www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Tlumiče....
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2008 18:20

Zdarec lidičky...Mám takovy problémek...Už od koupi astry mam na ní sportovní tlumiče s pružinama červenyma od FK Atomotive..Ale byly tam namontovany z kadeta...ty blbci tam narvali i ulozeni z atry proste smichanina..měl sem vyčochtany kus u ty matice jak je s tim tlumic stahnuty...Koupil sem nejaky lepsi od Monroe a rikali mi ze to je sport provedeni..ne primo sportovni ale jsou na vetsi zatez..Kdyz sem vse namontoval vsiml sem si ze se mi auto zvedlo o 2cm nahoru a kola sem pred tim mel do A ale ted uz to neni..Zadní teda jsou furt sport pruziny a tlumice..Nebude to nejak delat neplechu v zatackach???ze ve predu se mi to zvedlo a zadek je stale dole??neni to znatelny clovek si toho nevsimne ani hned...i auto je v rovine....Ja jen abych si nekde nerozbil drzku

Re: Tlumiče....
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2008 20:42

a menil si len tlmiče? veď svetlá výška auta závicí od pružín, alebo keď tam je mix z kadetta a astry tak by som všetko dal rovnaké aké tam má byť na astru lebo človek nidky nevie čo sa môže stať po takých podomácky robených úpravách

Re: Tlumiče....
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2008 22:17

psal sem ze sem dal vse orig astra..Akorat ze sem mel cely sport podvozek=Tlumice a pruziny..Ale ted se mi jen vysypaly predni tlumice tak ze semmisto sportovnich FK automotive dal Monroe MG = sport vlastnosti..Ale auto se mi zvedlo orpoti drivejsku o 2 cm nahoru...driv sme mel docela dost kola do A.tak me zajimalo jestli je to v poho nebo ne....jinak po dnesku auto sedi skoro stejne a min to tluce nez driv.....

Re: Tlumiče....
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2008 18:13

WeNtil: Nech si udělat geometrii smoking smiley. Odklon ja danej stavem pružiny, nebo jejím druhem, to neřeš / ani se nadá / sad smiley .Podle mého názoru se Ti mohla změnit zbíhavost.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (08.07.2008 18:35)

Re: Tlumiče....
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2008 05:23

rozbíhavost snad ne? the finger smiley

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Tlumiče....
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2008 06:59

co je to za blbost ze odklon je dany stavem pruzin ? to jako na starych pruzinach mas kola do A ? a jak by to ty pruziny dokazaly kdyz jsou umisteny v pevne tehlici, ktera drzi na spodnim cepu ?

Re: Tlumiče....
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2008 11:36

hele kdybych mel geomerii v prdeli bude mi to delat to co po vymene horniho ulozeni..zatackama sem enmohl projet vic jak 30 protoze rvali kola a auto se nedalo udrzet..sedi to jakz takz.....

Re: Tlumiče....
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2008 17:29

Lukin: Asi nemáš ani ponětí eye rolling smiley o přední nápravě a o stavu pružin na geometrii.

Re: Tlumiče....
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2008 17:57

WeNtil: Geometrie znamená - Měření odklonu a zbíhavosti kol.Odklon se nedá řešit!!!! Při hnutí předku karoser. nahoru nebo dolu. díky tlumičům, nebo pružině sa hne zbíhavost. Ale je určitá tolerence při měření, do které jsi se možná vešel.

Re: Tlumiče....
Autor: ROBIN.BENETT (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2008 12:22

prosím o radu. Je možné použít sportovní podvozek /pouze patrony/z vectry A 1.6 na opel kadett respektivě do personu 1.6 e? zda je potřeba i třeba jiné uložení,apod?Mám doma kompletní podvozek 50-50mm a rád bych jej použil,aspon tedy předek,ale nejsem si jistý,zda mohu? nemám možnost porovnat patronu z kadetta e. Děkuji za typy a rady.

