www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Bouchání PP kola při přejezdu nerovností
Autor: Koby (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2006 09:38

Ahoj,
mám výše uvedený problém.

Pokud přejedu třeba zpomalovací práh nebo pozvolnou díru ( ne díru kam auto spadne jako třeba kanál ) tak se z PP kola ozve taková rána, jako kdyby někdo kladivem klepal třeba o kolej nebo tak něco. Takový PLUM. KOukal jsem na to a na nic jsem nepřišel, vůle podle mě neni žádna. Tlumiče jsou tam asi měsíc nový, ale dělalo to i před tim.

A ted. Jak bylo auto zvedlé, tak když se zpět položilo na zem, bylo samozřejmě celkově zvednuté o pár cm než si za pár hodin pořádně sedlo.

Ted stačilo pouze zmačknout tuhle stranu auta rukou dolu ( jako když koukáíte jestli máte dobrý tlumiče nebo ne) a proxstě to bouchá :-( Bouchá to jenom když je auto uplně nahoře nebo spíš když jde nahoru. Když je uplně dole, nebouchá nic.

Ted už si auto sedlo a rukou už nic nebouchá, zase jenom když přejedu nerovnost.

Už jsem z toho neštastný.
Prosím poradte. COrsa B
Díky Koby


Re: Bouchání PP kola při přejezdu nerovností
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2006 10:56

A co upevnění stabilizátoru?Vše je v pořádku? Zkontroluj všechny spoje kolem stabilizátoru- urezlý šroub(častá závada) rozpadlé(vymlácené)gumové pouzdra

Re: Bouchání PP kola při přejezdu nerovností
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2006 15:15

Spravne. Stabilizator!!!!!! tak isto mi to klepalo pri prejazde retarderu+ v zakrutach.

Re: Bouchání PP kola při přejezdu nerovností
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2006 04:29

Muze to taky delat plastovy kryt tlumice v podbehu, jelikoz pri properovani do neho tlumic narazi....

Re: Bouchání PP kola při přejezdu nerovností
Autor: Petanees (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2006 17:08

Vidím to spíš na ten podběh, protože stabilizátor nemám :-) Spíš by mě zajímalo, že to někdy dělá a někdy to nedělá..

Re: Bouchání PP kola při přejezdu nerovností
Autor: fouss (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2006 19:33

Ještě bych zkontroloval pružinu. Mě to zvonilo podobně a nakonec byl prasklý necelý poslední závit přední pružiny. Byl schovaný v tý spodní misce
a na první pohled nebylo nic vidět a vůle taky nikde žádná nebyla.


Re: Bouchání PP kola při přejezdu nerovností
Autor: Petanees (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2006 13:40

Tak jsem měl zvednuté auto asi hodinu, aby to pak dělalo i přitom, když auto jenom zmačknu. Koukám na to ze všech strana je jasný, že to neni motorovém prostoru, ani dole u kola. Zbývá tedy prasklá pružina nebo potom nějaká podložka či co v podběhu když tlumiče prochází do motorového prostoru. Prošetřim zítra...

Co je divný, že ted to přesdtalo dělat a je to supr. V autě uplný ticho! Ale je mi jasný že to asi zase za chvíli začne..:-(

Re: Bouchání PP kola při přejezdu nerovností
Autor: Petanees (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2006 19:48

Tak jsem to konečně vyřešil.

Sundám kolo a čumim znova všude. Nezjistim nic.
Sundám tlumič a čumim všude, pero prasklý neni.
koukám nahoru do podběhu, nic nevidím.
Nandám tlumič. Pustim na zem. Dělá to furt a nejde mi to hlavy.
¨Vidim obroušenou hadičku k brzdám. řikám si, jo to je ono! Opatrně klpenu na hadičku aby byla uplně u kasle.
Opět nandám kolo a tlumič. Bouhá to furt.
V tom mi dochází trpělivost. šáhám na pero rukou, v peru jakoby skáče, nejde plynule.

Sudnám kolo a tlumič a koukám, že péro sedí trochu nakřivo v misce. Takže stoupám na péro a rovnám na prostředek misky.
Už to nedělá.


tak s takovou banalitou jsem se potýkal a hledal chybu ve všech možných čepech, silentblocích atd...

Re: Bouchání PP kola při přejezdu nerovností
Autor: mart (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2006 19:23

takže tam to péro poskakovalo kov o kov,hm zajímavý



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **   *******   ******** 
  **  **   **     **  **     **  **     **  **       
   ****    **     **  **     **         **  **       
    **     *********  **     **   *******   ******   
    **     **     **   **   **          **  **       
    **     **     **    ** **    **     **  **       
    **     **     **     ***      *******   ******** 
Powered by Phorum.