www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
utržený závit
Autor: mamamia (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2008 18:03

čabas neví někdo, co se strženým závitem v rameni, respektive v přední části ramene, je to ten vodorovný šroub. Jasný použít závitník, ale je tam 12 šroub a já mam závitníky jen do 12. Za každý funkční nápad budu rád. Díky

Re: utržený závit
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2008 18:25

Zdar!
jestli je to ten vodorovný šroub a má strhlý závit - nejde z něj sundat matka, tak ho férově ubruš flexou a z druhý strany ho vyraž třeba důlčikem. Kup si za pár kaček novej u Zralýho a dej ho tam zpátky...nevim, co řešíš...a nebo jsem to špatně pochopil?

Re: utržený závit
Autor: mamamia (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2008 18:50

No zapoměl jsem napsat, že to je astra f. A jsou tam dva šrouby, jeden nahoru do kastle a druhy vodorovně, ale taky do kastle a tam je ten závit.

Re: utržený závit
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 09:07

Aha...tak to pardon...já myslel, že jde o Kadíka...

Re: utržený závit
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 17:42

Nevím,jak bys chtěl odvrtat zbytek šroudu,navíc nevěřím,že by tam byl běžný závit. Bude tam určitě malé stoupání. Nejjednodušší by asi bylo koupit na vrakáči jiný pomocný rám,předělat ramena se stabilizátorem a je to.

Re: utržený závit
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 01.05.2008 08:17

navrtat a použít vytahovák zlomených šroubů.. jinak nevim jak to vytáhnout... závit tam neni jen tak je to většinou matka... a že máš závitník do 12? tak běž a kup si větší :-) závitníku je všude habaděj

Re: utržený závit
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2008 20:19

Pokud se ti utrhnul značkový šroub,před kterým je mimochodem necelých asi 10cm místa,potřebuješ k tomu sakra dobré vybavení,to jen tak k minulému příspěvku. Ten závit má stoupání 1,5mm.
Já bych si v prvé řadě spočítal cenu času,který na tom strávím,co budu muset koupit za přípravky a potom postupoval dál. Ono vydolovat zbytek šroubu,ať to stojí,co to stojí,na to bych se já vy....
Ale nevím,jaké máš možnosti,podle tvého dotazu-asi nic moc.

Re: utržený závit
Autor: mamamia (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2008 21:25

šroub mám venku celou dobu, ale mám ztžený závit v kastly, ten který drží rameno,přesně zadní silentblok.

Re: utržený závit
Autor: mamamia (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2008 21:38

napsal jsem to prve špatně, není vodorovně, ale svisle.

Re: utržený závit
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2008 19:53

Je potom těžké ti radit,když si pleteš bílou a černou barvu.
Myslím si,ale,že bez nahřátí plamenem ten zbytek šroubu ven nedostaneš. Leda,že bys ho velmi přesně odvrtal až na průměr závitu a jeho zbytek potom už nějak vydoloval.

Re: utržený závit
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2008 21:15

mamamia: Při strženým závitu Ti protažení závitníkem nepomůže.Pokud je poničený začátek záv. a proto tam nejde šroub, tak protažení záv. pomůže. Na stržený závit je opravárenská sada, může ji mít nějaký automechanik ( hlavně ten co dělá motory ). Nebo to předělat na 14 záv. pokud se tam vejde.

Re: utržený závit
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2008 18:23

Beru zpět předchozí,některé dotazy mně připadají až moc banální a tak je ani moc pečlivě nečtu-omlouvám se.
Pokud máš pryč závit,bylo by asi lepší ho zvětšit,máš možnost jít na větší průměr,když vyhodíš ty dvě vložené distanční trubičky v silentbloku. Šroub by ti musel vyrobit nějaký soustružník,ale ne z bláta.

Re: utržený závit
Autor: Paloš (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2008 18:14

čau. Chtěl jsem vyměnit silenbloky předního ramene a zlomil jsem v polovině ten přední vodorovný šroub, nevíte někdo co s tím? Díky. Astra f.

Re: utržený závit
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 10:40

Tak to máš hodně blbý .-( jedině odvrtat! navrtat do něj díru udělat závit a poté tam našroubovat pevností č´šoub a tím to vytáhnout - doporučuji ale před tím to opět trochu zašroubovat a nahřát očistit promazat uvolńovačem.

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: utržený závit
Autor: Paloš (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 15:33

To rameno nejde vytáhnout, protože tam zůstalo polovinu šroubu.

Re: utržený závit
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 19:31

Hm tak jak nejde vytáhnout ani to rameno tak to je big problém!! jedině to rameno rozřezat flexou, vytáhnout a zbytek toho šroubu pořádně nahřát (bacha na požárek!!) a nebo taky fest promazat uvolňovačem a potom pokud tam něco zbylo to za to vytáhnout?! rameno : stojí od 1600 do 2000Kč ale komplet se všema silenblokama!!
Ale je to na mé auto! NEUDAL JSI TOTIŽ SVŮJ MOTOR!
katalogové číslo 32.12.700 [test.autokelly.cz]

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  ********  ********  ********  
 **    **  **     **  **        **        **     ** 
     **    **     **  **        **        **     ** 
    **     *********  ******    ******    **     ** 
   **      **     **  **        **        **     ** 
   **      **     **  **        **        **     ** 
   **      **     **  ********  ********  ********  
Powered by Phorum.