www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
15 ky kola
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2008 08:26

Nevíte někdo zdali se vejdou 15ky kola na Corsu B jsou na nich 195/50 pláště tak jestli se mám snažit nebo je prodat????

Re: 15 ky kola
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2008 16:34

Na 85% se vejdou, pokud jsou to ty z tvé astry, tak by neměl být problém
Rozhodně není problém sundat zadní kolo a zkusit ho tam :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rom@n (24.04.2008 16:35)

Re: 15 ky kola
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2008 18:33

Romane děkuji už jsem doma domluvený zítra jdu na to při nejhoršín vezmu rozbrušku a vyřeším to jinakthe finger smiley

Re: 15 ky kola
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2008 17:13

Pánové prosím o radu mám ke koupi kola Mattig SSF 15x7j s ET 003 a chci se zeptat jestli bude s takovým ET třeba upravovat lem, popř, pokud bude možné auto ještě pak snížit o 40/40 nebo ještě líp o 60/40 mm Díky za odpovědi, spěchá to ;-)

__________________________________________________________________
Kadett E "Neela" - C13N >> C20XE swap

[picasaweb.google.cz]

Re: 15 ky kola
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2008 20:12

No, myslim ze k tomu abys dostal na Kadetta kola s ET3 a jeste zadek snizil o 40mm, budes potrebovat upravit nejem lemy, ale skoro celej bok. Osobne bych do tyhle kombinace nesel, zvlast ne na aute s 13kou motorem. S tema 7" sirokejma 15kama to bude neskutecne liny.

Re: 15 ky kola
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2008 10:29

jj toho jsem se bál... že ta 1.3 nepojede. Pak mám v nabídce ještě tytéž Mattig 7jx13 ET20 a s gumama 175/50 ale tady se zase bojím aby to i přes 60/40 snížení nevypadalo jako trakař, aby ty kola nebyly malý. Na druhou stranu by to určitě nemělo uškodit "výkonu" motoru. A snížit musíme, protože kdo kdy v tédle motorizaci jel mi dá za pravdu jak se to naklání. Jen se bojím aby to na těch 13 nevypadalo opticky moc malé ty kola... Na Corse to je jakž takž ještě v pohodě ale nevím jaký je rozdíl mezi místem v podběhu a parametry (rozměry) blatníku Corsy a Kadetta...

__________________________________________________________________
Kadett E "Neela" - C13N >> C20XE swap

[picasaweb.google.cz]

Re: 15 ky kola
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2008 11:22

To ze se to auto naklani, neni jen tim, ze je vysoky, ale hlavne, 1.3ka nema zadny stabilizatory a ma hodne mekkej podvozek uz z vyroby.
Tak ze kdyz uz chces neco delat, tak v prvni rade doplnit stabilizatory a vymenit podvozek.
Nicmene 1.3ka neni zadnej zavodnik aby to muselo sedet na silnici jak pribity smiling smiley

Re: 15 ky kola
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2008 13:01

Já mám v plánu celej podvozek FK -60/40 a stabíky jsou taky v plánu i když nejdřív se pokusím o ten podvozek... třeba to bude stačit. Popravdě je to dost o držku odbočovat a škrtat zrcátkem o silnici grinning smiley Jsem zvědav jak tam ty 13ky na 50kách gumách budou vypadat...

__________________________________________________________________
Kadett E "Neela" - C13N >> C20XE swap

[picasaweb.google.cz]

Re: 15 ky kola
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2008 16:02

Osobne bych resil nejdriv stabilizator(y) nez podvozek.

Re: 15 ky kola
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2008 20:08

No ten podvozek musí jít první, přední tlumiče už to mají fakt za sebou, když vjedu do nějaké díry tak bomba jako prase. Otázka zní, půjdou tam ty stabilizátory i poté, co tam přijde v podstatě neorigo podvozek (v případě toho FK) ??? Snad by to nebyl problém.

