsem ze je to s tim podvozkem tak slozity.

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: GooF (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2005 05:47

Rom@n: Zdravicko panacku :-) Predni tlumice mam uplne v haji, takze jsem si udelal Vanoce uz ted a objednal jsem si asi pred tydnem (vys zminovane) tlumice Bilstein, tak uvidime jak se to projevi :-) V listopadu je tam jdem s kamosem namontovat, tesim se jak male decko! btw: pred 3 dnama jsem mel Kadetta malem na srot, nejakej magor mi nedal s Peugeotem prednost a nebyt tam volny placek vedle silnice, tak jsem na tom jako ty, ale z druhe strany.

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2005 21:24

to Gof:A nemas to na 17tkach a on na 14tkach?:c)))Stejne vysoko?To se mi nezda:c/

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2005 05:55

To GooF : POckej chces me jako rict ze schanis radsi pruziny nez stabilizator?? Stabilizator vyjde na vrakarne na cca 500Kc a urcite te pomuze vic nez snizeny pruziny. Je treba si uvedomit funkci obojiho. Neznamena, ze kdyz je auto niz, ze musi zakonite lip sedet v zatackach!!!
Navic mam pocit ze 1.6ka stabilizator ma, ovsem pokud to neni nejakej bastl.

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2005 09:48

TO Standa : Goof má Frisco, tak se mi taky nezdá, že by tam ten stabilizátor neměl, spíš je vyndanej.

To Goof: sežeň si stabilizátor z GSi je tužší a s těma novýma tlumičema to pojede v zatáčkách jak na kolejích :-)

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2005 10:34

To Rom@n : Lip bych to nenapsal..:-)

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: GooF (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2005 18:32

Tak ja se podivam po nejakem na vrakaci,diky moc smiling smiley

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2005 08:17

Tak nevim : ale obyčejné pružiny jsou na větší zátěž a v klidu jsou vyšší 321mmP-219mmZ, GSi /274mmP-191mmZ/ je na menší zátěž /dle tabulek opel a Jamex/, z toho plyne o kolik je nižší 2.0GSI?? než třeba 2.0 club combi /vim že combi je uplně jiné konstrukce/ ale stejně, já koupil pružiny pro 1.8-2.0 /-30mm/ ale nejsou na gsi, z toho snížení a přeměření vychází snížení GSI jen -10mm, z toho plyne GSI má kratší pružiny bez zátěže a určené pro MENŠÍ zátěž: předek 785-760kg zadek stejně 715kg, obyčejné: předek 790kg zadek 715., GSI síla drátu je na předku o 0,25mm silnější, a na zadku o 0,50mm SLABŠÍ, ALE MÁ menší průměr celé pružiny o 14mm,

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 21:57

Taky mi to hlava nebere. Měl jsem původně na 1.6HB dofukovací tlumiče a těď po výměně za obyč tahám zadek po zemi oproti Kadettu co stojí v areálu. Když jsem sháněl ty pumpovací tak jsem je našel jen na GSI (KELLY-MONROE). Nemáte někdo katalog dílů kde by se to dalo "spárovat"?

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2005 07:34

dle TP má kadett výšku 1365mm jak gsi tak obyčejnej, jestli máte někdo v TP něco jiného?

Re: Pruziny Z GSi na obyc kadetta
Autor: Pavel GSI (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 09:40

Kluci take jsem resil podvozek pac se mi to porad nezdalo...Divne se to houpalu a cele to bylo dost nervozni. (o nicem)
Tak jsem to vzal ke znamemu do srvisu a ten kdyz to rozmontoval tak jsem se nestacil divit.

Tlumice origo opel gm rv.86 samo oboje vytekle a uz nefunkcni. oboje predni pera praskle a obe o zavit a pul. Samo vytluceny vsechny gumy na prednim stabilizatoru o dorazech na tlumicich ani nemluve.

Takze jsem vse nakoupil nove + podvozek weitec 40/20 zelene maj TUV takze nejsou jak kamen. tlumice Bielstein a dorazy.

Po namontovani vsech dilu jsem se opravdu nechapal.
Trochu jsem se bal ze to bude moc tvrde ale opak je pravdou.
Ten rozdil jak ma kadet gsi jezdit jsem ani nedoufal.
Auto neni v zadne rychlosti neklidne ci jinak nervozni.
Krasne si ted uzivam rychle prujezdy zatackama kdy jde cele auto do maleho smiku.
Takze tot muj zazitek.

Re: Pružiny GSi???
Autor: Ondřej (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2011 20:53

Zdar chlapi, chci se zeptat. Mám kadetta 1,5 td dal sem tam přední tlumiče a proužiny z GSI kadett. Sjíždí se mi vnitřní strany kol. Kola sou do áčka co stím mám udělat? je to tím, že se auto na předku snížilo? nebo že tlumiče so už hotový. Nevím co stím mám dělat. budu rád za kažvou radu. díky moc kdyžtak napiště ma mejl nebo sem Ondra

Re: Pružiny GSi???
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2011 21:07

Dej tam pružiny co tam patří a máš po problému.

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  **      **  **      **  **     ** 
  **  **      **     **  **  **  **  **  **  ***   *** 
   ****       **     **  **  **  **  **  **  **** **** 
    **        **     **  **  **  **  **  **  ** *** ** 
    **        **     **  **  **  **  **  **  **     ** 
    **        **     **  **  **  **  **  **  **     ** 
    **        **      ***  ***    ***  ***   **     ** 
Powered by Phorum.