www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2007 08:50

Ahoj všem

Včera jsem spěchal domu, je u nás taková menší zatáčka smiling smiley vybraljsem jí v trochu rychlejš a nestačil jsem se divytsad smiley málem sem se podělal do kalhot grinning smiley Když sem byl tak v půlce zatáčky začalo praví kolo zničeho nic odskakovat sad smiley a při konečném se začalo naklánět na jedu stranusad smiley To odskakování může bejt tlumičema? A nebo stabylizatorama a nebo se uplněmejlim a je to něčímjiným ?
Auto se naklání až moc sad smiley Jedou stranou sem bylve vzuchu ..

Omlouvám se za podání otázky sad smiley ..

PS: Já vím že otázek poslední dobou je hodně.. Abych to vysvětlili .. Sehnal jsem Kadetta 1.6i 1988 C16NZ za pakatel smiling smiley Spíš jsem zaplatil za papíry smiling smiley Brácha mi řekl že stohodle auto neudělam , tak mě nasral a chci z toho auto udělat .. Takže se ještě jednou omlouvám za množství otázek a moc děkuji tomuhle foru a ubec kadett.cz a oplastra.cz ...

Ještě jednoudík ...

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2007 10:04

tak když jsi koupil "nové" auto (bazarové) tak předpokládám že:

1, jsi si ho nechal zkontrolovat autoopravářem, který tomuhle autu rozumí!
2, zajel jsi si na zkoušku tlumičů, že ano!
3, pořádně jsi si nechal zkontroloval brzdy!!!!!!

Pokud jsi neudělal nic z tohohle, nevím, co od nás vlastně chceš??!! Při koupi ojetého vozu by tohle měl být standart! Auto bez technika, nebo prohlídky v servise bych 1 nekoupil, 2 bych měl strach v tom jet!! (Pokud ovšem tomu autu opravdu nerozumím)

PS: nemáž zač!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2007 12:14

Gizmo_CZ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak když jsi koupil "nové" auto (bazarové) tak
> předpokládám že:
>
> 1, jsi si ho nechal zkontrolovat autoopravářem,
> který tomuhle autu rozumí!
> 2, zajel jsi si na zkoušku tlumičů, že ano!
> 3, pořádně jsi si nechal zkontroloval brzdy!!!!!!
>
> Pokud jsi neudělal nic z tohohle, nevím, co od nás
> vlastně chceš??!! Při koupi ojetého vozu by tohle
> měl být standart! Auto bez technika, nebo
> prohlídky v servise bych 1 nekoupil, 2 bych měl
> strach v tom jet!! (Pokud ovšem tomu autu opravdu
> nerozumím)
>
> PS: nemáž zač!!

Já bejt tebou, tak se zamyslím nad zbůsobem ,jakým odpovídáš na dotazy a trošku bych se sklidnil

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2007 14:13

Gizmo_CZ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak když jsi koupil "nové" auto (bazarové) tak
> předpokládám že:
>
> 1, jsi si ho nechal zkontrolovat autoopravářem,
> který tomuhle autu rozumí!
> 2, zajel jsi si na zkoušku tlumičů, že ano!
> 3, pořádně jsi si nechal zkontroloval brzdy!!!!!!
>
> Pokud jsi neudělal nic z tohohle, nevím, co od nás
> vlastně chceš??!! Při koupi ojetého vozu by tohle
> měl být standart! Auto bez technika, nebo
> prohlídky v servise bych 1 nekoupil, 2 bych měl
> strach v tom jet!! (Pokud ovšem tomu autu opravdu
> nerozumím)
>
> PS: nemáž zač!!
Ahoj

Tak ti ještě jednou děkuji za Radu Gizmo_CZ.. Ano musím připustit že máš pravdu !! Měl jsem to udělat, a neudělal... Neseru peníze nejspíš jako ty !!!


Takže se snažím učit, získávat informace, skušenosti od jiných, skušenějších jako jsi třeba Ty !! Ale upřímě tohle cos napsal vim i já tudiž soudim že víš hovno jako já a tudíž nevím na co jsi tu hraješ... Adminovi se omlouvám za výrazy co zde padly a Gizma prosím aby už na mé dotazy neodpovídal .. A prosím ostatní aby mi pomohli můj problém nějak rozumně vyřešit.

Děkuji všem za pomoc a Gizmo_CZ za radu na kterou bych sám nepřišel... !!

Co se týče mé otázky, chci zjistit jestli mám vyměnit tlumiče-stabilizátory, já nevím.. Proto se tu ptám,a doufám(-al jsem) že mi zde někdo poradí..


