www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
dodatečná montáž abs
Autor: Hudos (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 18:39

Zdar lidi už delší dobu mi hlavou vrtá otázka jek by bylo technicky obtížné dát do kadetta abs popř. na co se mám připravit.

Re: dodatečná montáž abs
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 19:20

Lze vsechno, ale.... V prvni rade je treba mit poloosy z auta, ktere ABS melo, to samy plati pro zadni bubny/kotouce. Dodelat na stavajici nelze. Za dalsi bude potreba vymenit nektery bzrdovy trubicky, protoze patrne budou kratky a dodelat kratky spojky mezi hlavnim brzdovym valcem a ovladacima ventilma ABS. No a potom uz je sezenes ridici jednotku ABS, cidla a vsechno to zapojis.... Prace mraky a penez..no radsi nepremyslet...

Re: dodatečná montáž abs
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 19:34

A co takhle si radši koupit nějaké auto, které to ABS už má? No a navíc, já teda ABS za nějakou děsně velkou výhodu nepovažuju...stačí jet v dešti po dlažkách, nebo po nějakém víc hrbolatém povrchu a pak když se láme chleba akorát ucítíš ono "drrrrrr" v pedále a jsi druhej. Lepší je jezdit opatrně a to ti pak stačí dobře udělané brzdy i bez ABS...

Re: dodatečná montáž abs
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2007 06:56

a ještě komplet elektrické svazky, celý brzdový válec, zadní nápravu , ... na svém autě jsem to dělal, ale víckrát už o tom nechci slyšet. nejlepší varianta je jako u mě t.j. sehnat kompletní bouračku a z té pak přendavat kus po kuse.

Re: dodatečná montáž abs
Autor: Hudos (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2007 16:47

JardaGSi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co takhle si radši koupit nějaké auto, které to
> ABS už má? No a navíc, já teda ABS za nějakou
> děsně velkou výhodu nepovažuju...stačí jet v dešti
> po dlažkách, nebo po nějakém víc hrbolatém povrchu
> a pak když se láme chleba akorát ucítíš ono
> "drrrrrr" v pedále a jsi druhej. Lepší je jezdit
> opatrně a to ti pak stačí dobře udělané brzdy i
> bez ABS...

no jo to je důvod proč chci abs. jezdím tady po těch našich horských cestách jako prase a kostky a hrbolatý terén tady nemáme takže sem rozhodně pro abs smoking smiley

Re: dodatečná montáž abs
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2007 18:12

Hudos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> JardaGSi napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > A co takhle si radši koupit nějaké auto, které
> to
> > ABS už má? No a navíc, já teda ABS za nějakou
> > děsně velkou výhodu nepovažuju...stačí jet v
> dešti
> > po dlažkách, nebo po nějakém víc hrbolatém
> povrchu
> > a pak když se láme chleba akorát ucítíš ono
> > "drrrrrr" v pedále a jsi druhej. Lepší je
> jezdit
> > opatrně a to ti pak stačí dobře udělané brzdy i
> > bez ABS...
>
> no jo to je důvod proč chci abs. jezdím tady po
> těch našich horských cestách jako prase a kostky a
> hrbolatý terén tady nemáme takže sem rozhodně pro
> abs smoking smiley


No jasně, já ti to neberu, to je můj soukromý názor...ale bez ABS se dají dělat lepší kouskysmiling smiley, ale zase je fakt, že někdy je k nezaplacení... Akorát mi prostě přijde jako festival demence, komplet předělávat brzdy kvůli ABS..toť vše...

Re: dodatečná montáž abs
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 09:45

Taky mám do budoucna v plánu si dodělat do svého Kadetta ABS. Zajímalo by mě, jestli se dají použít díly jiných Opelů (napadá mě Astra, Calibra, Vectra) nebo jestli musím všechny díly shánět přímo z Kadetta.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: dodatečná montáž abs
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 09:54

A co na to stk!?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: dodatečná montáž abs
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 13:26

Dle litery zákona se dodatečnou montáží ABS, popř. jiných prvků aktivní bezpečnosti, které nejsou montovány již při prvovýrobě a tudíž nejsou pro daný kus technicky homologované, se stává automobil technicky nezpůsobilý pro provoz na pozemních komunikacích.

Nic víc, nic míň...

Zrovna na tohle nás při školení od školy u DEKRY varovali. Podle VIN jde totiž přesně zjistit, jestli má auto ABS, kolik má airbagů, jestli má předpínače pásů či ASR atd.

Takže pokud bychom šli ad absurdum je v případě nehody pro šťouravého policistu či pojišťováka naprosto jednoduše dohledatelné (takřka na místě), že ABS nemá na tvým Kadítku co dělat smileys with beer...

Druhá věc je, že u 25 let starýho kadetta je to každýmu šumák.

Nicméně u pravidelný STK (při oficiálním průběhu) dostaneš závadu typ C a nazdarthe finger smiley...

Re: dodatečná montáž abs
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 14:25

.... a z toho vyplývá, že u nás se dělají zákony jen od stolu sad smiley Tak na to kašlu no. Chtěl jsem udělat něco pro bezpečnost, ale když za to dostanu stejnej postij jako za obří hliníkový křídlo s ostrýma hranama na víku kufru, tak to nemá cenu.... Kde se stala chyba eye popping smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: dodatečná montáž abs
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 15:52

A votom to jééé...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: dodatečná montáž abs
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 16:21

Jak píše Jarda GSi, přímo z typového štítku na vozidle lze dle interních kódů vyčíst dodatečnou výbavu. Třeba u AF kód JL9=ABS sad smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******   ********   *******   **     ** 
 ***   ***  **    **  **    **  **     **  ***   *** 
 **** ****  **            **           **  **** **** 
 ** *** **  **           **      *******   ** *** ** 
 **     **  **          **             **  **     ** 
 **     **  **    **    **      **     **  **     ** 
 **     **   ******     **       *******   **     ** 
Powered by Phorum.