www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Vrzání přední nápravy
Autor: Roman (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2006 08:11

Mám problém a byl bych rád, kdyby mi někdo poradil co může být příčinou vrzání na přední nápravě. Vypadá to jako bych jezdil se starým kočárkem. V servisu na nic nepřišli resp. tvrdili, že namazali vše co šlo. To mi pomohlo asi na jeden týden a opět to začalo vrzat. Může to být uchycení pružin nebo tlumiče?


Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2006 08:17

Miska kde sedi pruzina je vystlana gumou a pokud je ta guma uz hodne spuchrela, nebo ji tam nekdo pri vymene tlumici nedal, muze to vydavat ruzne zajimavy zvuky - proste kov na kov...
Samozrejme to muze delat i cokoliv jinyho....

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2006 08:19

Dela to treba jen za vlhka, nebo porad??? jeste to muzou delat silenbloky prednoho ramene...

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Roman (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2006 08:40

Jestli to dělá i za vlhka,tak to si teď neuvědomuji, ale určitě to otestuji. Ta guma se dá běžně koupit? Jestli ano, tak co asi stojí? Jinak moc děkuji za odpověď.

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2006 08:41

Gumu pod pruzinu si vystrihnes a silenbloky koupit....

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Roman (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2006 11:38

Co budu potřebovat na výměnu té gumy (stahovák pružin...?) nebo to mám raději nechat na servis?

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2006 11:54

Ani stahovak pruzin nepotrebujes, staci je stahnout hodne silnym dratem...

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2006 11:26

A jseš si jistý, že je to od nápravy??? Jak si to zjistil???
Páč na jednom autí, jsme taky mysleli, že je to od nápravy, bylo po výměně tlumičů a pružin, a nakonec se ukázalo, že vrže přední kapota v tom zámku.
Nějak se to tam mlelo a vrzalo to.

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Roman (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2006 11:32

Měl jsem otevřenou přední kapotu a po zhoupnutí na předním blatníku to prostě vrže.

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2006 11:40

No tak se houpej na blatniku a druhej at oblejza auto, to je nejsnazsi zpusob jak na to prijit.
To ze to nenasli v servisu neznamena, ze Ty to nemuzes najit.
Spis bych rek, ze se na to vys*ali.

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Roman (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2006 11:44

Při tom houpání je to jasně slyšet někde od tlumiče, ale jestli to je dole nebo nahoře v uchycení, tak to mé ucho nedokázalo poznat. Asi se na to vrhnu ještě z jedním nadšencem. Díky za rady.

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: standooo (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 23:42

preesne taky isty problem som mal seci hovorili tlmic vimen pruzini a tak normalne ked som jel tak s praveho predneho kola jak v kocari to skripalo normalne sme nevedel nato doist uz som to chcel predat jak ma to znechutovalo cele auto az nakonec som zistil ze to je od spodu gulak gulovi cep pod manzetu som strikol oleja prevodoveho v inekciji a mal som pokoj tak na 2mjesice asik na 6000km a zasa tak zasa musim zobrat olej a nastriekat pod manzetu .. a robilo mi to hlavne ked som stal a krutil volantom a aj ked som jel a ked som zhupal auto takze tak ..

Rány od nápravy při točení
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2009 19:17

Zdravím

dlouho jsem tu nebyl protože jsem více jak rok neměl vážnější problém s Astrou r.92 c16nz ale ted budu řešit první větší závadu po delší době.
Zkoušel jsem zde hledat muj problém, ale bohužel se mi to nepovedlo, pokud mě nasměrujete správě, tak to klidně smažte.
Jde o to, že když pojíždím a točím zároven, tak se ozívají od přední nápravy rány. Ono to bouchalo při rozjezdu už dříve, ale ted se to stupnuje, jak počet ran, tak razance, takže to ted chci, vlastně už musím řešit. Navíc, slyším, jak ted tam něco zvoní, cinka kov o kov, jako svazek gola klíču smiling smiley Takže je tam ten navíc něco uvolněno.
Předpokládám, že tohle je pro vás vcelku jasná věc, mám podezření na ložiska tlumiče, nebo tyčku stabilizátoru, nebo jedny z čepu, ale moc tomu nerozumím.
Prostě má to spojitost s otáčením kol při pomalém pojezdu, vpřed/vzad.
No a jde mi ted vlastně o to, abych byl až pojedu za mechanikem připravený a poučený, abych nevypadal jako většina těch běžných automobilových uživatelů smiling smiley

Budu rád za každou odpověd. Díky !

Re: Rány od nápravy při točení
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2009 19:48

Si odpovídáš sám, horní axiální ložisko uložení tlumiče a možná homokinetický kloub. Zkontroroluj si všechny manžety - mohou být roztrhané.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Rány od nápravy při točení
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2009 17:04

Tak nakonec to je to axiální ložisko tlumiče vymleté a navíc prý i prasklá pružina. Manžeta je taky roztrhlá. Takže to vidím na zítřejší návštěvu vrakoviště kvuli těm pružinám a chtěl jsem se zeptat z čeho všeho mi ty pružiny budou pasovat ? ( na Astru F r.v.92 kombi ) a taky jestli se při této operaci dělá i geometrie ?
Díky

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Paloš (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2009 20:10

Poradte mi prosím, čím promazat čepy, silenbloky atd. Mám problém s vrzaním na přední nápravě, vrže to hlavně při zatáčení při jízdě i v klidu. Koukal jsem na to, ale na nic jsem nepřišel. Mám ale podezření, že to vrže levá pružina. Díky. Astra F.

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2009 20:30

No a nebo taky horní uložení, případně axiální ložisko.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2009 20:54

Cepy se nemazou a silnebloky taky ne, pac by na sebe nachytaly bordel.
Pokud vrze pruzina, muze byt (a hodne casto je) praskla, resp. zkracena o kousek.

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2009 23:04

Občas taky nějaký umělec když mění tlumiče, zapomene tam dát pod pružinu ty dosedací gumy - pak to taky vrže jak divý;-)...

Re: Vrzání přední nápravy
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2009 06:55

tu pružinu bych moc nestahoval drátem.. bezpečnější je obyčejná látková kurta stou račničkou....

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********         **  **     **        **  **     ** 
 **     **        **  **     **        **  **     ** 
 **     **        **  **     **        **  **     ** 
 **     **        **  *********        **  **     ** 
 **     **  **    **  **     **  **    **   **   **  
 **     **  **    **  **     **  **    **    ** **   
 ********    ******   **     **   ******      ***    
Powered by Phorum.