www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Silenbloky prednej napravy
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2006 23:52

Ahojte , mam taky problem zistil som , ze mi auto dost znatelne na ceste plave a hlavne ak mi v zadu sedia traja ludia , ale plave len predok auta , dost casto musim korigovat smer. A minule ked som bol s kamaratom na rampe sme zistili , ze tie silenbloky na prednej naprave co ju drzia v zadu su dost vybuchane , lepsim tlakom ruky sa da napravou hybat do stran. Chcem sa opitat , moze to mat vpliv na jazdne vlastnosi ( uz aj predne tlmice dosluzili ) a ak ich budem menit , mam vymenit aj predne so zadnymi silenblokmi alebo staci ak vymenim iba zadne .
Dakujem za rady.

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2006 23:53

Je to Kadett 1,4i Sedan

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2006 05:19

Zadni silenbloky ramene nestoji svet (cca 350 Kc / kus) a pokud jsou v takovem stavu v jakem popisujes, okamzite je vymen.

[www.kadett.cz]

Ty predni odchazeji take, ale relativne pozdeji nez zadni. Jde zase o to, jak moc velkou vuli v ulozeni maji.

Kazdopadne po vymene tlumicu se Te bude zdat ze mas uplne jiny auto. :-)

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2006 12:11

Dakujem Standa,je to uz fakt hrozne , kazdu chvilu musim korigovat smer , niekedy sa uz bojim ist viac ako 120km/h , takze vymenim vsetky styri silenbloky a tlmice Kayaba bud kapalinove alebo plynokapalinove , ale kazdopadne dik.

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2006 19:01

TO TOMIgrinning smileyávej,ale bacha až budeš povolovat ty šrouby co drží oblímku.Velice rádo se trhájí ty matice,které jsou přivařené zevnitř v podlaze.Tedy pokud už nemáš tento "kadetacký" problém vyřešen.Hlavně to nervi násilím.Pokud to půjde špatně,tak kousek povolit-stříknout uvolnovač šroubu a zase zatáhnout,chvíli počkat a zase povolit-stříknout..atd.,až do ůplného povolení těch šroubů..Pokud bys to náhodou serval,tak ti nezbyde než sundat koberec až na samotnou podlahu a ještě vyřezat horní část podlahy,protože ty matice jsou na spodní části,v dutině(v tom místě je totiž podlaha dvojitá) a nechat ty matice znovu přivařit..Tak hodně štěstí..

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2006 19:30

To NOVON : Popisuju to v clanku na vymenu silenbloku..:-)

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2006 09:43

Tak dik , dufam ze sa mi to neako nep*sere.

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2006 12:14

TO Standa:Já vím,ale neopsal jsem to,tohle jsem si zapamatoval po přečtení asi před rokem,tak že vidíš jak pěkně přehledně to píšeš..:-)

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2006 12:46

Ale ja nerikam ze jsi neco opsal :-)

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 15:36

A este k tomu som mal urvanu tycku stabilizatora , najprv som vymenil len tu tycku """ 2 hodiny roboty , lebo bola rozhnita a nesla dolu """ a jazdne vlastnosti sa razom zmenili , uz to drzi stopu az som prekvapeny . Caka ma este vymena tlmicov a silenblokov . Potom napisem ako som dopadol.

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2006 21:01

Když ten šroub urvete( co je v podlaze ), nepropadejte panice. Odentejte koberec, pak tu pěnovou hmotu a vůbec se nebojte použít rozbrus.Říznete do podlahy 2 nebo 3 lajny ( dle pocitů ) a pak to načnete jak pikslu od sardinek. Objeví se ty kolečka ( matky ). Pokud máte autogen, tak pěkně nahřát, a pak sikovkama utrhnout, nebo to mordovat rozbrusem, což je trochu zdlouhavější ( dle vybavení dílny ).No, a pak se tam dají šrouby s matkamy a širokými podložkamy ( nejlepší je to dělat ve 2 lidech ). Zabere to baj voko 30 - 45 min( na jedné straně ). Ten vyhlej plech se ohne zpět, bodne se to ( CO, elektrika ) nebo i nýtne, může se to i pěkně prolejt Tlumexem,( počká se do druhýho dne, nebo třetího, až Tlumex zaschne ) nandá se tlumící hmota a natáhne kobereček.Fakt na tom nic není. Jen odhatnout, kde a jak říznout.

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2006 21:06

P.S. Na objímce pravého silentbloku podlahového, jsem urval oba šrouby.Luboš

Re: Silenbloky prednej napravy
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2006 21:09

V BOSCH servisu, jsem za silentblok dal 238 Kč četně DPH. Pohodová cena.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **        **     **  ********   ******** 
 ***   ***  **        **     **  **     **     **    
 **** ****  **        **     **  **     **     **    
 ** *** **  **        **     **  **     **     **    
 **     **  **        **     **  **     **     **    
 **     **  **        **     **  **     **     **    
 **     **  ********   *******   ********      **    
Powered by Phorum.