PS: Osobně jsem takovoudle odpověď nečekal od skušenějšího ... Opel Kadett E C16NZ 1988 co mám je mí první auto , nejsem žádnej pirat silnic , jak to možná zní stoho co jsem napsal.. Auto šperkuju a díky tomudle foru jsem už mnoho opravil za částku 00nic Kč proto jsem se obrátil i stímto problémem..
(Jak jsem psal že jsem koupil Kadetta za pakatel, čáska byla 6500Kč .. Takže si umíte představyt jak asi vypadá co se týče koroze , brzd a můžu pokračovat .. Ale den co den je to lepší a lepší ...
Jinak přeji hezký den .. smiling smiley

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2007 14:15

Jo a abych to upřesnil , soudim stoho že jsem jel z jinýma autama v tý zatáčce přimo i rychlejš a neodskakovalo kolo a ani se to nějak razantně nenaklanělo ..

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2007 15:11

zajet někam na kontrolu tlumičů, někde to dělají i zadarmo jinak cena za kontrolu je pár desetikorun. tlumiče budou asi totálně v háji. nebo to auto ukaž někomu skušenějšímu.

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2007 15:17

Ahoj Ada smiling smiley

Moc ti děkuji taky jsem si myslel že to bude tlumičema .. .. Sehnal jsem si někoho kdo mi to skontroluje .. Dám echo čím to všiml bylo .. Díky..

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2007 20:49

To Mono sorry já to nemyslel zle! eye rolling smiley

Jen prostě když kupuji nové auto, tak si přeci nemůžu myslet, že to je konečná částka a musím si dát "něco" stranou na aspoň tu prohlídku - a právě proto, že "ne...u peníze" si myslím, že ta prohlídka hodně pomůže!! Teď si vem, že by jsi tu zatáčku nezvládl jen proto, že máš v háji ty tlumiče (jak jsem předpokládal) a ......... jsme u toho! 300Kč nebo auto v háji a nedej bože i ty??!!

To Brouček taky sry polepším se smileys with beer

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2007 20:02

Ahoj

Sorry Gizmo_CZ, že jsem hned odpověděl takhle ale dosti me to nakrklo sad smiley To že kontrola stojí 300Kč , to jsem opravdu nečekal sad smiley Hned zítra to jedu napravyt smiling smiley

hot smileyhot smiley

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2007 12:13

JJ, Gizmo má pravdu, byť to podal trošku jinaksmiling smiley. Jde o to, co znamená, když člověk autu rozumí. Většinu problémů člověk může poznat při zkušební jízdě někde na parkovišti (btw. i ty tlumiče), další část problémů pozná zkušený automechanik. A pokud jdu kupovat auto a nic o něm nevím (nestačí to z autoškoly), pak opravdu vzít sebou automechanika. A pokud seš Momo ten treti typ, auto si koupil, možná jen tak obešel a prohlédl a hned šlápl na plyn a plnou rychlostí upaloval domů, je to velká chyba. Bohužel však znám lidi, kteří koupili auto "pohledem" na barvu, servisu se vyhli obloukem a pak se vytahovali, jaký mají fáro a jestli se nechci svést.. Neříkám, že to seš ty. Takže šup do servisu, nezapomen nechat vymenit rozvody..ale to ti automechanik snad rekne automaticky a at slouží..kadett 1.6i 88 už něco pamatuje, ale cosmiling smiley

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Palo (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2007 15:50

Ak kupujes auto v bazare, je naozaj dobre mat so sebou automechanika. Ak sa tomu rozumie, vie auto odskusat aj pocas kratkej skusobnej jazdy. Ked som ja kupoval auto, tak som o pomoc poprosil znameho, ktory je automechanik. Pri skusobnej jazde vyskusal brzdy, potom skusal, ako sa auto sprava v zatackach a nakoniec vyskusal tlmice pri jazde po kockach. Vymena oleja, brzdovych platniciek a rozvodov je pri kupe starsieho ojazdeneho auta samozrejmostou. Ked som ja kupoval to auto, nevedel som o tom nic, lebo som pred tym auto nevlastnil. Ten automechanik ma na to upozornil, co vsetko bude potrebne na tom aute urobit. Ono sa casom objavili aj dalsie chyby, ktore sa objavia az pri dlhsom jazdeni (napr. zvysena spotreba oleja).

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2007 20:36

Pánové musím vám dát za pravdu ale, nejsem moc při penězích sad smiley takže jsem koupil auto za co jsem mohl .. Já jsem počítal stím že budou opravy , bude to drahý , ale zas na druhou stranu nějak se to naučit musim, a lepší získávat skušenosti a učit se novím věcem na autě za 6500Kč než za 30000Kč-50000-100000, neumím si představyt kdybych něco posrlal u auta za 100000 Kč Jestli mě chápete? ... Ano , obešel jsem auto a jel jsem domu , ale pořád tu je to že nemužu za 6500kč něco čekat užasnýho ..

Každopádně jsem rád , za auto jaký mám a jsem hrdý na to že mám Opla .. A až dodělám školu vrhnu se po něčem novém...

PS: Do servisu se to připravuje ... Budu tam poprve.. Kolik mě bude stát aby mi řekly co by tam potřebovalo vyměnit udělat atd..

