www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Servo.
Autor: al (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2007 05:51

Ahoj.
Chtěl jsem se zeptat, zda lze do Astry F 1.4/16V dodělat servo pokud tam není?
Pokud ano, tak co by to asi stálo a co to obnáší.
Dik.
Al.

Re: Servo.
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2007 06:27

Ano, lze cokoliv. Je treba vymenit tyc rizeni, dodelat servocerpadlo, tzn. jinej remen, samozrejme hadice, nadobka na olej.
Rozhodis si sbihavost, tak ze to potom nechat udelat....
No a cena u Astry.....Do 5000Kc. Je to navic spoustu prace.

Tady to mas na Kadetta, na Astru je to skoro stejny.

[www.kadett.cz]

Re: Servo.
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2007 16:37

Asi před týdnem mi začlo něco hučet v motoru. Zvuk podobný jako když se točí vrtule. Šel jsem cestou selského rozumu a po sundání řemene serva to přestalo. Servo je suché, oleje v nádobce stejně, tahem za řemenici ložiska pevná, točit se taky točí celkem lehce. Tak se ptá, co s tím. Měnit olej, nebo se na to vy... a dělat, že se nic neděje. Podotýkám, že to začlo najednou a se stejně silným(slabým) zvukem, je to takové vrčení, ani nevím přesně jak to popsat.

Re: Servo.
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2007 06:20

Tak to kamaráde vypadá na ložisko serva (vlastní zkušenost - stejné příznaky). Před rokem jsem absolvoval to samé, v návodech jsem si stáhnul návod na výměnu ložiska serva, koupil ložislo a gufero, požádal velešikovného kamaráda mechanika o pomoc a vrhli jsme se na to. Po třech hodinách marného dobývání se do čerpadla jsme to vzdali (řemenici mám lisovanou a nestáhli jsme jí ani za pomocí speciálního přípravku ani po nahřátí...) Šupem na vrakáč, za tiskara čerpadlo z Vectry a pohoda tabáček...

Re: Servo.
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2007 14:59

A co to nechat, až se to úplně vysere.

Re: Servo.
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2007 17:48

Taky možnost, nic víc se tím nepokazí - ale mě štval ten cvrkot od čerpadla...

Re: Servo.
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2007 17:54

mě to bude štvát asi do doby, než zjistím, kolik dám za opravu. Jen se zeptám, cose může stát, kdyby se to rozšrotovalo. Jasně - vyteče olej, těžké řízení. Ale co třeba samotné řízení, čili tyč? tam by se stát asi nic nemělo.

Re: Servo.
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2007 13:34

Cus all,
dávám jedno servo dohromady.(zadřené ložisko) A jelikož jsem ho rozdělával už před rokem a až teď se k tomu opět vrátil, tak nevím, jak to tam má být správně poskládáno! Jde mi především o ten vnitřek! Já vím, pružina pak ta černá velká "podložka" do ní ty dvě tyčky, ale jak tam dát ten prostřední kus? Těmi třemi dírkami co jsou v něm vyvrtány (mají cca 1mm hloubku) směrem k řemenici, nebo směrem ven k tom malému ložisku s víkem?? V návodu to tady není popsané!! Nebo je to fuk jak se to tam dá??? Dále by mě zajímala i vzájemná poloha těch dvou černých kusů „podložek s vyvrtanými otvory (jedno je s ložiskem a slouží i jako víko a druhé je hned nad pružinou.

Díky za odpověď.

Re: Servo.
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2007 17:46

Cus all.

Kamoš koupil Astru F 96r.v. A když jsme jí podrobně kontrolovali, tak jsem zjistil, že mu mírně, ale opravdu mírně prosakuje skrz ložisko u řemenice hydr. olej. (zřejmě špatné gufero) jedná se jen o sem tam kapku Nic kolem od oleje není "zastříkané" atd..

Servo po odmontování řemenice jde normálně, lehce se točí a tak si myslím, že ložisko je OK.

Jaký je Váš názor? Rozebrat a vyměnit nebo nechat tak??
Nemůže se to ložisko zadřít, když je v něm hydr. olej místo maziva z výroby??

