www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Zadní pružiny
Autor: sporke (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2007 15:53

Zdravím všechny
mám Astru 96 kombi motor 1,6 52 kw a pořád mě tam v zádu něco tlouklo a tak jsem zajel na stk a nechal jsem to prohlídnout protože jsem nemoch na nic přijít . za kilo pod rukou jsme zjistily že mam prasklou pružinu . Mám tam plyn tak je to o něco těžší poraďte jestli mužu dát silnější a z čeho se hoděj a kdyby jste je někdo měl .Jsem od Chrudimy

Re: Zadní pružiny
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2007 18:09

No a co že tam máš plyn?? Kombi je stavěné na náklad! Znám fy. které tam tahají i 400Kg palety! Prostě kup normální co tam byla (pokud nové, tak ale obě dvě!), nebo vrakoviště.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zadní pružiny
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2007 18:17

Nové zadní pružiny stojí asi 1000kč, zesílené 1800kč. Podívej se třeba tady [katalog.mjauto.cz]?

Re: Zadní pružiny
Autor: KatkaJ (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2007 15:13

ty zadní pružiny mohou byt i na astru caravan r.v. 95? Nemohu v technicaku najit zdam mame H, ci F , je to pro pruziny dulezite?

Re: Zadní pružiny
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2007 16:02

Katko mate urcite Astru F, v 95 se jiny nedelaly smiling smiley

Re: Zadní pružiny
Autor: TDD (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2008 22:02

zdravim; zesilena pruzina znamena jenom ze je tvrdsi a jinak je vsechno ostatni stejny jako u bezne pruziny?; zmatlo me totiz rozliseni na autokelly.cz kde se rozlisuji pruziny pro "vozidla s vyztuzenym podvozkem" a pro "vozidla se standardnim podvozkem";
predem diky a at to frci;
TDD, Astra F Car, 17 TDS, 1997

Re: Zadní pružiny
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2008 15:43

TDD: Vše ostatní je stejné. Zes. pružiny jsou vhodné pro auta které jsou stále naložené,nebo jezdí na plyn ( váha nádrže plus plyn ). Pokud pojedeš prázdný tak budeš jak v tramvaji eye popping smiley a zadek Ti bude v zatáčkách na nerovnostech odskakovat sad smiley.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **  **     **  **     **  ********  
 **    **   **   **   ***   ***  ***   ***  **     ** 
 **          ** **    **** ****  **** ****  **     ** 
 **           ***     ** *** **  ** *** **  ********  
 **          ** **    **     **  **     **  **        
 **    **   **   **   **     **  **     **  **        
  ******   **     **  **     **  **     **  **        
Powered by Phorum.