www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: embrio (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2007 21:14

Zdravim oplaci!!! Chci se jen zeptat..... mate nekdo zkusenosti s temito brzdovimy kotouci???? Na pohled vypadaji dobre a chtel bych vymenit na svem GSi-ku vymenit tak premyslim o ate power disk nebo Zimmermann!!! Mam astru GSi!!!

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: hosnam (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 04:10

ATE nebo Brembo pokud můžu poradit. To je dřív probrousíš než skroutíš, nevadnou ani při delším brždění.

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 05:26

To embrio : Pokud s tim nehodlas zavodit a nekoupis vylozene nejaky noname za par penez, tak neudelas chybu.
Zase nezalezi jen na znacce, ale i na typu. Konkretne od ATE si muzes vybrat od cca 600Kc az po 3000Kc.
Tak ze to co tvrdi hosman neni zas az tak pravda.
Zkratka nekupuj to nejlevnejsi co Te prijde pod ruku, na brzdach neusetris !

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 05:45

Kotouče od Zimmermanna koupil Oplik.Jenik, jsou prý super, ale jak píše Standa klidně kup ATE nebo Brembo MAX, budeš min. na poloviční ceně. Zimmermanny stojí cca 2500kč/ks za to koupíš oba ATE i Brembo

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Kuba T.C.4.E.C.1. :-) (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 07:19

Mam take Power disky od Ate a jsem s nimy spokojeny. Pokud to nemas na zavodeni tak je to dostacujici... :-)

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: embrio (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 09:00

Ne ze bych vylozene zavodil ale rad se projedu nad ramec zakonum!!!...:-) A co tam mam brzdy tak my vubec nevihovuji mam tam ate ale obyc a po chvilce vadnou a neda se vyuzit plny ucinek brzd tudis ani auta!!:-(

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 09:08

Ono taky záleží jaké tam máš destičky a v jakém stavuje brzdová kapalina.
Já mám ATE power disky (256/24), destičky obyč a brzdovka je ATE DOT 4 a přijde mi to, že čím větší mají teplotu, tím líp brzdí.

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Kuba T.C.4.E.C.1. :-) (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 09:17

Ja co tam mam Powery, nove desticky, brzdovku DOT 5ku a nemam problemy. A zrovna take nejezdim pomalu :-D Akorat si kup mekci desticky aby rovnomerne ubyvaly a nenicily kotouce...

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: embrio (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 09:44

a prodavaji se ty destky a kapalina na netu??? Nebo musim zajet do nejakeho obchodu??? Poradte kde to mam sehnat??? Diky za rady!!!!!!

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 10:14

No nechci Vam kazit radost z kapaliny ATE DOT5 ci jake ale jedna se o hydraulicky okruh, takze at tam date co tam date, tak to bude brzdit porad stejne. Jde jen o to jak je kapalina stara - kdy zacne ta kapalina varit, tim padem tvorit bublinky, zavzdusnovat soustavu ... To jen tak naokraj.

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 11:24

podívej se na www.mjauto.cz

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 14:58

zdar!Já mám Brembo MAX a jsou supr, akorát hoblujou trošku víc deskysmiling bouncing smiley, a nevadnou...no a vzadu mám bubny a ty jsem koupil od ZIMMERMANNA nový a brzděj vážně luxusně. Akorát to si bude menší rozdíl s kotoučema...

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Kuba T.C.4.E.C.1. :-) (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 20:39

Petre to neni zas tak uplna pravda co rikas. To oznaceni kapaliny neni jen tak. Je to podle bodu varu, to znamena ze kdyz tam das dot 3ku tak Ti bude varit mnohem driv nez Dot5ka. :-)

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: embrio (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2007 12:32

A podle ceho poznam tvrdost desticek??? Nebo kde to pisou???

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2007 21:25

Nijak to nepoznas, nikde to nepisou. Kdyz koupis desticky od stejneho vyrobce jako kotouce, neudelas rozhodne chybu.

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: embrio (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2007 09:56

Tak diky za rady a prispevky!!!!

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 06:06

to Kuba T.C.4.E.C.1. :-) : Spatne ctes! O tom varu jsem psal ve svem prispeku ale znovu opakuji, ze brzdit to bude stejne! Dokonce i kdybys tam dal jen vodu tak to bude brzdit stejne!

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 10:46

No, nechci se nikomu do ničeho vměšovat, ale na brzdovce velice záleží účinnost celého brzdového systému.
Navíc označení DOT, neznačí jen teplotu varu, ale ke každé DOT specifikaci patří i ta která hustota a hlavně viskozita té dané kapaliny. Tudíž jsou pro danou viskozitu počítané i odpory gumiček ve válci a třmenech apod. Při výměně DOT 3 za DOT 5 se vystavujete dost vážnýmu nebezpečí, že třeba při intenzivnějším brždění se bude brzda propadat níž a níž = je to způsobené tím, že gumička neudrží řidší kapalinu a jako by propouští. Prostě tam lejte, co tam patří a nevymejšlejte hovadiny, výrobci vědí, proč tam píšou, co se tam má lejt! A taky je fakt, že se nemají různé specifikace míchat (je to možné třeba v nouzové situaci, ale pak semá vyměnit komplet brzdovka v celém systému). Druhá věc, je pak od jakého výrobce tam tu kapalinu nalít. Oficiálně by měly mít kapaliny se stejným označením stejné vlastnosti.
A ještě pro toho borce, co tam leje vodu, zkus si to s tou vodou a uvidíš jak si rozbiješ hubu hned na prvním rohu. Voda má totiž úplně jinou viskozitu a hustotu, notabene voda plynuje už při cca 75°C, takže bys to měl jak když šlapeš do hoven.

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Kuba T.C.4.E.C.1. :-) (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 12:30

Jardo vystihl jsi to presne :-) Ale pokud mas vsechny gumicky nove tak to dot 5ku vydrzi a nepropusti, ale to je vec nazoru. Stejne nejvic zalezi na tom v jakem stavu mas desticky a kotouce, nebo NE??? :-) :-) :-)

Re: brzdove kotouče ZIMMERMANN
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 12:54

to JardaGSi: Ma to cenu se vubec vyjadrovat? Az te prejde ten vztek tak si to jeste jednou precti vcetne toho na co jsem reagoval, parkrat to rozdejchej a jeste jednou dokola. Mozna ti pak dojde co jsem napsal.

Jinak bez tech zbytecnych osobnich utoku s tvym pripsevkem 100% souhlasim.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **  **     **  **     **   *******  
 **   **   ***   **  **     **  **     **  **     ** 
 **  **    ****  **  **     **  **     **  **        
 *****     ** ** **  **     **  *********  ********  
 **  **    **  ****  **     **  **     **  **     ** 
 **   **   **   ***  **     **  **     **  **     ** 
 **    **  **    **   *******   **     **   *******  
Powered by Phorum.