www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Nátěr spodku - kolíbka
Autor: Bošek (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2008 08:20

Zdravím.
Vlastním dva kombíky - 13S a 14NZ a stojím před problémem nátěru spodku.
Lecos jsem si už přečetl, nicméně bych se rád zeptal zda máte někdo zkušenost z tzv.kolíbkou, tedy s poměrně jednoduchým zařízením, kterým se auto sklopí na bok, a máte bezproblémový přístup k celému spodku. Donedávna jsem jezdil s vozidly řady Škoda(mluvit) a mám velmi dobrou zkušenost auto tímto způsobem před panelákem ošetřit. K rampě přístup nemám a dávat horentní sumy za nekvalitní práci firem , které vám zatřou i to co jste posbírali cestou k nim se mi dvakrát nechce. Moje představa je upravit stávající kolíbku na škodovky a hurá na oplíky. Jenže jde o to, zda je to dobrá představa, nebo spíše scestná představa a rozumější bude se do ničeho takováho podobného nepouštět. Díky za jakýkoli názor - snesu téměř všechno. Bošek

Re: Nátěr spodku - kolíbka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2008 08:31

Jde to i bez kolibky, treba na ka.nalu. Jen je treba dostatecne zakryt spodek kolem dokola, jinak mas puntikovany cely auto.
Na Corse jsem nastrik spodku resil tak, ze jsem auto zvrhnul na kolech na bok i bez kolibky smiling smiley

Re: Nátěr spodku - kolíbka
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2009 09:40

Cus obnovuji toto téma.

Čeká mě nátěr spodku auta (astra F caravan) jelikož denně dojíždím do práce a letošní zima tomu autu dala pořádně zabrat potřebuji ten spodek nutně natřít. Nemáte někdo tu "kolíbku" na pučení? Standa promine ale nezdá se mi jako dobrý nápad jeho postup?! Ostatně by mě docela zajímalo jak to udělal?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nátěr spodku - kolíbka
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 07:49

Udělal to velice jednoduše :-)
Zabrzdil auto, zaklínoval ho a pak mu ho kamarádi pomohli zvednout za bok. Auto se musí podepřít pod střechou a pro jistotu i pod podvozkem, aby nespadlo. Kdysi jsem si takhle dělal i Škodovku...

Re: Nátěr spodku - kolíbka
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 09:47

No a nemáte strach že "něco" na boku promáčknete nebo rozbijete okna?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nátěr spodku - kolíbka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 09:52

Musis okna otevrit a oprit to pres nejakej molitan. Nevysi to na tom celou vahou, tak ze je to naprosto bez problemu. Jen je treba nafoukat pneu o neco vic

Re: Nátěr spodku - kolíbka
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 09:55

smiling bouncing smiley Díky, tak už se těším jak auto "převrátím" na bok. Ono přes "ručku" by to šlo taky a za pár vteřin smiling bouncing smiley ale to riskovat nebudu. Jak budu u bráchu v dílně (měsíc dva)tak schválně to zkusíme a popř. i to nafotím ať se když tak zasněje více lidíthe finger smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nátěr spodku - kolíbka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 10:02

Samozrejme ze to neprevratis uplne na bok, ale jen na cca 50 stupnu.

Re: Nátěr spodku - kolíbka
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 10:12

Pánové čím to natíráte? Kopil jsem Tlumotex a také se na to chystám... Jen mi prosím řekněte, když je na podvozku trochu rzi, musí se to vybrousit a potom natřít, nebo se to musí dávat na barvu, nebo aspoň na základovku??? Jamé s tí máte zkušenosti??? Díky

Re: Nátěr spodku - kolíbka
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 10:27

No nejprve pořádně umýt na wapce tlakovou horkou vodou, pak nechat tak 2 dny na sluníčku uschnout veškerou rez vybrousit odstranit starou barvu kde nedrží, natřít rezistinem, základovkou nechat zaschnout a pak teprave ten TLUMEX PLAST nechat tak den auto stát a je to. Ovšem co se dutin týče tak ty asi vystříkat [www.netpraha.cz]





.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (17.03.2009 10:27)

Re: Nátěr spodku - kolíbka
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 16:46

Gizmo_CZ> když to vybrousíš a natřeš rezistinem, tak tam budeš mít akorát pěknou mazanicu smiling bouncing smiley smiling bouncing smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **      **  **     **  **     **  **     ** 
 **   **   **  **  **  **     **  **     **  ***   *** 
 **  **    **  **  **  **     **  **     **  **** **** 
 *****     **  **  **  **     **  **     **  ** *** ** 
 **  **    **  **  **  **     **  **     **  **     ** 
 **   **   **  **  **  **     **  **     **  **     ** 
 **    **   ***  ***    *******    *******   **     ** 
Powered by Phorum.