www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
ABS?
Autor: carcass78 (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2008 10:05

Koupil jsem Opej Astra combi 1.6 rok 1997 a při dobržďovaní v malých rychlostech mi klepe levé kolo a kope brzdový pedál. Měl jsem to rozebrané a zdá se mi že tam je prasklé ozubené kolečko před čidlem ABS.Chtěl jsem se zeptat jestli by to mohlo být tím.

Re: ABS?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2008 10:20

Prasklé to snad ani být nemůže, protože je to kus kloubu poloosy a v případě prasknutí už by to asi dělalo jiné divy. Spočítej si počet zubů na pravé a na levé poloose. Jestli náhodou tam někdo před prodejem neměnil poloosu a nedal s jiným počtem zubů.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ABS?
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2008 17:27

Podívej se jak vypadají kotouče a destičky + jestli chodí lehce.

Re: ABS?
Autor: CARCASS 78 (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2008 05:22

Kotouče a destičky jsou dobrý a jdou normalně.

Re: ABS?
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2008 06:51

carcass78, tak ozubené kolečko asi né no, ale co to čidlo ? je ok ? popřípadě přívodní kabl.

Re: ABS?
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 15:49

Prasklé ozubené kolečko být může a zlobí to tak jak jsi psal. V nižších rychlostech potom nikdy nevíš jestli zastavíš hned nebo sepne ABS a budeš potřebovat delší dráhu. Kroužek je tam jen nalisovaný, ale samostatně ho nový neseženeš. Starší nabízel Vauxhall. Jen je riziko že při naražení na kloub zase praskne.
Měl jsem to samé ale nerisknul jsem starý, kupoval jsem kvůli tomu celý nový kloub.

Re: ABS?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 17:36

Aha. Tak to se omlouvám, to je pro mě ponaučením. Láďo, díky za info pro všechny.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ABS?
Autor: Carcass 78 (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2008 06:28

Děkuji.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **    **  **     **  **     **  ******** 
 **    **  ***   **  ***   ***  ***   ***     **    
 **        ****  **  **** ****  **** ****     **    
 **        ** ** **  ** *** **  ** *** **     **    
 **        **  ****  **     **  **     **     **    
 **    **  **   ***  **     **  **     **     **    
  ******   **    **  **     **  **     **     **    
Powered by Phorum.