www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
škubání do volantu
Autor: tom (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2007 16:19

Čau opláci. Už mám zase problém. Asi při rychlosti 100km/h mi škube volant. Zajímavé je ovšem to, že pouze při ubrání plynu. V tahu je to celkem ok.(astra caravan 1997). Myslím, že nevyvážená kola se projeví už při 80km/h a ubrání nebo přidání plynu nemá vliv. Dík za radu.

Re: škubání do volantu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2007 19:09

Nevyvazeny kola se muzou projevit treba uz ve 40km/h, nebo taky az pri 130kh/h.
Tak ze sup ke gumari.

Re: škubání do volantu
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2007 19:43

Je možné že nevyvážená kola se projeví při různých rychlostech, ale stále nechápu vliv přidání nebo ubrání plynu.

Re: škubání do volantu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2007 20:33

Vyvazeny kola jsou to prvni co musis mit, pokud nemas jistotu ze tomu tak je, tak jak jsem psal. Potom muzes spekulovat dal, jestli to treba neni krivejma kotoucema, vuli v cepech atd atd.

Re: škubání do volantu
Autor: j.iricek (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2007 19:36

Zdravim mam podobnej problem.Tak pri richlosti 80km se mi rozklepe volant ale neni to vzdycky vetsinou az po pusteni plynu. Nekdy se to nestane vubec staci treba project zatackou a je to v pohode.Uz sem kontroloval utazeni kol a vyvazena je mam. diky

Re: škubání do volantu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2007 20:13

V jakym stavu jsou brzdice? Nejsou zatuhly?

Re: škubání do volantu
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2007 18:43

Já už mám problém vyřešen. Byly to utržené silentbloky na rameně.

Re: škubání do volantu
Autor: j.iricek (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 13:16

No to nevim jak to poznam?? Autem jezdim kazdy den tak 100 km tak bych to potreboval dat nejak dohromady. Diky za rady

Re: škubání do volantu
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2007 10:46

Nazdar

Mam podobny problem - klepanie volantu od 120 km/h a vyssie. Viem ze sa to tu uz riesilo velakrat a skusil som uz vsetko. Gumy mam prevazene v dvoch roznych servisoch, dosadacie plochy som si ocistil, gumy su na origos diskoch a predsa to klepe. Vyskusal som este prehodit zadne pneu s prednymi a volant trocha prestal vibrovat, ale mam pocit, ze teraz trasie celým autom. Okrem toho okolo 60km/h pri miernom pootoceni nejde volant plynule ale trocha s nim trha (ako keby boli makke gumy).

Rozmyslal som, ci na to nemozu mat vplyv aj drziaky (kosti) stabilizatoru. Na pravej strane s tym lahko pootocim ale na lavej strane to ide dost z tuha ako keby to nebolo namazane. Myslite, ze to moze mat vplyv na trasenie volantu? Je mozne tie kosti stabilizatoru vymenit svojpomocne lebo je potrebny servis?

Diky za kazdu radu

Astra G caravan, X20DTL, r.v. 1998, 180 000 km



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********  ********    *******  
 **     **  ***   **  **        **     **  **     ** 
 **     **  ****  **  **        **     **  **     ** 
 **     **  ** ** **  ******    **     **   ******** 
 **     **  **  ****  **        **     **         ** 
 **     **  **   ***  **        **     **  **     ** 
  *******   **    **  **        ********    *******  
Powered by Phorum.