www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: JirkaF (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2006 09:43

Ahoj. Mám několik otázek k zimním gumám. (astra G)
Jaké gumy jsou nejlepší na zimu dát? Nemyslím jen značku a dezén, ale i rozměry. Jsou lepší širší, nebo užší? 185/70 R14, nebo naopak 205/50, R16?
Za rady či názory předem děkuji.

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2006 09:51

Samozrejme ze jsou lepsi uzsi, ktery se Te te snehu a brecky "zariznou". Na sirokejch gumach se zahrabes v sebemensim vrstve.

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: JirkaF (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2006 17:18

No, na břečce máš asi pravdu, ale na rozježděném sněhu se užšíma zařízneš až po břicho auta, ne?

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2006 17:59

No prave ze i na snehu se Te gumy proriznou na az na zen, protoze kdyz uz je tolik snehu ze by ses zahrabal, je vhodny pouzit snehovy retezy...smiling smiley
Nicmene vetsinou jezdis na silnicich v brecce nebo melkem snehu.

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2006 08:17

no 205 bych tam určitě nedal, standa to píše správně, zimní guma musí být užší aby měla lepší záběr, co se týká výběru typu doporučuji si prostudovat testy ADAC a vybrat si podle nich

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: JirkaF (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2006 19:21

Díky, podívám se na ty testy. To by mělo být jednoduše vygooglovatelný.

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: JirkaF (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2006 19:35

Když mám nejmenší v TP 185/70 R14 88S, tak to mě asi skřípnou, když tam dám třeba 175, nebo 165, co? Nebo dá se spolehnout na to, že to oni nemůžou vědět?

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2006 19:52

To JirkaF : Ale to vis ze Te nikdo nic nerekne kdyz tam misto predepsanych 185 budes mit 175, nebo 165.

Re: Jaké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: JirkaF (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2006 19:30

To je fajn. Já mám soukromé auto (snad v poho fungující ťuk, ťuk na dřevo) poprvé, předtím jsem si vozil pozadí jen ve služebních a tam mě to nikdy nějak netankovalo. Teď se musím starat, takže buď shovívavý. Nechci aby se po mě vozil nějakej zamindrákovanej malej s velkou.

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2006 05:39

osobně bych tam necpal nic jiného než máš v TP, při běžné kontrole na silnici na to nepřijdou, ale při dopravní nehodě mi pojišťovák koukal na vzorek i velikost pláště, takže v případě použití neschválené pneu by jsi mohl mít problémy s vyplácením pojistky (zákoné i havarijní), testy zmních pneu jsou třeba zde [auto.idnes.cz] [news.auto.cz] , je důležité si najít správnou šířku pneu protože jsou pneumatiky které jsou v užších rozměrech na špičce a v širokých už ne (a naopak), na výšce pláště v testu až zas tolik nezáleží, na letošek jsem objednával Vredestein Snowtrac 2 ( www.nejlevnejsipneu.cz ), nejsou drahé a vesměs je majitelé i testy poměrně chválí



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vrabi (10.10.2006 05:55)

Re: Jaké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: JirkaF (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2006 08:11

Díky Vrabi za Tvůj příspěvek. S tou nehodou máš recht, to je nezanedbatelné hledisko. Podívám se na ty testy.

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2006 08:12

Já mám zimní Berum Polaris 1, 165/70 R14, a v techničáku minimálně 185/65 R 14, a neřeším to, a sedí dobře. Jinak nějaké testy jsou na www.pnenet.cz

Re: Jaké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: JirkaF (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2006 18:05

Díky Beruno. Zajímavý e-shop.

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2006 18:17

No koukám co jsem za d....a, mělo to být pneunet, ale na debatě kadett se to teď probírá.

Re: Jaké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: JirkaF (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2006 07:00

To je v pohodě. Na to vypadlé písmenko jsem přišel celkem rychle. yawning smiley)

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2006 16:36

Já myslím, že rozměr zimních pneu máš mít ve velkém TP. na Gčko ve tvé motorizaci doporučuji buď 185/65-15 nebo 195/65-15 nebo 195/60-15 což je podle mě standardní rozměr už z výroby. Jinak doporučuji e-shop jako Beruna www.pneunet.cz, mají asi nejlepší ceny a zkušenost mám z nimi taky dobrou.
Já mám na autě Sava Escimo S3, ale dobré jsou i Barum Polaris 2, Kleber Krisalp HP nebo jako Standa Firestone Winterhawk. Podívej se na www.adac.de jsou tam testy pneu, třeba Ti to trochu pomůže



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rom@n (11.10.2006 16:39)

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: JirkaF (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2006 07:27

Díky i Tobě za příspěvek. Jak jsem se díval po těch e-shopech na typy a ceny pneu, tak jasně vítězí ty 185/70 14ky. Ty mám v TP jako nejmenší. Pochopil jsem taky proč. Jde o hmotnostní index. Profil 65 a níž dosahují požadovaných 88 jen málo která. A když, tak jsou docela drahé. A nejde jen o cenu. Se 14kama snad bude kolem kola trochu víc místa pro sníh.Teď tam mám letní 15ky 195/60. Ovšem taky těsně před výměnou. Max. pár tisíc a šlus. Koupím si disky i gumy. Disky se prý dají sehnat celkem levně, no a gumy hold uvidím. Ten e-shop je fakt zatím to nejlevnější, co jsem zatím viděl.

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2006 15:38

Tady mívají taky dobré ceny: www.3p-pneu.cz

Re: Jaké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: JirkaF (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2006 06:46

Juknu na to. Dík.

Re: Jeké zimní pneu na G, X 20 DTL ?
Autor: luboš (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2006 17:47

mám o-a-f x17DTL, ale myslím, že houby rozdíl mezi f a g, mám od loňska BF GOODRICH Winter, na radu servisu, jsou super do sněhu, což byla moje podmínka, a na suchu i mrazu super lepidla. Mám je stejného rozměru, jako letní 175/65 R14. Ale myslím,že diesel s jakoukoliv zimní gumou je tank. Když si vzpomenu na dobu, kdy jsem se Š 130 L zápasil v hlubokém sněhu a auto si dělalo, co chtělo, tak je to brnkačka.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **   *******    ******    **     **  **     ** 
 **  **  **  **     **  **    **   **     **  **     ** 
 **  **  **  **     **  **         **     **  **     ** 
 **  **  **   ********  **   ****  *********  **     ** 
 **  **  **         **  **    **   **     **  **     ** 
 **  **  **  **     **  **    **   **     **  **     ** 
  ***  ***    *******    ******    **     **   *******  
Powered by Phorum.