Opel kadett, C16NZ,1.6i

Re: Tlumiče....
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2008 15:14

no taky by me zajimalo zda jsou ty tlumice stejne, ale me se jedna kadetta/astra, mam doma nejake tlumice QH 129.091 dostal jsem je ke kadettu, jsou nove nepouzite, vypadaji super, jen by me zajimalo zda by mi vlezly do tehlice astry f 1.6i, a taky by me jeste zajimalo zda je v poradku ze ten tlumic vytahnu a stahnu rukou. Dik

Re: Tlumiče....
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2008 21:02

Lukin:Tlumice ti tam pasovat budou ale musis dat hornii ulozeni z kadena...tlumice se od sebe nijak nelisi jsouu skoro stejne ale ten horni nabeh maji delany jinac nez astra..Takze kdyz das do astry tlumice z kadouse tak dej i ulozeni..mel sem stejny problem ale ty blbci to spasovali ze to mlatilo..vyresil sem to na chvili tak ze sem na ten delsi nabeh dal par podlozen vrtynych stejnym prumerem jako je nabeh...Snad mi rozumis...Moc to vysvetlit neumim...

Re: Tlumiče....
Autor: ROBIN.BENETT (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2008 06:57

mám ten samý problém ,jako Lukin,ale takto zatlačit mi jdou zadní tlumiče na kadetta - také zcela nové??

Re: Tlumiče....
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2008 07:24

no moc jsem to nepochopil jaky nabeh, nemel bys fotku tlumice z astry ? a to ulozeni z kadetta je jedno z jakeho obsahu ?

Re: Tlumiče....
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2008 08:07

hel pokud budu mit cas tak to vyfotim...ale ten nabeh myslim nahore jak mas zavit pro matku horniho ulozeni pod tim zavitem je takovy nabeh.Astracky tlumice maji mensi protoze lozisko je pod horni miskou toho ulozeni ale kadet ma delsi ten nabeh protoze ma lozisko primo v ty misce a tim padem potrebuje nabeh aby se mohlo otacet a neotacelo se na zavitu....ale urco stejne nechapes po mym vysvetlovanim co?smiling bouncing smiley Pokusim se to vyfotit.....vecer to snad bude

Re: Tlumiče....
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2008 12:41

uz to trochu chapu, taky jsem to vyfotil, je to k videni tady [picasaweb.google.com]

takze kdyz sezenu ulozeni z kadetta tak mi to tam pasne jedna radost jo ? a jeste by me zajimalo jak je to s pruzinama ? kdybych dal na origo tlumice pruziny -60.. slysel jsem ze by se mely uz od -40 davat kratsi tlumice, bude to na prd nebo jen rychleji odejde.. a kolik si ty snizoval ?

Re: Tlumiče....
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2008 19:25

Hele kdyz si sezens z toho kadeta ulozeni melo by to urco tam jit..ale ty tlumice se mi nejak nezdaji..to ten jeden je takhle volne dany dolu a krasne ho vytahnes??nebo jsou uplne novy ty tlumice?No pres tech pres tech 40 by se meli dat i kratsi tlumice....nevim jak by se auto chovalo ale bylo by to na prd..no ja mam na aute origo cely sport podvozek od Fk automotive..ale ted sme si dal predni tlumice monroe mg259 sport...jsou to origo tlumice ale pro vetsi zatizeni...auto tolik netluce a trochu se to zvedlo vepredu....je to lepsi.pred tim sem na nasich silnicich vazne lital sem tam...jinak mas hezkou astru...kdybys byl z okoli loun mam to ulozeni z kadeta doma

Re: Tlumiče....
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2008 04:38

ty tlumice jsou nove, nepouzite a nikdy nebyly na aute, mozna nejaky rok lezely nic vic a ja ho vytahnu rukou a drzi a rukou ho zase zasunu, to neni OK ?

Re: Tlumiče....
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2008 20:02

jj je to ok,,,ja si neuvedomil ze ten jeden tlumic je zatlaceny a ze drzi na tom dratkusmiling smiley) Tak je tam mlaskni a budes to mit ok.....sezen toulozeni z kadouse a mas to....

Re: Tlumiče....
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2008 03:39

pecka, to bude asi lepsi koupit starsi a do toho nove lozisko ze

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **    **  **     **        ** 
 ***   **  **     **   **  **   **     **        ** 
 ****  **  **     **    ****    **     **        ** 
 ** ** **  *********     **     **     **        ** 
 **  ****  **     **     **     **     **  **    ** 
 **   ***  **     **     **     **     **  **    ** 
 **    **  **     **     **      *******    ******  
Powered by Phorum.