www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Brzdová trubičky
Autor: Buri (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 21:11

Ahoj. Chtěl bych se vás zeptat kdo si nechal dělat zadní brdový trubičky a kolik to stálo?? Potřeboval bych si je nechat udělat ale nevim kolik by to tak mohlo stát a jaký trubičky se na to používaj. A nevíte někdo o nějakym servisu v okolí mostecka kde by mi to mohli udělat?? Zatim díky.. Buri

Re: Brzdová trubičky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2006 06:27

Jsou podniky - prodejny, ktery Te udelaji trubicku tak jak si reknes. Proste si zmeris ty stary a reknes jakou chces delku a koncovku. Nestoji to svet a urcite se to vyplati.

Re: Brzdová trubičky
Autor: Buri (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2006 08:16

No to přibližně tak vim ale kolik to tak asi stojí?? A je velkej problém si to dělat sám??

Re: Brzdová trubičky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2006 08:23

Myslim ze to vyjde tak kolem 500Kc - komplet. Doma to bohuzel neudelas, protoze na tu trubicku nenalisujes koncovky.

Re: Brzdová trubičky
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2006 08:29

Změř si délky trubek, zajdi do obchodu, kup požadovanou délku, když nebude, kup trochu delší. Trubky mají koncovky stejné, jsou poplastované. Takže ohýbat ručně, bez pomocí nástrojů, ať neporušíš izolaci. A ohýbej tak, ať trubku nezlomíš. Při troše šikovnosti to uděláš sám. Ale POZOR. Spojková trubka ze škodovky má pr. 6 mm. Brzdová má pr. 5 mm.

Re: Brzdová trubičky
Autor: Buri (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2006 12:27

Já myslel že když si je necham udělat tak to bude i včetně těch koncovek. Taky sem slyšel že by tam měli jít trubky z favorita ale nevim co je na tom pravdy..

Re: Brzdová trubičky
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2006 16:32

Když si je necháš udělat, tak musí být s koncovkama, jinak bys to nespojil, to je logické. Jestli ti to někdo udělá z normálních trubek, tak bych to asi nechtěl, lepší jsou poplastované. Já jsem měnil loni v zimě zadní válečky a taky jsem musel vyměnit trubky, protože jsem nemohl povolit matky. Udělal jsem je měděné, protože jsem to měnil o víkendu a v pondělí jsem musel být pojízdný. A na jaře jsem zničeho nic zpozoroval úbytek kapaliny. Jedna koncovka chcala, tak jsem koupil jednu krátkou poplastovanou, přibližně naohýbal a jezdím bez bproblémů.
A trubky je jedno jaké, Favorit, Škoda 105/120, to záleží na délkách. Vždycky pr. 5 mm, 6 mm používala Škoda na spojku.

Re: Brzdová trubičky
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2006 19:14

Když jsem měnil zadní válečky na Astře i Kadetovi,koupil jsem trubky na Favorita. Protože byly trochu delší,udělal jsem na nich zatáčku navíc a je to. Délka trubky není rozhodující na brzdění. Je to jedna ze základních pouček z fyziky pro ZDŠ. (Tlak v kapalinách......)

Re: Brzdová trubičky
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2006 07:45

Ano trubičky opravdu pasují z favorita, pouze u některých starších modelů je jiné zakončení trubičky, je potřeba shodit u válce jednu trubičku a kouknout se jestli má na konci trumpetu nebo soudek. Pokud má soudek měla by být shodná z favoritem, takže stačí změřit délky a podle toho koupit trubičky na favo a opatrně je naohýbat. Jinak pokud bys je chtěl dělat tak je dělají na míru v teplicích (samozřejmě komplet i s koncovkama), mohl bych splašit i kontakt.

Re: Brzdová trubičky
Autor: Mirda (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2007 13:50

A kolik si asi tak uctujou v servise, kdyz tam prijedu a reknu ze chci vymenit vsechny trubicky?

to sem prave udelal, tak abych vedel kolik mam cekat asi tak cenu, aby me nenatahli

Re: Brzdová trubičky
Autor: KubaTC4EC1 (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2007 14:17

Me vysli komplet trubky na kadettu asi na 2000 material (trubky, koncovky) a to jsem si to delal sam. Tak pocitej ze v servisu to bude par tisicovek stat :-(

Opel Kadett
1,5TD Intercooler
r.v.1985 r.p.2004
*Kuba TC4EC1*

Re: Brzdová trubičky
Autor: Robin999 (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2007 08:50

tak sem si na internetu objednal trubičku měděnou 5mm průměr 5m dlouhá. ta původní má asi 3,40m tak že to dám do servisu at to uříznou a daj mi tam koncovky který si taky koupím zvlášť.. pak už to jen naohýbám opatrně rumkama... to je celé???

trubička 366,- koncovky kolem 20,- práce v servisu do 200,- a mělo by to být celé ne?

Re: Brzdová trubičky
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2007 09:35

Nezapomeň vyžíhat konce před výrobou, měď v surovém stavu je tvrdá, při roztemování by ti praskla.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Brzdová trubičky
Autor: Robin99 (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2007 11:05

Luboš X17DTL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nezapomeň vyžíhat konce před výrobou, měď v
> surovém stavu je tvrdá, při roztemování by ti
> praskla.


na konce příjdou koncovky a to udělá servis.... já to jen koupím a pak naohýbám a přišroubuju...

Re: Brzdová trubičky
Autor: Robin99 (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2007 15:52

tak nakonec mám trubičku měděnou 3,5m i s koncovkama za 530,- těch přebytečnejch asi 20cm sem nacpal něke u zadni napravy tam je misto....



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        **    **  **    **  **     **  ******** 
 **        **   **    **  **    **   **      **    
 **        **  **      ****      ** **       **    
 **        *****        **        ***        **    
 **        **  **       **       ** **       **    
 **        **   **      **      **   **      **    
 ********  **    **     **     **     **     **    
Powered by Phorum.