__________________________________________________________________
Kadett E "Neela" - C13N >> C20XE swap

[picasaweb.google.cz]

Re: 15 ky kola
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2008 20:18

Podvozek nema na stabilizatory zadny vliv.
A na zaver jeste jedna dobra rada kubi - nejdriv si dej auto doporadku a potom teprve vymejslej proc to plave a naklani se v zatackach. V opacnem pripade se v tom driv nebo pozdeji rozmlatis.

Re: 15 ky kola
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2008 10:50

Tak auto už je jakž takž v pohodě, vyvařeno, motor z polovičky po GO grinning smiley jen už mi zbývají právě ty tlumiče a asi ta vačka (jinak už nevím proč to furt tak netáhne)
Jen jde o to, že se mi tam nechce vracet zase ten sériový houpavý podvozek, fakt to není moc příjemné...

__________________________________________________________________
Kadett E "Neela" - C13N >> C20XE swap

[picasaweb.google.cz]

Re: 15 ky kola
Autor: Vlado (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2008 20:01

Neviete mi niekto poradit aku roztec a stredovy otvor ma Astra f? Potrebujem plechove disky na zimu a neviem aku roztec, potrebujem 15

Re: 15 ky kola
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2008 08:07

no tak keď sú na sériovom podvozku ešte funkčné tlmiče tak ten stabilizátor robí zázraky, a ten zoženieš z vrakoviska za pár korún dáš nové tyčky a máš aspoň o 20% lepšiu stabilitu v zákrutách

Re: 15 ky kola
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2008 14:38

Vlado napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Neviete mi niekto poradit aku roztec a stredovy
> otvor ma Astra f? Potrebujem plechove disky na
> zimu a neviem aku roztec, potrebujem 15



5½ J15 ET: 46-49mm 4x100mm střed: 56.5mm

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: 15 ky kola
Autor: viki (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2008 07:55

potrebuji poradit asi vadí stredová díra pr.58 místo 49 astra G 4x100-15

Re: 15 ky kola
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2008 09:00

Viki:
Trošku si pleteš pátý přes devátý...
Středová díra má být 56.5mm - ale použít se dají i 57.1 z VW - 58 už je moc...
Menší jak 56.5 nenasadíš na náboj kola, větší bude klektat:-)!
To číslo 49 jsi asi myslel ET - to pro rozumný výsledek na běžnou astru drž tak od 38(spíš 42) - 49, menší ani větší bych tam nedával...

Re: 15 ky kola
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2008 15:52

asi máš fakt na mysli ETčko, ak tam máš teraz 49 a dáš 58, tak možno už bude problém aj pri nasadzovaní kola na náboj lebo možno nebude dosť miesta pre brzdič, ale treba to vyskúšať, čím máš ET vyššie tým je koleso viac skryté do vnútra, a ak si fakt myslel na stredovú dieru len je to nejaký preklep s číslami, tak ak je na disku stredová diera väčšia tak sa dajú použiť aj vymedzovacie krúžky

Re: 15 ky kola
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2008 21:34

viktor:
Souhlasím, ale jen pokud se jedná o kola s velkou dírou, kde se počítá s použitím vymezovacích kroužků od výroby (BBS, DEZENT atd...)!!!
Když koupíš kola třeba z nějakýho auta, kde se dávaly do prvovýroby, mají nafér třeba vnitřní díru 58.3mm(nebo podobný nesmysl) a vymezovací kroužek na ně nekoupíš. Samozřejmě dá se vytočit na soustruhu, ale to už zase nemá každý možnost:-)...

Re: 15 ky kola
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2008 11:31

ak je rozdiel väčší, ak je rozdiel len pár mm, tak s tým sa neurobí nič, len ak na sústruhu..., ale ja mám napr. 57,1(z vW grupu) na náboji 56,6 a necítim žiadne vibrácie, sice je to len pol mm.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  **      **  **    ** 
 **     **  **         **   **   **  **  **  **   **  
 **     **  **          ** **    **  **  **  **  **   
 **     **  ******       ***     **  **  **  *****    
 **     **  **          ** **    **  **  **  **  **   
 **     **  **         **   **   **  **  **  **   **  
  *******   **        **     **   ***  ***   **    ** 
Powered by Phorum.