www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Technický průkaz ABS
Autor: Chajda (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2007 12:38

Mam nensi problem. Doinstaloval jsem si do Astry F (rv:92) ABS a ted me ceka technicka. Nemate nekdo stejmou astru s ABS a nerekli by jste mi jestli je ve velkem technicaku zminka o ABS? Diiik moc

Re: Technický průkaz ABS
Autor: bob (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2007 13:35

Myslím že problém bude, dovezl jsem Astru z německa a při psaní českého techničáku mi páni úředníci zapoměli uvést do techničáku ABS. když jsem jel na technickou tak mi ji odmítli udělat. Musel jsem na odbor dopravy, kde dali věc do pořádku a bylo po problému.

Opel Astra Caravan F 1,6 16 V, motor X16XEL

Re: Technický průkaz ABS
Autor: Standa_1 (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2007 20:02

bob: A muzu se zeptat, jak to na odboru probihalo? Co chteji za dokumenty? Ja mam totiz podobnej problem. V technicaku jsem nasel ABS: ne (taky dovoz), ackoliv v aute urcite je.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (13.07.2007 06:35)

Re: Technický průkaz ABS
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2007 20:07

Standa_ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> bob: A muzu se zeptat, jak to na odboru probihalo?
> Co chteji za dokumenty? Ja mam totiz podobnej
> problem. V technicaku jsem nasel ABS: ne (taky
> dovoz), ackoliv v aute urcite je.


Ty nevíš jestli tam máš ABS? To je přece velice jednoduchý zjistit pouze pohledem.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Technický průkaz ABS
Autor: Standa_1 (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2007 13:47

Vzdyt pisu, ze v aute je. Je tam jednotka od Bosche a zkousel jsem to na mokru. Jinak bych se na urad nehrnul...

Re: Technický průkaz ABS
Autor: David Titl (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2007 10:50

Toto je postup jak nechat zapsat ABS do TP. Řešil jsem tento problém taky a je to docela jednoduché. Sežeň si číslo na dovozce OPEL. Tam zavolej a domluv se, že potřebuješ zapsat ABS do TP. Faxem jim poté pošli kopii TP, kdy potřebují zjistit dle WIN zda je možné do tohoto auta namontovat ABS (vždy to schválí u jakéhokoliv vozidla OPEL, občas záleží na roku výroby kastle). Poté Vám přijde od nich potvrzený papír, že ho tam můžete mít (Za toto potvrzení jsem platitl 2000,= Kč). S tím zajdeš u vás na úřad, kde se provádí změny na vozidle. Předáš jim ten potvrzený papír a vyplníš žádost o zapsání ABS do TP. Oni ti ho zapíší a ABS je od té doby legální. Ještě jedna dobrá rada na konec. Do té žádosti na dovozce o schválení ABS si toho přidej co nejvíce chceš. Já jsem třeba žádal o přihlášení ABS, změnu motoru z 1,6 na 2,0 16V, a 9 různých velikostí pneumatik a 4 druhy roztečí ráfků. Je to všechno vždy za jednotnou cenu.

Re: Technický průkaz ABS
Autor: Standa_1 (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2007 18:21

No a postup, kdy mam v aute ABS uz z vyroby, ale v TP neni a chci to opravit, nekdo z vas nezna?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **    **  **         **     **  ******** 
       **  ***   **  **    **    **   **   **       
       **  ****  **  **    **     ** **    **       
       **  ** ** **  **    **      ***     ******   
 **    **  **  ****  *********    ** **    **       
 **    **  **   ***        **    **   **   **       
  ******   **    **        **   **     **  ******** 
Powered by Phorum.