www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Astra bubnove brzdy
Autor: kirec (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2008 16:59

Ahoj,mám u své Astry(1.6,r.v96hath)problém z brzdnym učinkem zadni nápravy(bubny).Na STK mi změřili na válcích,že brzdny učinek na zadnich kolech je rozdilny o 60%!!,ale ručni brzda jinak v poho.Dokonce mi řekl,že na ručku to brzdi líp!Přitom jsou tam nove oba brzdove válečky.Pakny opotřebovane ani zaolejovane nejsou.Diky moc za každou radu.

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2008 20:11

skoro bych to typoval na zavzdušněne brzdy nebo brzdovy valec

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: kirec (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2008 21:27

Dik.Zkusime to teda znovu odvzdušnit.Mrknul sem ještě do knižky "Jak na to" a tam je psany něco o zátěžovem regulatoru.Muže to mít vliv?Dik.

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 27.11.2008 05:46

Jo, podobné trápení ze zadníma brzdama měl kolega na VA. Nakonec to dal do servisu.
Ten regulátor by podle mne neměl způsobit to, že máš rozdíl brzdných účinků 60 %.
Zkus to ještě jednou rozhodit, znova poskládat a odvzdušnit.
Píšeš že pakny jsou nové. A co bubny ? Ty jsou taky dobré ? Vona ani sebelepší pakna nebude pořádně brzdit na zmordovaném disku...

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: jožin (IP zapsáno)
Datum: 27.11.2008 17:18

Na svym Daewu jsem měl podobný problem. Taky mi vyhodili. Stačilo přetočit bubny.

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2009 21:52

cusky chtel sem se zeptat byl sem na technicky a zjistily mi ze prave zadni kolo mi na rucku skoro vubec nebrzdí ale pri seslapnutí pedalu to bylo OK. Jak to dat dohromady? Muze byt neco s bubnem nebo jenom s lankama?? mam Opel Kadett 1.6i 1990 diky

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2009 22:03

No já si myslím že jsi si odpověděl sám? Kup nové obě lanka a máš po starostech thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2009 20:50

Tak sem vymenil to lanko vycistil bubny a stejne mi porad prave kolo brzdí min. cim by to jeste mohlo byt??

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2009 21:04

vyměnil jsi jedno nebo obě?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2009 09:00

vymenil sem obe dve tak prave nevim cim by to mohlo byt

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2009 21:59

To je divný? Jeslí při sešlápnutí pedálu je vše v pořádku a brzdy brzdí stejnou silou, lanka jsou nová a i přesto to pravé kolo na ruční brzdu brzdí málo zbývá snad už jen kontrola seřízení ruční brzdy - rozuměj aby byly obě dvě ty lanka stejně přišroubované zespodu k té ruční brzdě a to "vahadlo" co do něj jdou ty konce lanek se šrouby bylo narovno a nezarezlé. (aby jedno lanko nebylo volnější než to druhé)
Víc mě nenapadá, čím by to mohlo být?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 15:04

Zdravim chtěl bych se zeptat jak se u OPEL ASTRA CLASIC 1.4 (r.v. 2000) sundává zadní buden.Zkoušel sem sundat středící sroub a zkusil to nějak vytlouct a jen se trochuhnul a nevypadalo to že se mu chce ven,prosim poraďte.
Díky.

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 16:06

Ven se mu nechce pro to, že už zřejmě máš hodně opotřebený (zbroušený) buben tam co dosedají pakny. Pak se na konci bubnu udělá takový výstupek za který se ty pakny chytí a nejde to ven. sou dvě možnosti:
A: hrubá síla stahováku - nebo kladiva (počítej s tím že zničíš plechové podložky, které drží pakny (korunová záležitost ale musíš je pak nahradit novými (2ks na kolo tj 4x je to tyčinka pérko + ta podložka na zajištění)

B. Zezadu těch kotoučů na levé straně (strana blíž k nárazníku) zhruba uprostřed by měla být "díra" (zajištěná gumovým špuntem s očkem) kterou prostrčíš nějaký šroubovák a směrem dovnitř brutálně zatlačíš a zároveň vytahuješ buben. Tím jak zatlačíš na ten šroubovák, tak ty pakny stlačíš a mělo by to povolit. Opakuji "mělo by to" povolit tady soudruzi udělali chybu - někdy to prostě nestačí kvůli většímu opotřebení bubnů.