Děkuji s pozdravem Momo

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2007 07:32

V tvojom pripade ak sa chces učiť tak by som ti este odporučal aby si si stiaho priručku ako na to aby si aspon približne vedel čo mas robiť
tu je ink: [muj.edisk.cz]
po kliku musiš počkat par sekund potom opisat kod a stiahnut

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2007 09:20

Kolik tě bude stát celková prohlídka nevím, ale u nás v PC to dělají za cca 550Kč.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2007 11:31

Osobně si myslím, že kadett za 6.500,- nemá smysl kupovat. Obávám se, že z tohodle auta mají opravdu cenu už jenom ty papíry... Jinak C16NZ je správná volba.
Kdybych chtěl dneska kupovat kadetta, tak bych hledal C16NZ kolem 20.000,- a soustředil bych se na následující věci:
- aby to nebylo v minulosti bořené,
- koroze (zadní lemy, prahy, bacha na přední část podlahy v místě uchycení ramen!),
- jestli brzdí, v zatáčkách neodskakuje (tlumiče), jede rovně, nemá vůle v řízení a v čepech, dobře řadí, motor nevypadá KO atp.
Všechno pořádně vyzkoušet - "svěla svítí, stěrače stírají...", abych citoval známý český film :-)
Myslím, že pokud to má ještě chvíli sloužit, tak stěžejní je ta koroze - všechno ostatní se na kadettu dá relativně levně opravit.
A uvědom si, že pokud chceš, aby na takhle starém všechno fungovalo, jak má, aby tě to vždycky dovezlo, kam chceš a aby sis nenatloukl hubu, tak to už chce svoje. Pamatuju se, že jsem do kadetta vrážel tak desítku ročně na opravách - prostě každý rok se něco vyměňovalo...

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2007 12:42

No auto za 7ti je na dvě věci!

Jak jsi psal: nesereš prachy, ale při tomhle autě za ty peníze ti nic jiného nezbude.sad smiley Poud není kastle a motor v relativně dobrém stavu budeš solit Kč za všelijaký nesmysli, které už nutně budou na takovém autě za takovou cenu odcházet.

Raději jsi si měl připlatit za novější a lepší auto.

Já mám astru z 95r. a už se rozmýšlím jestli se jí raději nezbavit, i když se přiznám, že co se koroze a motoru týče je v perfektním stavu!A prostě je to můj "mazel"!!! the finger smiley

Jen že za 12 let ježdění jí už možná brzo čeká výměna spojky, předních kotoučů, zadních bubnů, předních tlumičů, možná i ty ložiska v kolech už nebudou "to pravé ořechové", a když si spočítám kolik by stálo tohle vše dát do auta, tak jsem na částce někde kolem 20tis a pořád to bude "jen" auto z 95 roku! To je lepší to za cca 70tis prodat, ty prachy za případnou opravu raději dodat a koupit o dost mladší Gčko :-) Ale je to pouze můj názor!!!the finger smiley

Držel bych se hesla:

Nejsme tak bohatý, aby jsme si mohly kupovat levné věci!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2007 18:26

To je fakt, 12 let už je dlouho, ale vem si, jak pak dlouho ještě s tím vším novým vydrží (zvlášť s OK motorem a bez koroze). Já kupoval Astru z 97, přední kotouče a zadní bubny jsou už vyměněné. Teď komplet tlumiče. Časem i ta spojka, a zase to bude jak novésmiling smiley. Jo..a mimochodem..to chceš prodat astru z 95 za 70 tisícsmiling smiley?

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2007 19:32

Mno měl jsem před týdnem nabídku :-) Já vím je to moc, ale když je fakt jako "nová" the finger smileysmiling bouncing smiley

Ale neprodám grinning smiley

Jediné co mi moc chybí je klimatizace, ale na tom se už taky začíná pomaloučku pracovat!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (18.06.2007 19:33)

Přílohy: (160.9KB)   (149.1KB)   (181.2KB)  
Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2007 20:07

To Gizmo_CZ:
1. nemůžeš sem dát nějaký návod na mytí motoru.
2. sakra jezdíš s tím autem vůbec - není to jenom výstavní kus?

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Auto se naklání až moc sad smileyHelp..
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2007 20:38

1, kartáček na zuby a..... the finger smiley (mám 14 dní dovču tak nemám co dělatsmiling bouncing smiley

Teď jsem rozdělal všechny čtyři dveře a myju ty výplně ve vaně :-) By jste nevěřili co s toho teče za bordel!! A vnitřky dveří jsem vystříkal vysokotlakou vapkou! Taky příšerný bordel! Vnitřek dveří vystříkám nástřikem na podlahy ať je to v cajku!

2, jezdím každý den denně tak cca 30km. Jinak třeba dneska 120Km :-)
a před třema dnama 450Km.the finger smiley

Ale to už jsme mimo téma :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (18.06.2007 20:38)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   ******    **     **        **   *******  
  **  **   **    **   **     **        **  **     ** 
   ****    **         **     **        **  **        
    **     **   ****  *********        **  ********  
    **     **    **   **     **  **    **  **     ** 
    **     **    **   **     **  **    **  **     ** 
    **      ******    **     **   ******    *******  
Powered by Phorum.