www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
posilovač brzd
Autor: milan17d (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2007 08:49

Nazdar opláci.Chcem sa niekoho spýtať či sa hodí posilovač brzd z benzínu na diesel.Mam Opel Kadett 1,7d.Dík za radu.

Re: posilovač brzd
Autor: kotletka (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2007 15:40

Zdravím,mám problém na Astře 1,7dtl,když nastartuju tak první až třetí šlápnutí na brzdu se mne bloknou zadní kola,je to jen když je sychravo nebo prší,potom je to Ok.Jsou vyměněny pakny,bubny kotouče prasátka i drobné pružinky.Brzdu ruční ani nepoužívám.Někdo říká omezovače na zadní nápravě,máte někdo s tím zkušenost?Napište mi.

Re: posilovač brzd
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2007 18:32

Ono je problém spíš s vlhkostí která se drží uvnitř bubnů, pak se vytvoří malá povrchová koroze a než se to obrzdí, tak se ty kola blokují. Je zajímavé, že se to děje jen někdy a jen u některých aut. Mám podobný problém a taky nevím jak z toho ven. Vše jsem překontrolaval a utěsnil a stejně ráno se mi ze zadních brzd ozývají zvuky jako by to půl roku někde stálo :-(

Milan: já si osobně myslím, že je posilovač stejný



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rom@n (22.10.2007 18:32)

Re: posilovač brzd-blokování zadních kol
Autor: kotletka (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2007 21:17

Dnes jsem psal do jednoho servisu a tam mne přišlo,že si nevědí rady.Ono se to nedá hned tak ukázat,ten brzdovej pedál by mohl být víš,nevím jak to mají jiný Astry
Je to fakt hnusný když člověk chce zabrzdit a bloknou se zadní kola,snad to budou ty omezovače tlaku na zadku,někdo mne strašil,že vývěvana motoru.Nevím si rady.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **        **  **    **  ********   ******  
 **   **         **   **  **   **        **    ** 
 **  **          **    ****    **        **       
 *****           **     **     ******    **       
 **  **    **    **     **     **        **       
 **   **   **    **     **     **        **    ** 
 **    **   ******      **     **         ******  
Powered by Phorum.