www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Táhne na stranu
Autor: stan (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 17:39

Zdravím, Astra 1,6 16V, X16XEL combi 1996, mám docela problém, při přidání plynu táhne velice malinko doprava a při zabrždění dost do leva, když nedržím volant, jde vlevo a to je docela paradox, pravý kolo začíná brzdit o malinko dřív než levý, vyzkoušeno na stk na válcích, nikde žádný vůle v čepech (na podzim všechny nový), silentbloky na nápravě vyměněný, a stále to samý, teď jsem to přivez ze servisu, nevědi co s tím, tak jestli náhodou neměl někdo stejný problém. Díky Stan.

Re: Táhne na stranu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2008 10:50

Ahoj!
Tak pokud máš v pořádku brzdy (nerovnoměrně sjetý kotouče, špatný desky, oédvzdušnění), tak bych si vsadil buď na hodně vylítaný přední tlumiče nebo co je možná ještě pravděpodobnější jejich horní uložení v kastli. Mě právě Kadett při prudší akceleraci začal docela lítat po silnici. Vyměnil jsem čepy apod. a furt nic...už jsem na to rezignoval a dával si pozor. Pak když jsem si nechal dělat laserovou geometrii (dal jsem na tebe Standosmiling smiley), tak mi ten servisman říkal, že mi na levý straně lítá ta vodící tyč v tlumiči jak nudla v bandě a na pravý straně mám dávno po smrti to uložení nahoře - že když trošku zabejčí montpákou, tak se mi dost markantně mění sbíhavost/rozbíhavost. Odložil jsem tedy seřízení geometrie(stejně bych jí ihned rozhodil) a vyměnil jsem si tyhle díly za nové(resp. oba tlumiče a obě uložení), nechal si dodělat tu geometrii a ejhle, když mačkám plyn až na zem auto jede pořád rovně a přestalo kamkoliv táhnout spinning smiley sticking its tongue out...
Tak jestli to nebude něco podobného...

Re: Táhne na stranu
Autor: stan (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2008 04:50

Tlumiče 2 roky starý Kayaby, ty by měli ještě něco vydržet a jestli to hormí uložení je ten kus gumy co kouká do motoru a je v něm strčená tyč od tlumiče a přitažená matkou, tak to mám taky nový, to dávali s tlumičema. Ale kouknu na to, dík za tip. Něco to přece musí dělat.

Re: Táhne na stranu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2008 13:43

A nemáš třeba prasklý rameno, nebo rameno napůl vytržený z kastle? Jinak mě už fakt nic nenapadá sad smiley...

Re: Táhne na stranu
Autor: stan (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2008 05:42

Ne. všechno zkontrolovaný, bylo to zkoušený na válcích a třasáku na stk, ramena byly venku minulý týden, když měnili silentbloky, ale ještě zkusím o víkendu vyměnit pneu, mám na předku zimáky protektory, už se chytám všeho, a kouknu na ty tlumiče, jestli náhodou nejsou vyběhaný, ale moc dlouho tam nejsou, po víkendu dám vědět, jak jsem dopadl. Dík

Re: Táhne na stranu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2008 11:51

A ještě mě napadlo, jestli bys nemohl mít vyběhaný hřebeny v řízení...to by pak mohlo tahat ke stranám...

Re: Táhne na stranu
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2008 15:36

To stan: Jednou jsem řešil něco podobného a jeden protektor byl na průměr o 10 mm větší než druhej.

Re: Táhne na stranu
Autor: stan (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2008 20:18

Tak jsem nevydržel do víkendu a na předek dal večer jiný pneu a je po problému, fakt to dělali ty zatracený zimní protektory z baumaxu.
Dík všem za pomoc. Stan

Re: Táhne na stranu
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2008 15:55

To stan: Na předku stačí o pár mm jedno pneu větší než druhé a rozdílná obvodová rychlost kol udělá to, že auto táhne do strany. Hlavně si také odpočinou planetová kola v diferenciálu, protože musela stále při přímé jízdě vyrovnávat rozdílnou obv. rychlost kol a to jinak dělají pouze v zatáčkách.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (05.03.2008 16:05)

Re: Táhne na stranu
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2010 05:50

vyměnovali jsme těsnění gufera na klikové hřídeli (tekl olej, převodovka byla dole). při této příležitosti jsem vyměňoval i homokineticky kloub na pravém kole.
Po složení mi auto po přidání plynu začalo táhnout na levou stranu. a pri 90km/h zacal volant mirne vybrovat.
pri sundavani mi spadlo kolo z naboje na zem (beton), kola byly pred tydnem na vyvazeni, je mozne aby se vyvazeni kol zmenolo padem z 10cm? nebo to tahnuti doleva?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **      **  **    **  **    ** 
  **   **   **     **  **  **  **  ***   **  **   **  
   ** **    **     **  **  **  **  ****  **  **  **   
    ***     *********  **  **  **  ** ** **  *****    
   ** **    **     **  **  **  **  **  ****  **  **   
  **   **   **     **  **  **  **  **   ***  **   **  
 **     **  **     **   ***  ***   **    **  **    ** 
Powered by Phorum.