www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2006 11:09

Ahojte....nadešel bohužel čas výměny tlumičů a proto se chci zeptat jaké z této nabídky ano a jake ne?

[obchod.autokelly.cz]
jde mi o to aby to zase nestálo majland ,docela mě zajmá ten Starline za 800,-
díky



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: Harampák (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2006 14:23

Starline neni žádnej výrobce ale jen firma která všechny možné díly balí a rozesílá po obchodech.To mi bylo sděleno v obchodě Autokelly.Ale kde firma Starline ty díly nakupuje mi nikdo nebyl schopen říct.Takže bych to viděl na Made in China a radši bych se tomu vyhnul.

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2006 05:28

Podívej se na www.mjauto.cz
Doporučuji tlumiče Kayaba, nebo Bilstein, nebo Monroe Reflex, nebo Sachs
Všechno plynokapalinové. (cena 1200 - 1500kč/ks)
Na www.speedpro.cz prodávají za 3000kč/pár tlumiče Koni,
tak že celé auto za 6000kč



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2006 05:29

určitě ne starline a al-ko, jinak si vyber jakoukoli ze známých značek co zde doporučujií ostatní, co mám zkušenosti tak koni mají nejlepší životnost, ale i ty ostatní jsou dobrý

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2006 14:14

Do Starlinu nechoď, dokonce ani s běžnýma monroe nemám nejlepší zkušenost, když tak ty reflexy. Prodávám autodíly a obchodní zástupce z Kelly sice tvrdí, že Starline pro ně vyrábí Monroe a dávají na ně 3 roky záruku, ale ... Na to, aby je dělalo Monroe jsou moc levné, nebo je výrobní cena tlumičů opravdu tak nízká a všichni značkoví výrobci si na nás motoristech mastí dobře kapsu. Jinak moje volba je Sachs v plynu, tomu věřím asi nejvíc.

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: konyk (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2006 20:22

ja mam daewoo racer 1,5L GSI a su tam tlumiče McPersonuz od vyroby a su v pohode

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2009 07:17

Cus. Potřebuju poradit v tomhle se nevyznám... smiling bouncing smiley

Před dvěma lety jsem měnil zadní tlumiče v origo servisu Opel - měli akci - vím moje blbost! orig servis už nikdy!!sad smiley

Po montáži a proměření měli účinnost pouze 50% což se mi nezdálo ale technik říkal, že to může být "vůlí" na nápravě a starýma gumovýma špuntama dole v uchycení tlumiče na nápravu (bavíme se pořád o zadní nápravě caravanu)

Nyní když jedu autem, tak v pohodě ale stačí, abych dozadu něco naložil a auto (zadek) zřetelně odskakuje. Chtěl bych ty tlumiče vyměnit, ale nevím, abych nedopadl stejně jak odstranit tu "vůli" na té zadní nápravě? Koupit nové silenbloky?? Nemáte typ jaké koupit nebo je to zbytečná investice?

Díky za radu.thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2009 09:29

Ahoj!
Tak spodní, i horní gumové uložení tlumičů se snad mění včetně tlumičů, ne? To spodní je nalisované v tlumiči a horní dostaneš v pytlíku k tlumičům eye popping smiley?

Jinak ty silentbloky nápravy mají na jízdní vlastnosti podstatný vliv - pokud jsou vylítané (ta guma), zadní náprava pak má tendence "plavat". Vem si, že když máš vakl v silentbloku třeba jenom 2-3mm, tak na kole už je vzdálenost znásobená vzdáleností od silentbloku. A mění se docela blbě - buď pod lisem, nebo je na to potřeba udělat takový přípravek...

Nicméně, běžně vychozené silentbloky nemůžou způsobovat odskakování kol...to se mi nějak nelíbí - to spíš opravdu vypadá na tlumiče...

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2009 11:03

na můj dotaz proč mi je tam nedali nové ale použili staré mi technik od opla řekl, že v sadě s tlumiči ty gumy nejsou a musel bych si je za hříšný peníz koupit solo! Byla to taková moc prapodivná "akce" na tlumiče!!

