www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Třepaní auta
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2006 23:04

Cau kluci,mam takovej menší problem,na Astře F combi se mi při brždení z vyšší rychlosti (cca 80,90km/h)roztřepe auto,takove bubnovaní,nevím jak to nazvat(jako kdyz haže kardan u auta se zadním nahonem)ale chveje se to dost,do pedalu to nekope,kotouce jsou tam cca rok(ATE) a nemaj jeste skoro ani rantl,desky v pohode,zadni brzdy taky OK,menil jsem LP pružinu,a manzetu na kloubu,poloosa dotahla,třmen taky,kulak taky,rameno tez,jeste to musím projit,jen valím v sobotu na slovensko tak nemam moc casu,tak se ptam jestli uz se nekomu neco takoveho neprihodilo,at to mam rychleji diky moc

Je to Atra F combi C16NZ(nevím přesne) 1.6 8V r.v.94 najeto 164 000km,

Re: Třepaní auta
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2006 07:12

Tak potom zbývají špatně vyvážená kola.

Re: Třepaní auta
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2006 09:26

TO BY NEDELALO JEN PŘI BRZDENÍ NE?

Re: Třepaní auta
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2006 09:29

Ani rok stary kotouce nejsou zarukou toho, ze nebudou krivy.

Re: Třepaní auta
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2006 09:31

ALE NEKOPE TO DO PEDALU,JEN SE ROZTREPE AUTO,ŘÍKAM JAK OD KARDANU.ALE ZKUSÍM JE STOCIT,SAK O NIC NEJDE,DIKY

SOU TAM SICE ROK,JAK SEM PSAL,ALE NAJETO NA NICH NENI SKORO NIC.

Re: Třepaní auta
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2006 14:03

Nevím, co máš za třmeny, ale tak nějak mi to dělalo, když jsem měl zaseklé vodící čepy na třmenech. Zjistíš to jednoduše - sundej kolo, vyndej desky a zkus třmenem pohnout. Jestli na to budeš potřebovat gumovou palici a páčidlo, tak jsi v obraze.

Re: Třepaní auta
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2006 16:09

to D.J:po tom sem sel hned,to je vsechno v cajku,stocil sem i ty kotouce,a je to porad stejny,rekl bych ze budou gumy v ramenech i tlumice sou trochu horsí,ale nemam na to cas,slovensko s tim odjedu a pak to nejak pořeším.

ale přispevky a rady uvítam,diky

Re: Třepaní auta
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2006 16:17

Tak ten předek zvedni a zkontroluj vůle na ramenech i čepy.To si měl udělat jako první :-)

Re: Třepaní auta
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2006 16:46

čus měl jsem něco podobneho při prudkem bržděni asi kolem 100 km/h se auto cele začlo třepat. Odhadoval jsem to na kotouče (chyba) po vyměně destiček vše ok.

Re: Třepaní auta
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2006 17:18

broucek:Cepy jsou OK,a ty gumy sak jsem psal,ze jsou horší,ale nemam ted moc casu,odjedu co potrebuju a pak to udelam



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********         **  **     **   *******   **    ** 
 **     **        **  ***   ***  **     **   **  **  
 **     **        **  **** ****  **     **    ****   
 ********         **  ** *** **   ********     **    
 **     **  **    **  **     **         **     **    
 **     **  **    **  **     **  **     **     **    
 ********    ******   **     **   *******      **    
Powered by Phorum.