www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
dodatečná montáž serva
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2008 21:00

čau kluci.. chtěl jsem se zeptat, jak obtížná je dodatečná montáž serva do astry F a co všechno to obnáší? díky


p.s. tady doufám není nutné označení motoru atd.. nerad bych naštval Standugrinning smiley

Re: dodatečná montáž serva
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2008 21:40

Standu myslím nenaštveš, ale sebe ano, protože Ti nikdo rozumně neodpoví, dokud typ motoru nepovíš. Ono je totiž docela rozdíl v montáži čerpadla na různé typy motoru. A když už v tom psaní budeš, tak ještě napiš, jaký řemen tam je. Jestli plochý drážkový, nebo klínový.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: dodatečná montáž serva
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2008 11:12

Asi takhle:
ceny se lyší dle vrakoviště:
servo: 2000Kč

řídící tyč s posilovačem: 1500Kč

trubky + hadice cca 1000Kč (většinou ale zteřelé nebo zreznuté tj. koupit nové, nebo hoodně hledat dobré kousky)

jiné kolo pro klínový nebo drážkový řemen na ojnici (150Kč) (lidi zabte mě já si za boha nevzpomenu jak se to "kolo" jmenuje :-) )

Klínový řemen: 180Kč

1L oleje: 180Kč (nuto použít dextron III!!)

+ záleží jaký systém pohonu zvolíš: klínový je o hodně lacinější

Cena práce: O (doma)
Cena nervů: nevyčíslitelná :-)

Bez pořádné dílny, zručnosti a zkušeností se do toho ani nesnaž pouštět.
Jinak ano jde to - všechno jde když se chce a jsou na to prachy :-)

PS: ceny pouze z vraku orientačně!!

Re: dodatečná montáž serva
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2008 19:35

Tak jo.. Ten motor je C14NZ (1,4i, 44kW)... Já sám se do toho rozhodně pouštět nehodlám, svěřil bych to někomu, kdo tomu samozřejmě rozumí.. první jsem chtěl ovšem vědět, co to obnáší, na kolik mě to vyjde a jestli se mě to vůbec vyplatí..smiling smiley

Re: dodatečná montáž serva
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2008 22:27

To Martin Tomáš: Kolo na ojnici je řemen*ce na klikovku? Teda nejsem si jist, ale když má někdo řemenici na klíňák a dá tam řemenici na drážkový řemen, tak ho to nejspíš bude stát ještě i alternátor. A na C14NZ je spousta místa, takže pohoda. Na C20NE jsem tam za odpoledne měl vše komplet dané a zase zpět přehozené na verzi bez serva, když jsem zjistil, že to pak je jak když člověk drží výsledek metamorfózy poživatin a ne volant. A to jsem se u toho flákal. Myslím, že Kadett je natolik lehké auto, že to servo nepotřebuje. Vzhledem k tomu, že neubírá účinek v závislosti na rychlosti, tak mi to osobně bylo ve vyšší rychlosti až nepříjemné.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: dodatečná montáž serva
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2008 09:54

Díky Vendys sem říkal že si zaboha na tu řemenici nevzpomenu!! :-) Prostě mentální výpadek



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (13.03.2008 10:10)

Re: dodatečná montáž serva
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2008 21:07

to Vendys: to servo nemění účinek podle rychlosti?eye popping smiley tak to by mě asi taky vadilo.. tak teď ovšem nevím co mám udělat..sad smiley

Re: dodatečná montáž serva
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2008 07:36

Nekdo v historii webu popisoval dodatecnou monataz EHPS serva do Kadett ci Astra. Pohledej. Pokud nic nenajdes tak se ozvi, ja mam mozna nekde ulozene ty fotky pokud bys mel zajem. Ale napred hledej!

Re: dodatečná montáž serva
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2008 07:40

Neco malo tady:

[www.kadett.cz]

Re: dodatečná montáž serva
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2008 19:49

to Petr A-C C14NZ: doufám, že nejsem slepí, ale kromě toho co sem hodil standa jsem nic jiného nenašel.. takže pokud bys mohl ty fotky poslat tak bych byl rád.. Můj mail je Markus.87@seznam.cz...Díky..

Re: dodatečná montáž serva
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2008 13:37

to Mara11: Zatim se me ty foto nepodarilo najit,jeste zkusim comp doma. Byl to nekdo z webu, kdo jezdil zavody do vrchu. Mozna si nekdo vzpomene. Bylo to jeste pred novym forem, proto to nejde vyhledat.

Doplneni. Tak jsem prohledal archiv zde na webu, jak jsem ti doporucoval a bylo to v 10/2004. Delal to uzivatel s nickem "optimit". Nevi jestli se tu jeste pohybuje. Fotky budu met doma, protoze na tomto kompu nic takoveho nemam.



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (18.03.2008 13:51)

Re: dodatečná montáž serva
Autor: taky69 (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2008 14:04

to Mara11: počuj ako si sa rozhodol stým servom bo aj ja nad tým dumám?? ak to máš hotové. napíš koľko ťa to vyšlo...bo tiež by som to dal robiť kamošovi mechanikovi bo sám sa do toho púštať nebudem..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********   **    **  **     **  **    ** 
 **    **  **     **  **   **   **     **  **   **  
 **        **     **  **  **    **     **  **  **   
 **        ********   *****     **     **  *****    
 **        **         **  **    **     **  **  **   
 **    **  **         **   **   **     **  **   **  
  ******   **         **    **   *******   **    ** 
Powered by Phorum.