www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Problem s otacenim volantem
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2006 17:05

Zdravim,mam dotaz ohledne otaceni volantem. Pokud zatacim pri rozjezdu volantem doleva, treba pri vyjizdeni z kolony, tak proc se volant na tu levou otoci ke konci lehceji a jakoby to zatoci samo...samo se to jako sveze. Na pravou stranu to nedela.Diky

Re: Problem s otacenim volantem
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2006 11:48

Máš asi nějaký problém s přední nápravou, protože volant se sám při jízdě musí vracet zpět do klidové polohy(střed-jízda rovně) nikoli do nějaké strany. Kntrola silentbloků předních ramen a úchytů k podlaze vozu.



Astra F X16SZ LPG

Re: Problem s otacenim volantem
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2006 16:13

Mozna jsem to spatne napsal...kdyz uz je volant v rejdu, tak se vraci kdyz ho pustim a pridam...ale predstav si ze stojis s rovnejma kolama za nejakym autema chces ho z leva objet...tak otocim volantem doleva (treba na 60%) a pak se ten volant rychleji a vicemene sam stoci do plnyho rejdu na tu levou stranu.

Re: Problem s otacenim volantem
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2006 11:48

No podívej se na ty věci co jsem psal výše a jinak na samotný posilovač řízení(pokud máš instalován), asi v něm něco netěsní jak má a pak to samo zahýbá.



Astra F X16SZ LPG

Re: Problem s otacenim volantem
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2006 23:08

Mě to dělalo na Káďovi taky.Nejspíš za to můžou poloosy.Tím nechci říct,že by byly vadné.Představ si,co se v tom vytočeném kloubu při záběru asi děje.

Re: Problem s otacenim volantem
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2006 05:14

Zdavim, tak uz mi na to prisli. Nechal sem si udelat sbihavost a geometrii, ktery jsou teda v poradku, ale jak to bylo boreny na levej bok, tak mam levy predni kolo o 2cm vzadu vuci pravymu :-)

Re: Problem s otacenim volantem
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2006 15:49

2cm??Boha vyhoď to někde !!!!! Než se v rom zabiješ nebo nedej bože někoho



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Problem s otacenim volantem
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2006 05:19

Myslis ze je to problem? V servisu se tak netvarili. Pokud mi to prej nebude sjizdet gumy, taky by se na to vystali.

Re: Problem s otacenim volantem
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2006 09:30

sice nejsem klempíř ten by ti řekl víc ..ale hnutí o dva cm je docela darda..navíc pokud je to až takhle hnutý tak to bylo nedbale opravený....nevím nevím....docela by mě zajmalo jak se to chová třeba ve 130 na dálnici a hlavně při prždění...



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Problem s otacenim volantem
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2006 19:12

Hoj, no pokud neotocic volant skoro do plnyho rejdu, tak prakticky nepoznas ze je nejakej problem.Takze na dalnici bych nic nepoznal.Ale mozna v tom je to zaludny smiling smiley Lital sem s tim ted 120 kolem vesnice a jako kdyby to bylo ok.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **   ******    *******    *******  
 **     **  **     **  **    **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **        **         **        
 **     **  *********  **        ********   ********  
 **     **  **     **  **        **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **     ** 
  *******   **     **   ******    *******    *******  
Powered by Phorum.