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Servo.
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2007 15:57

Tak už na to konečně došlo. Dnes jsem měl auto na výměně rozvodů a taky, aby se podívali na to servo, co tak vrčelo. Servo rozdělali, vysypali kuličky z ložiska a bylo to. Takže servo po prvních příznacích vrčení vydrželo cca 4 měsíce a 5000 km. Alůe co je za problém. Při demontáži vystřelil střed zadního víka. Takže to jen dvousložkovým tmelem zaplácli a já teď potřebuji nové. Nemá tady čirou náhodou někdo staré i nefunkční servo z Astry X17DTL? Nebo jen to zadní víčko? Hrozně by bodlo. Nechci jezdit s tím provizorkem dlouho. Nebo někdo nevíte, jestli jsou na všech Astrách serva stejné, teda alespoň ty víčka?

Re: Servo.
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2007 18:59

Své rozbité jsem konečně opravil a tak to co jsem měl v autě cca 1rok klidně prodám, ale záleží samozřejmě na tom kolik jsi ochotný dát?

Servo je 100% v pořádku pouze má tu větší řemenici, ale to není problém. Stačí jen větší klíňák (dám zdarma).

když tak pisni na mejla

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Servo.
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2007 19:09

Nepotřebuji servo, mám své opravené, jen ten zadní dekl. Jinak dík za nabídku.

Re: Servo.
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2007 16:43

Dneska jsem se dozvěděl, že (prý) pasuje servo ze všech Oplů, VW, Fordů atd. Jen mají každé jiné úchyty, řemenice atd. Těla jsou prý stejné. Tak kdyby se někomu něco třeba nefunkčního válelo zbytečně doma, mám o to zájem. Potřebuju jen to zadní víko.

Re: Servo.
Autor: Oplík (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2007 13:28

Mám astru G r.v.1998-1.6 16v,malej jedinej problém le ,že musim dolejvat servo,pod autem je vždy loužička,jestli to bude drahý opravit,a slyšel sem cenu okolo 20 tis nějaká repase či co,tak na to prdím.Nevíte nějakou radu,moc dík

Re: Servo.
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2007 14:11

beztak tam odešlo jen gugero za 14Kč! dej to nějakému šikovn=mu opraváři ať ti to opraví! Já měl rozebrané servo kvůli zadřenému ložisku a když jsem to celé dal dohromady tak mě to za cca týden začalo mírně prokapávat. cca za m+síc doleju tak 1ml tak to neřeším. Ale na Gčku je servo jiné tuším elektrické jak je to řešeno tam nevím. Mě v autorizáku taky řekli cca 15ti! nakonec mě to stálo baj voko 300Kč! někde tady bude návod,ale pro tebe bez užitkusad smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Servo.
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 07:53

Nejlíp bys udělal, kdyby ses podíval do inzerátů a popřípadě si sám inzerát založil. Je tam spousta nabídek!

Re: Servo.
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 21:36

Elektrické servo,které není hnané řemenem stojí opravdu od 20.000,- výš. Jestli neteče jak Dunaj, tak litr neznačkového oleje do serva vyjde kolem 100,-
Kč. Za 20.000,- toho oleje máš 200 l. A něž je tím svým servem proliješ, bude Astra v kovošrotu a ty v důchodu.

Re: Servo.
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 21:39

Tato rada neplatí pro voliče Zelených, pochopitelně.

Re: Servo.
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 22:13

Jasně souhlasím s D.J.! Ale záleží jak moc to teče! A nevím co by na to řekli na STK!? kamošovi tohle dělá na servu taky. A taky to neřeší! doleje tak 200ml za měsíc.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Servo.
Autor: Lůca (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2016 10:03

Zdravím,

neporadíte někdo, kde sehnat víčko na servo? (Opel Astra G combi 1,6 16 V). Předem díky za jakýkoli typ.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **   ******    *******    ******   
 **    **  ***   **  **    **  **     **  **    **  
     **    ****  **  **        **     **  **        
    **     ** ** **  **         ********  **   **** 
   **      **  ****  **               **  **    **  
   **      **   ***  **    **  **     **  **    **  
   **      **    **   ******    *******    ******   
Powered by Phorum.