www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
opel geomerie
Autor: Matias9 (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2007 12:10

Zdravím všechny nadšence oplu. Potreboval bych zjistit hodnoty nastavení geometrie na opel ascona. Byl jsem s tím i v oplu a prej tam na starší oply hodnoty nemají.
Byl bych moc rád kdyby to nekdo z vás vedel. Zatím dekuju.

Re: opel geomerie
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2007 14:37

Mam pro Ascona C jestli ti to pomuze ale napis jaky mas motor, mozna je to pro vsechno stejne ale me se to nechce zjistovat.

Re: opel geomerie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2007 17:52

Rozbíhavost, vpředu 0.5-2.5(mm)
Odklon, vpředu -1° 15' / 0° 15'(°)
Záklon rejdového čepu, vpředu 0° 0' /+2° 0'(°)
Sbíhavost, vzadu 0°20' / 1°(°)
Sbíhavost, vzadu 2 - 6(mm)
Odklon, vzadu 0° 0 / -1° 0'(°)

Snad takhle.

Re: opel geomerie
Autor: Matias9 (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2007 06:26

Je to ascona 2.0 i 115PS. Jinak moc dekuji.

Re: opel geomerie
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 27.11.2007 07:16

Mam stejne udaje jak Standa. Snad jen doplnim, ze tyto udaje plati pro 50% nadrze a zatizeni prednich sedadel 2x70kg.

Geometrie pr.napravy
Autor: Deny (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2008 18:21

Mam Astru 1,6SZR,zda se mi,ze mam rozcabeny predni kola,mate s tim nekdo zkusenosti?Kdyz na ni koukam ze predu,nemuzu si pomoct,ale pritom kola se mi nesjizdeji,mozna je to jenom opticky klam.

Re: Geometrie pr.napravy
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2008 19:16

No pokud se ti nesjíždejí pneu, tak co řešíš???
A pokud jsi nejsí jistý, že je vše v pořádku, zajed někam kde ti změří geometrii, tady ti asi velmi těžko budem něco radit, když není vlastně co poradit.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Geometrie pr.napravy
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2008 20:44

Auta s předním náhonem mají ROZBÍHAVOST.

Re: Geometrie pr.napravy
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2008 09:13

fukin: Není to pravydlem,jsou auta s před. náhonem které mají zbíhavost. Záleží na zavěšení před. kol a atd.

Re: Geometrie pr.napravy
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2008 20:12

Těch aut je málo a jsme u Opla. Většina automobilek dělá až na malé odlišnosti stejné a vyzkoušené zavěšení.

Re: Geometrie pr.napravy
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2008 08:21

Hoši mam takovej dotaz, je možny aby diky spodnimu ramu kterej jsem nemenil na Kadettu sem mel rozhazenou geometrii?Auto bylo bourany (svetlo, ram) u strany řidiče a ted sem zjistil že se mi sjiždi vnitřní strana jen leve pneumatiky, geometrie byla dělana v loni, co mam papir z geometrie tak to dělali jakoby na Opel-Vauxhall-Astra-F 1.4/1.6./1.7D/1.8! Mam auto Opel Kadett 1,6i cabrio!

Re: opel geomerie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2008 08:32

Te vubec nechapu na co se ptas?? Mas to po bouracce, bylo to opraveny a udelana geometrie a stejne se to sjizdi?
Jakej spodni ram mas na mysli? Kadett zadnej nema....
Tebou uvadeny typy maji geometrii stejnou.

Re: opel geomerie
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2008 09:21

Ram - spodni přička jak se na něj dava chladič...Měnil se čepy a tlumiče s uložením a stale se to sjiždi na přední leve pneumatice pulka strany pneuje Ok druha je už skoro sjeta, Mě jen zajima zda když je ten ram bouchlej a nic se snim nedělal zda je možny aby to rozhasilo geometrii nebo to dělalo takovou neplechu, ostatní tři pneumatiky jsou v pohodě.

Re: opel geomerie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2008 09:27

Pokud je bouchla ta spodni pricka, tak to na geometrii museli poznat, protoze tim padem mas nosniky stazeny k sobe a musi to delat neskutecny problemy. Cely auto se krouti samo o sobe a ted o tohle vic.
Proc se to nesrovnalo, nebo nevymenilo? To se melo udelat jako prvni.

Re: opel geomerie
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2008 10:01

Nevim proste ej to bouchly už rok a na technicke je napsano v lehkých zavadách jen RAM - Koroze! Mě jen překvapuje že to sjiždi jen tu jednu pneu, že to nesjiždi i tu druhou...Ale tak uvažuji že v Elitu koupim novou tu přičku a necham ji tam navařit a pak jen novou geometrii.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil bobous (03.06.2008 10:07)

Re: opel geomerie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2008 10:06

Ram, koroze Te napisou na kazdy auto starsi 10ti let, ale to neznamena, ze tam ten ram mas.
Nejlepsi je ho vymenit a znovu nechat udelat geometrii.

Re: opel geomerie
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2008 11:11

ok diky smiling smiley

Re: opel geomerie
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 18:58

Mužete mi poradit nechal jsem si měnit manžetu na poloose u kadetta 1.6 e caravan. Od té doby to táhne do leva a rameno je jedno víš než druhé .výměnu prý prováděli sundánim naboje na čepy prí nešahali.Určitě je rozhozená geometrie! A chci se zeptat když udelam geometrii tak se to jedno rameno srovná nebo je chyba jinde. Když srovnam kola tak mi taky príjde ze to kolo u kterýho dělali tu manžetu je mírně zatočené ale stím snad geom.nemá nic spol.

Re: opel geomerie
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 19:14

Rozdíl ve výšce ramen je podle mě možný pouze když jedním kolem na něco najedeš, nebo máš každé kolo jiné. Nějak jsem nepochopil, co tím chceš říci. A náboj fakt nejde vyndat dokud nevydnáš polosu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: opel geomerie
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 19:32

Kola mám všechny stejny stojim na absolutní rovině a když se podívam ze predu na ramena tak jedno je kolmo k silnici a druhé mírne šikmo zřejme tak jak má. Táhne to do leva tedy ke kolu kde byla měněna ta manžeta.A nechce se tomu zatáčet do prava dřív toto nedělalo co chci říct že to nějak po...ten d...l v servisu a ja ho vemu heverem ted mi tvrdí že on to neudelal.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **    **  **         **     ** 
  **   **   **     **  ***   **  **    **   **     ** 
   ** **    **     **  ****  **  **    **   **     ** 
    ***     ********   ** ** **  **    **   **     ** 
   ** **    **     **  **  ****  *********  **     ** 
  **   **   **     **  **   ***        **   **     ** 
 **     **  ********   **    **        **    *******  
Powered by Phorum.