www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
ALU KOLA - PROBLEM
Autor: shm (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2007 20:30

caute lidi, dostal jsem od znameho ALU kola v dosti zalostnem stavu. Jsou na nich takove bile vystupky ( myslim ze ten hlinik uz oxiduje ), tak bych se chtel zeptat, zda-li na to neexistuje nejaky pripravek, popr jestli se to ma vybrousit nebo co byste poradili ? zkousel jsem uz dost veci , bohuzel to z nich dostanu pouze nejakym ostrym predmetem, cimz se kola dosti poskodi sad smiley dik za kazdou dobrou radu smiling smiley odpovedi typu vyhod ty kola neberu smiling smiley diky

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2007 06:28

To Shm :
Buď si nech kola opískovat ( na internetu seženeš firmu v Tvém okolí, nebo se poptej známých ) a pak si je sám nastříkej sprejem na alu kola + bezbarvým lakem , nebo sežeň odbornou firmu, která vše udělá za tebe ( u nás AL kola na repasi bere například Pneu Hnídek ( jsem z Jablonce nad Nisou ) - ale tam pak počítej s nějakou tou kačkou navíc - myslím že jsem se na to jednou ptal a kolo na opískování + práškový lak vyšlo na 1200 kč.

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2007 06:52

opískovat, překytovat, komaxit

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2007 15:53

No protože nová Alu kola seženeš kolem 2000kč/ks tak si myslím, že uvažovat o renovaci za 1200kč je skoro zbytečný, i když každá koruna dobrá.

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: waldafifi (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2007 03:56

Já bych ti je opravil tak za 2000 až 2500 všechny jelikož pracuji ve firmě která vyrábí hliníková kola,ale jsem z Ostravysmiling smiley!!!!?????

Astra caravan X16SZR

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: shm (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2007 17:18

no opiskovani mam zdarma u znameho,ale neznicej se ta kola tim? a co s tim presne potom oposkovani? mate nejaky pripravky nebo tak? preci jen se bojim, ze ty kovovy kulicky znice ten alu disk sad smiley(( jinak skoda ze jsi z ostravy, jsem z Pardubic a to je flak cesty :/

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: waldafifi (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2007 19:25

Kola se tím nezničí ale záleží na kuličkách kterýma se to dělá čím jemnější tím lepší.Po opískování bych to nechal projet předůpravou a potom bych viděl co s toho vylezlo a co se kde opraví poté přichází na řadu tmel a zabroušení nerovnostía potom už jen samotné lakování a je hotovo.smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2007 21:03

Otryskat litinovou nebo ocelovou drtí tak 0,3 - 0,4mm. V žádném případě ocelové broky 2mm.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: shm (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2007 10:10

mno to je problem, pac mam k dispozici jen broky sad smiley budu si asi muset najit nejakou firmu v okoli. Kazdopadne diky za posty

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2007 12:20

ideální je křemičitý písek, již použitý, aby neměl ostré hrany, pláště (nějaké staré) musí zůstat na ráfku aby se neopískovala patka protože kolo by pak navěky ucházelo, firem co pískují je hafo a ceny jsou velmi lidové, ocelová drť nebo broky nejsou moc vhodné protože dělají příliš hrubý povrch, pokud máš doma kompresor můžeš si koupit tohle a opískovat si kola sám [www.uni-max.cz]
po opískování se kolo stříkne stříkacím kitem, poté se nerovnosti vyrovnají stěrkovým tmelem s přídavkem hliníku, kolo se vybrousí, stříkne plničem a pak se dá několik vrstev barvy, barvu můžeš koupit např. ve spreji od motipu přímo k tomuto určenou, to samé platí o kitu i plniči

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: shm (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2007 14:57

2 vrabi : diky, ale samotnymu se mi do toho poustet nechce, nevis o nejaky firme na vychodu cech? dik... vim ze muzu hledat na netu,ael nemuzu na zadnou prijit :/

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2007 05:48

já jsem odjinud, takže ti neporadím

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: shm (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2007 11:00

tak uz jsem nasel jednu v Nemosicich a ceny jsou vskutku lidove > opiskovani jednoho kola 100,- + 150 ,- za nastrikani, takze bomba smiling smiley www.nelap.cz

Re: ALU KOLA - PROBLEM
Autor: Bunda (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2007 19:16

Ve VČ je to METAX [www.metax.cz] kousek za Jaroměří, jsou solidní, ale ceny nevím...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  ********   **     **  ******** 
 **     **  ***   ***  **     **  **     **  **       
 **         **** ****  **     **  **     **  **       
 ********   ** *** **  ********   **     **  ******   
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
  *******   **     **  ********    *******   ******** 
Powered by Phorum.