www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Vzbrace volantu- bezradnost
Autor: hosnam (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2008 14:44

Ahojky všem! Jsem na prášky z OA f x16xel 98 caravan. Poradí nebo snad koukne někdo z Prahy a okolí čím to je, že při prudkém brždění nad 90km/h se mi zozkmitá řízení. Kola nahuštěné stejnoměrně a vyvážené, kotouče vyměněné před 3/4 rokem. Do 80 km/h se kola ani nehnou. Nemám na rozhazování abych vyměnil vše na nápravě. Třeba by to mohly dělat čepy nebo tlumiče ale to já nepoznám. Rád za někým přijedu ale já už nevím. díky předem

Re: Vzbrace volantu- bezradnost
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2008 05:37

čus měl jsem něco podobneho do 90 km/h brzdila astřička v pohodě ale nad 90 při prudšim zabržděni se auto cele roztřepalo u mě pomohla výměna brzdových destiček

Re: Vzbrace volantu- bezradnost
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2008 17:53

hosman: Praha 9 kbely. Mám čas tuto sobotu od půl desáté, přerovnáme kotouče na soustruhu thumbs down a ja možné, že bude vše OK smoking smiley .Pokud máš zájem tak napiš.

Re: Vzbrace volantu- bezradnost
Autor: hosnam (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2008 18:36

ada: jseš moc hodnej rád se stebou spojím ale tento týden jsem v práci. Pošli mi pokud chceš tel na: hosna.m@seznam.cz a já budu pokoušet štěstí (snad si na mě najdeš čas jindy)

vybrováni volantu
Autor: p2 (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2008 18:47

zdarek oplaci ..nedávno sem jel se svojí astrou 1,6 i 55kw.1993..tak mi při rychlosti cca 130kmh začal hrozne vybrovat volant jakoby byli spatne vyvázený kola..ale od te doby se to nezopakovalo..tak se chci zeptat jestli je mozne aby to bylo stavem vozovky nebo tak neco..nebo jestli stim autem neco je?,diky

Re: vybrováni volantu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2008 19:07

O vybracich volantu je tady napsano spousta prispevku. Pricinou muze byt zatuhly brzdovy trmen, vule v cepech, vymlacene silnebloky ramen, nevyvazena kola a koneckoncu i treba zavzdusnene servo.

Re: vybrováni volantu
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2008 17:03

Přesně jak píše Standa.
Přidám další zkušenost, měl jsem Peugeot 306 1,6 a v rychlosti od 80-130 mi taky vibroval volant a dost. Bylo to tím, že jsem měl prasklý brzdový kotouč.

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: vybrováni volantu
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2008 17:19

To p2: Je možné, že jsi měl nějaké zaschlé bláto na pneu nebo na ráfku a ted je to OK.

Re: vybrováni volantu
Autor: p2 (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2008 17:29

zdarek,vybrování nezmizelo vybru je jen pří 120km/h+/-...bylo mi řečeno že to muže být pneumatikama že jsou voskákáný..nevíte někdo jak se dá na příčinu přijíd???

Re: vybrováni volantu
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2008 17:53

Na vyvažovačce.

Re: vybrováni volantu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2008 17:57

A co kdybys prohodil kola? pokud teda máš vzadu gumy v pořádku.Pokud máš přední odskákaný,tak si myslím není co řešit, Na zkoušku to prohod a uvidíš.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: vybrováni volantu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2008 21:11

Voskakany kola? To slysim poprvne, ale je to pekny smiling smiley
Bud samotna guma stoji za ho*no, nebo mas v haji tlumice.

Re: vybrováni volantu
Autor: lipi (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2008 16:25

Rád bych přispěl do této debaty svojí zkušeností,s vibrací zápasím asi rok ,volant mi vibruje jak při zimních tak letních pneu.(Víc při letních.) od 60-80km a potom od 110výš,kola jsou vyvážená ,auto prohlídnuté ve 2 opravnách a nikdo nic nenašel.Poslední hláška dnes byla možná to dělají gumy.Mám kleberky 175/70- 13. Třetí sezonu s dobrým vzorkem najezdím kolem 10-11 tisíc.V prodejně mi řekli ,že na reklamaci je mohu poslat ,ale musím je sundat z vozu a poslat do Ústí N/Labem a mají na to měsíc.tak jsem je poslal do háje a hledám dál. OPEL ASTRA F1.4 SE

Re: vybrováni volantu
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2008 09:57

Nevím kde, ale dělá se i vyvážení kol přímo nasazených na autě! TJ vyváží ti celý předek Zkus se na to poptat v servise.

Re: vybrováni volantu
Autor: sobul (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2008 20:01

zdarec lipi mam taky tenhle typ astry a mam taky problem s klepanim volantu.........jsem bezradnej.....a nemas nejake dili na tuto astru konkretne kastli??

Re: Vzbrace volantu- bezradnost
Autor: kpetr (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2008 13:44

Dělalo mi to taky, při jízdě mezi 110 a 125 km/h, při brzdění na dálnici velmi výrazné kmitání, na silnici nepříjemné. Tlumiče OK, nové čepy, kotouče, destičky, kola OK, převážená, nepokřivené disky, pneu 10 000 km. Vyměnil jsem vepředu zadní silentbloky - hrníčky ( na přední jsem nenašel zatím odvahu ), a auto je jako nové. Silentbloky FEBI, plné.
Astra F caravan 97, X16XEL

Re: Vzbrace volantu- bezradnost
Autor: taky69 (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2008 13:58

hej ludkovia ten problém s trasením volantu pri rýchlosti od 100-130 je ževraj len v zle vyvážených kolách...mne to triaslo tak som to dával v niekoľkých servisoch vyvažovať a v jednom mi to celkom dobre vyvážili, trasenie sa eliminovalo avšak neprestalo... bo tiež som dával skontrolovať celú prednä nápravu od čapov až po brzdy a všetko OK...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **    **  ********   **     ** 
  **   **   **     **  **   **   **     **  **     ** 
   ** **    **     **  **  **    **     **  **     ** 
    ***     ********   *****     **     **  ********* 
   ** **    **     **  **  **    **     **  **     ** 
  **   **   **     **  **   **   **     **  **     ** 
 **     **  ********   **    **  ********   **     ** 
Powered by Phorum.