www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: opel geomerie
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 19:58

Někde je něco opravdu špatně, neb rameno kolmo k silnici by znamenalo auto na boku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: opel geomerie
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2009 06:25

Pardon to rameno neni kolmo ale rovnoběžně ze silnicí. Proste nevim jak ho dostat do správné polohy a co se tam mohlo stát.Neni tam nic utržený ani ohnutý nebo urezlí .Je to od té doby co mi delali tu manžetu tak nevim co tam tvořili.Prej z ramenama nic nedělal tak jedině že jsem si to udělal já. Ale nevím a nejsem si vědom kde a proc ským a zač.

Re: opel geomerie
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2009 07:35

To je těžký. Co je třeba vidět a nevidíme, tak se můžem leda dohadovat.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: opel geomerie
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2009 08:26

Tak dík já to taky nebudu řešit páč mě to nebaví.Budu jezdit dokud se to nerozpadne a pak se uvidí co dál.

Re: opel geomerie
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2009 09:37

Zkus poslat foto - to zase není takovej problém v dnešní době, ne?
Ono s těma ramenama u mc phersonů není moc legrace, když se rozpadnou nebo upadnou a je to za jízdy, auto se stane neovladatelným a ty si buď rozbiješ hubu nebo už nebudeš řešit nikdy nic smiling smiley...

Re: opel geomerie
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2009 20:08

Mám taky takovej menší problém, ale asi ani ne moc s geometrií. Mám v předu na jedné straně auto o 2 cm výš než na druhé. Myslel jsem si, že je to pružinama, takže proběhla výměna pružin a tlumičů... ale je to pořád stejný. Pneu se sjíždí normálně, auto nikam netáhne, ale štve mě, jak to vypadá. Jinak to auto asi bylo někdy bourané na stranu, kde je výš. Ještě mam v plánu výměnu zadních pružit a tlumičů, ty by to asi dělat nemohly co?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: opel geomerie
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2009 08:41

Jen o 2cm já o 6cm . když dam kola do roviny pravé mam rovně leví zatáčí. Jedno kolo co chceš a druhý kam jdeš. v pondělí to dám do opla a pak dám vědět co to dělá.neznačkové servisi mě mnohokrát stáli víc peněz nervů a cestování mhd. Koudelka

Re: opel geomerie
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2009 20:03

Dneska jsem ještě změřil jak jsou na tom ramena. Vypadá to, že ramena jsou stejně vysoko. Ale když to změřím na blatníku nebo na prahu, tak je tam rozdíl těch dvou centimetrů :-/ Dá se s tím něco dělat nebo můžu hodit auto do šrotu.... confused smiley

Jinak rozdíl 6 cm... to je hodně, jak jsou na tom pružiny?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **        **  ********  **         *******  
  **  **         **  **        **        **     ** 
   ****          **  **        **               ** 
    **           **  ******    **         *******  
    **     **    **  **        **               ** 
    **     **    **  **        **        **     ** 
    **      ******   ********  ********   *******  
Powered by Phorum.