Právě si budu muset vyměnit i ty silenbloky a moc se mi do toho nechce.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2009 13:45

Mno, tak to je pak taková výměna nevýměna, až se mi to skoro nechce zdát v originál opel servisuconfused smiley...

No jinak až budeš měnit ty silentbloky, znamená to rozpojit ručku, brzdy, odšroubovat tlumiče, vyndat pružiny, povolit dva šrouby, co drží nápravu a celou jí vyndat ven. Potom trubkou vylisovat ty pouzdra (silentbloky) a nalisovat místo nich nové - což není sranda ani jedno. A pak to všechno zase pěkně vrátit spolu s novými tlumiči...
Je to na den práce...

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2009 17:35

bojim bojim smiling bouncing smiley tohle dělat před panelákem asi nebudu to tak u bráchu v dílně sad smiley No Aspoň bude zase další "návod" ....

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2009 18:15

No, jak říkám nejhorší je vylisovat a nalisovat ty pouzdra - ostatní je stavebni.ce a lá merkur.
A ideální je tu nápravu vyndávat a nandávat ve dvou lidech - v jednom to jde taky, ale je to boj smiling bouncing smiley...
Spíš se hlavně podivej, jestli je to opravdu potřeba měnit a není to třeba prasklá náprava nebo jen tvoje paranoiathe finger smiley...

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2009 19:24

jj díky paranoia ne na auti sem sice choulostivý ale jak je to napožený tak to při nerovnostech hodně skáče. nejlepší na tom všem je že to auto má ještě originál přední tlumiče! A při měření před 2 lety po výměně zadních tlum. měly přední staré 71% a ty zadní nové jen 50% učinnosti!! Hm zajímavý?!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 14:44

koupil sem a nandal Kayaba Excel-G a super! Velikanska spokojenost - a to myslim ze jsem narocny ridic.

Jaké tlumiče?
Autor: Ad@m (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2009 10:01

Zdravím pánové, chtěl bych se zeptat jaká je lepší volba tlumičů. Mám astru F kombi a na 15" kolech s gumama 195/55 by to mohlo jít klidně trošku na zem, viz [www.jpeg.cz] ale zas ne úplně, přece jenom s autem jezdím denně a celkem hodně i po dálnici. Takže mám radši koupit originál Monroe z Autokelly nebo třeba [www.shop-tuning.cz] ? Díky

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 10:25

Monroe? každý kdo je měl na astře na ně nadával... nevím? Doufám, že ten obrázek je pouze ilustrativní jinak tohle tam si člověk nedá? jinak taky bacha na zadek kde máš oko a kde šroub.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: Ad@m (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 13:06

co myslíš že si člověk na auto nedá? ty tlumiče na které jsem dával link? Jinak jak jsi to myslel s tím okem a šroubem?

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 15:06

Adam:
Hele, já mám na Kadettu GSi Monroe original a nemůžu si stěžovat - nějak nevím v čem by měly být horší jak Kayaby atd. - už na nich mám najeto přes 20tkm a dobrýconfused smiley...
Gizmouš asi myslel, jestli máš vzadu dole oko, nahoře šroub, nebo oka na obou koncích tlumiče jako má astra G...
Ale tak to snad nejsi blbej, aby ses nejdřív nepodíval na auto, co tam máš, nesmiling bouncing smiley?

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2009 10:23

Já mám na Monroe Reflex nalítáno cca 100 t. km a zatím drží ...

Re: Jaké tlumiče a jaké ne?
Autor: Ad@m (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2009 16:06

Vrabi: na jakém autě? Já právě taky uvažuju o těch reflexech, zadní 1500,- a přední 1700,- v Autokelly

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********   ******    **    ** 
 **     **  **   **   **        **    **    **  **  
 **     **  **  **    **        **           ****   
 *********  *****     ******    **   ****     **    
 **     **  **  **    **        **    **      **    
 **     **  **   **   **        **    **      **    
 **     **  **    **  ********   ******       **    
Powered by Phorum.