www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Blokování zadního kola při lehkém brždění
Autor: o1o2o1o (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2007 22:13

Ahoj všem. Na Astře F 1.7D (r.v.94) se mi občas stane, že když se ráno rozjedu a auto je studené, při mírnějším přibrždění se mi blokne zadní kolo (nebo kola - ze dveří jsem viděl jen levé). Prostě lehce klepnu po pedálu a auto smykuje zadkem a to i při sebemenší rychlosti. Po chvíli jako by se tam něco rozhýbalo a vše začne fungovat, jak má. Nejhorší je, že to dělá jen občas. Máte s tím někdo zkušenost? Díky

Re: Blokování zadního kola při lehkém brždění
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2007 05:31

Asi bych to kazdopadne rozebral. Vypada to, ze malinko narezne buben a tim padem to "brzdi lip". Pricinou muzou bejt sjety pakny, nebo zamrzlej samostav v krajni poloze a tim padem moc mala mezera mezi paknou a bubnem.
Ale jak rikam, buben musi dolu a pokud mozno jeste pred zimou, protoze by se mohlo stat, ze to jeste primrzne a to uz jen tak neutrhnes.

Re: Blokování zadního kola při lehkém brždění
Autor: o1o2o1o (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2007 04:57

Tak nějakou takovou odpověď jsem předpokládal - buben půjde dolů a pak tady napíšu, co s tím vlastně bylo. Každopádně díky. Před zimou to musím udělat i proto, že bych nechtěl vidět co by to udělalo s autem na sněhu.

Re: Blokování zadního kola při lehkém brždění
Autor: kotletka (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2007 21:37

Zdravím jsem zde novej tak jsem se snad zařadil správně.
Mám Astru 11/95 1,7dtl a vyměnil jsem na brzdách co se dá.Kotouče,destičky,bubny,pakny,prasárka a ty pružinky.Když je sychravo nebo vlhko tak po nastartování první až třeba třetí šlápnutí na brzdu se bloknou nebo blokne kolo potom je to OK.Nikde si nevědí rady,ani u Opela,někdo tvrdí omezovače,to je hokus, pokus.Ručka je seřízená,na válcích je to ok.-Nemáte někdo zkušenost jak to opravdu odstranit,Neni to vývěva?Nevím jak brzdí ostatní Astry,mohla by brzdit ta má dřív.Dík za radu.Jirka

Re: Blokování zadního kola při lehkém brždění
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2007 09:01

Mám stejný problém jako kotletka a už jsem si na to zvykl.

Re: Blokování zadního kola při lehkém brždění
Autor: kotletka (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2007 22:18

Dík za podporu,
mne to štve,když nevím čím to je,zvyknout se na to dá do té chvíle než dostane člověk hodiny,nevíte prosím někdo něco přesnějšího?

Re: Blokování zadního kola při lehkém brždění
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2007 06:48

Co mas presne za auto? Kombiky maji jeste na zadni naprave regulator brzdneho tlaku podle zatizeni. Je to pruzinka v gumovych ulozeni spojena s napravou. Muzes met tu gumu vycvachtanou, pruzinky vytahanou a pruzinka jak vysednes z auta - odlehci se naprava - lehce vyskoci a po te jak nasednes a nez se auto parkrat zhoupne nebo zabrzdis, tak se pak pruzinka usadi jak ma a take pak spravne reguluje tlak v zdanich brzdach. Ale to je jen ma domnenka nebo spis jedne z nastrelu mozneho problemu. Ten rozdelovac se da taky seridit, je to popsane v knizce.

Re: Blokování zadního kola při lehkém brždění
Autor: kotletka (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2007 22:31

Astra 11/95 dtl htb.Zřejmě to budou regulátory tlaku, válečky na každé straně zadní nápravy u tlumiče mám je nabídnuty cca 2000.-za sadu druhovýrobu v orig.3400.-jen musím sehnat někoho šikovnýho s heverem jsou dost skované.Hlavně to potom pořádně odvzdušnit,jsem zvědav,jinak nevím.

Re: Blokování zadního kola při lehkém brždění
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2007 20:02

Tak já jsem vyměnil prasátka a bubny a přestalo mi to dělat tak jsem zvědav jestli napořád nebo jen na chvíli.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    ******   ********  **    **   *******  
 **     **  **    **     **      **  **   **     ** 
 **     **  **           **       ****    **     ** 
 ********   **           **        **      ******** 
 **         **           **        **            ** 
 **         **    **     **        **     **     ** 
 **          ******      **        **      *******  
Powered by Phorum.