www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Hučení serva
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2007 10:54

"akumulátor tlaku oleje"? Nechápu jak by to mělo fungovat? je to jen trubka s navařenou spirálou jako rozptylovačem tepla the finger smileythe finger smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Hučení serva
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 08:01

To máš to samé jako s akumulátorem elektriky. Nabiješ ho a dle potřeby si z něj cucneš trochu šťávy. Při nabíjení se taky zahřívá. Akumulátor tlaku oleje na vysokotlaké straně okruhu serva sbírá přebytečnou energii tlakového média (a je umístěn tak aby byl chlazen) a při nižších otáčkách motoru a velkém rumplování s volantem kdy servočerpadlo(které není elektrické) nestíhá dodávat patřičný tlak, si cucne trochu z toho akumulátoru tlaku.

Re: Hučení serva
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 16:15

Jé to slyším poprvé, že se dá tlak schovat na horší časy. Na vyrovnávání tlaku slouží expanzka ne? Alespoň my ji máme doma na ústředním topení.spinning smiley sticking its tongue outsmiling bouncing smiley

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: Hučení serva
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 17:06

Já mám taky expanzku na ÚT. Není to tím, že máme stejný motor? grinning smileyspinning smiley sticking its tongue outgrinning smiley

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Hučení serva
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 17:25

No ták chlapci, pokud možno jen k problému, at za chvilku není toto téma jen o h...

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Hučení serva
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 17:50

Dobře teda:
Dávám hlasovat. Co je to, co dal Gizmo do červeného kolečka. Já říkám chladič. A myslím si, že je tam proto, že diesel má trochu těžší nápravu a proto je hydraulika trochu více tepelně namáhaná. Ale netvrdím to, jen si to myslím. Jinak mi taky kdysi čepadlo hučelo a to tak dlouho, až se jednoho dne dělaly rozvody a vyměnily se ložiska a bylo po hučení. Oprava za cca 300,-Kč. Ale že by mi hučelo jen při pohybu volantu, to ne.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Hučení serva
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 20:46

Jasně. že je to chladič. Kapalina je nestlačitelná a tak ji nejde akumulovat.
To je jen závist benzíňáků.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Hučení serva
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 21:28

Jako zástupce benzíňáků vám nezávidím, že vozíte další půlkilo trubek a hadic navíc.Ale je možné,že u dieselu, kde je servo kvůli konstrukci blízko motoru to asi bude ten chladič oleje, aby se nehřál, nepěnil a nedělal bubliny.

Re: Hučení serva
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 22:18

Chlapi řešíte takový blbosti, že se už za pc chechtám! Prosím Vás zamyslete se a nechte těch "úvah"! pProstě JE TO CHLADIČ OLEJE SERVA! A tady bych viděl tuhle věc jako vyřízenou a více se k tomu nevyjadřoval!

PS: pro ty kdo pořád pochybují, tak si ke mě můžou přijít ten předek rozebrat a prohlídnout! Ale zase mi to dají dohromady smiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Hučení serva
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2008 17:32

Hlasuju pro chladič. Ale rychle než to téma někdo zamče grinning smiley

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: Hučení serva
Autor: shm (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 19:32

tak diky grinning smiley jinak odvzdusneni se samozrejme provedlo, to jsem zapomnel napsat, jeste jde o astru f, 92 c16nz, zajima, kdyz iotocim volantem na jakoukoli stranu do plneho rejdu,tak ma motor snahu zhasnout a o hluku ani nemluve sad smiley

Re: Hučení serva
Autor: Martens (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2008 18:13

čau Astraci

ja jsem taky pro ten chladič,ale spiš by mě zajimal ten chladič oleje ja mam isuzu 60KW a tam asi nebyl z vyroby, da to hodně prace ho tam namoglovat.docela by mě to zajimalo

jinak sem se u toho handrkovaní docela pobavyl jen tak dál a astře zdar :-))

Re: Hučení serva
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 06:11

Na opláckém motoru je mezi olejovým filtrem a přírubou olejového filtru dvoucentimetrový mezikus, na kterém jsou závity na hadice. Stačí mít tento mezikus delší šroub pro uchycení filtru a hadice z chladičem.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Hučení serva
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 06:15

Tak se omlouvám, já blbec jsem psal o chladiči motorového oleje.angry smiley

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Hučení serva
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2012 08:25

Měl bych dotaz, když se zahřeje motor tak začne vydávat hluk něco jak když máte nepromazané kolečka. Zjíštoval jsem od kud to jde a vypadá to že od servočerpadla. Když vypnu motor tak to chvilu slyším. Takže předpokládám že servočerpadlo má nějakou prodlevu po vypnutí motoru kdy se zastaví.
Díval jsem se zde na návody že dost často odchazejí ložiska.


Zajimalo by mě co by se stalo krom toho že pujde těžko otačet volantem kdyby se servočerpadlo zakouslo.
Jinak řizením jde normálně lehce otáčet. Žádné pazvuky při otáčení volantu nevydává. Jde o Opel Kadett E s 2. verzí C16NZ. díky

Re: Hučení serva
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2012 09:42

Jakmile se zastaví motor, v tu chvíli stojí i servočerpadlo.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Hučení serva
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2012 11:35

U me je cca. 3s prodleva...

Re: Hučení serva
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2012 11:52

Vzhledem k tomu, ze servocerpadlo je pohaneno motorem, zadna prodleva tam skutecne byt nemuze.

Re: Hučení serva
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2012 17:56

Tak už je hold asi tak ložiska vychozená že tam hold prodleva je.

Zajímá mě jak moc složitě se u Kadett E s C16NZ sundává servočerpadlo případně zda muže nějak motoru ublížit když necham dané servočerpadlo zadřit ložiska. Děkuji

Re: Hučení serva
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2012 10:43

Jak moc je to složité ? Triviální , 1 propustný šroub na hadici , jedna objímka , 3 šrouby na držáku + řemen.

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    ******   ********   *******   ******** 
 **    **  **    **  **        **     **     **    
 **        **        **        **            **    
 **        **        ******    ********      **    
 **        **        **        **     **     **    
 **    **  **    **  **        **     **     **    
  ******    ******   **         *******      **    
Powered by Phorum.