www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Geometrie po výměně čepů...
Autor: Ufas (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2007 19:02

měl bych dotaz ohledně toho, jestli po výměně spodních čepů je nutný zajet na geometrii?? vyměnil jsem je jak vpravo, tak vlevo. Ptám se proto, že po výměně, mám hnutej volant na jednu stranu...

ThX Ufas

Re: Geometrie po výměně čepů...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2007 19:30

Po vymene spodnich cepu nemuzes mit hnutej volant. Volant se muze hnout jen vymenou hornich cepu.
Nikdy jsem po vymene spodnich cepu geometrii nedela a to proto, ze se nerozhodi. Tim maximalne rozhodis odklon kola a to jen neznatelne.

Re: Geometrie po výměně čepů...
Autor: Ufas (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2007 19:58

no kdybych ho nemel hnutej tak se neptám... taky mi to příde divný, ale měnil sem spodní... nebo myslíš že bych si tady chtěl vymejšlet nějáký pohádky???spinning smiley sticking its tongue out

Re: Geometrie po výměně čepů...
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2007 20:16

Hned se nenapadejte! Když jedeš tak ti to táhne na některou stranu? Pokud ne tak sleduj ojetí pneu a poté kdyby se ti to nezdálo tak udělej geometrii! ale dát za geometrii 150Kš snad má každý ne?!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Geometrie po výměně čepů...
Autor: Ufas (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2007 20:20

me nejde o ty prachy za tu geometrii samozrejme... ale tak sem se jenom chtel zeptat, jestli se t tim nekdo nesetkal nebo nema zkusenost cim to muze bejt... rek bych ze to netahne...

Re: Geometrie po výměně čepů...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2007 20:34

Ja Te nerikam, ze vymejslis pohadky, ale vem si, jak je uchycenej spodni cep a na co tedy muze mit vliv. Kdyz nesundavas horni cepy, tak se sbihavost rozhodit nemuze.
Ta maximalne 0,5mm vule ve sroubech, ktery spodni cep drzi, nemuze na pace, kterou je person udelat zadnou znatelnou odchylku.
Ale samozrejme se muzu mylit smiling smiley

Re: Geometrie po výměně čepů...
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2007 21:05

to stando: nemýlíš se ale je možné, že někdo udělal geometrii na volných čepech a tetˇ seto srovnalo a tím se hla příčka volantu. nebo ty nové čepy jsou špatně opracované. znáš to vše je možné. geometrie to srovná.

Re: Geometrie po výměně čepů...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2007 05:23

Okay okay, nejlepsi bude si nechat zkontrolovat sbihavost (nic jinyho se tam, stejne poresit neda) a pri tom na hornich cepech dohnat rovnej volant.

Re: Geometrie po výměně čepů...
Autor: Ufas (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2007 11:09

zajdu na geometrii a pak dám vědět co voni na to... smiling smiley

Re: Geometrie po výměně čepů...
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2007 11:32

Tak jsem dal nový čep (spodní) febi, a při výměně mě překvapila vůle ve šroubech.Měl jsem zato že šrouby budou (relativně) bez vůle. Jaké bylo překvapení že to před dotažením tak čvachtá. Tak jsem změřil díru v čepu a je 10,6! To už docela slušně rozhodí příklon i záklon. A pak že nejdou měnit!
Tak mě to ňák rozhodilo, asi to moc prožívám.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pavelj (10.12.2007 11:32)

Re: Geometrie po výměně čepů...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2007 11:41

Pavle kdyz vezmes, ze person je uchycenej nahore v kastli a Ty meris odchylku 0,6mm na druhy strane, tak je to zanedbatelna hodnota a vleze se do tolerance rozbihavosti 2 - 3 stupne smiling smiley

Neprozivej to, budou vanoce, nekaz si je smiling smiley

Re: Geometrie po výměně čepů...
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2007 13:34

Spíš mě překvapila ta zemědělská vůle. Hlavně aby nešly doháje gumy. Zatím se sjížděli naprosto rovnoměrně.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    *******   **     **   ******    **     ** 
 **     **  **     **   **   **   **    **    **   **  
 **     **  **     **    ** **    **           ** **   
 **     **   ********     ***     **   ****     ***    
 **     **         **    ** **    **    **     ** **   
 **     **  **     **   **   **   **    **    **   **  
 ********    *******   **     **   ******    **     ** 
Powered by Phorum.