Je to pakárna, tak doporučuju buď nové bubny, nebo staré na soustruhu před montáží stočit (dle opotřebení)

Zde jsou vidět i ty podložky a pérkama [www.opelastra.cz]




.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (18.02.2009 16:07)

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 17:08

Radim:
Když za to pořádně vezmeš hrubou silou, zkurvíš jak pakny, tak většinou i minimálně jedno prase. Proč to potřebuješ sundat? Jestli se hodláš udělat repasi zadních brzd, neser se s tim a strhni to dolů - ale do bubnu nemlať kladivem - je z litiny a trošku víc bouchneš a kus lehce odštípneš.

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 17:31

Tak mě se nikdy nepovedlo zničit pakny nebo prasátka - max vyletěl pístek, nikdy se mi nepovedlo ani nějak ublížit bubnům kladivem nemluvím o těch zajišťovacích podložkách ty odešli skoro vždy - samozřejmě jde o "šikovnost a cit", když do toho budu bušit 3kilovým pazmekem a ještě k tomu z jedné strany není pak co řešit smiling bouncing smiley Když to člověk neumí, nemá se do toho vrtat! Brzdy nejsou hračka tady jde o kejhák!

Co se ještě těch prasátek týče, vždy se mi spíš stalo, že se mi ukroutil (urezl) ten odvzdušňovací šroubek, ale to už jsme jinde. Jinak cca 800Kč hliníkové prase a cca 300Kč to "železné" samozřejmě že mám ty hliníkové smiling bouncing smiley





.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 18:08

Gizmo:
Vzhledem k tomu, že na pístku ti těsní gumový břit, tak když ti vylítne ven, je to prase v podst. zničené, nemluvě o tom, že když už jsi vyhnal pístek z domečku, rozhodně ses k tomu asi taky nechoval galantně ;-)...
Jinak když máš vyjetý opravdu velký rantl, nejde to bez poškození pakny vyndat - mluvím o uloupnutí hrany...
A ano, asi jsi nejlepší na světě v sundávání zadních bubnů smileys with beer...akorát když to někdo dělá očividně poprvé, lepší ho decentně upozornit, aby do toho nemlátil jak hluchej do vrat...the finger smiley

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 18:19

jasně v pohodě

K tomu prasátku. samozřejmě se nesmí odřít střed nebo pístek - mluvím pouze o tom když tlak pístek vytlačí ven.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2009 09:17

Souhlas s Gizmem.
Taky jsem pár ojetejch bubnů sundaval , dost jsem si při tom pomáhal kladivem a nikdy jsem nic neuštípl. Chce to pěkně s citem, nemlátit na jedno místo a trochu tím bubnem občas pootočit. Možná jsem měl štěstí nebo ty bubny neměly takovou hranu, ale nikdy se mi nepodařilo na těch brzdách při sundavání nic zničit. Ani pakny, ani bubny, ani prasátka nebo zajišťovací podložky.

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Vlada (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2009 11:29

Rada trochu později, ale věřím, že někomu jistě pomůže (Astra F Caravan (1992) 1,6, C16NZ) :
1. Stahování zadních bubnů: Pokud to nejde při stálém otáčení bubnem normálně sundat, používám na poklep vnější strany bubnu zásadně gumovou paličku. Do otvorů pro šrouby kola našroubuji šrouby a dlouhou montpákou otáčím kolem a poklepávám na buben až to sundám. Protože to je pakárna, po zkušenostech nejdéle po ujetí 15 - 20000 km buben sundám, vyklepu z něj brajgl a pokud jsou na krajích rantly, stopkovou bruskou je odbrousím. Tímto systémem demontáže jsem nikdy nic nezmrzačil a nyní již s tím problémy nemám.
2. Nebrzdí jedno zadní kolo: Taky mně teď na STK naměřili na pravé zadní straně skoro žádný brzdný účinek(rozdíl 75%) i když jsem měl skoro nové pakny a zánovní válečky (na ruční brzdě na špatném kole ale perfektní brzdný účinek).Vyměnil jsem buben a bylo všechno OK. Proto doporučuji, jak zjistíte deformace na brzdné části bubnu, hned ho vyměňte, vyhnete se opakované kontrole na STK. Tak opravám zdar !

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Cimburatko (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2009 10:59

Zdravim, mam problem se zadnima brzama na sve astre, na nozni brzdu to brzdi paradne a rucni jen tak pribrzduje. Daval jsem nove bubny, celisti i lana, je na tom najeto cca 10 tis km. Nekolikrat uz jsem to mel rozebrany a tu rucku stale nemohu stale doladit aby brzdila. Dik za kazdou radu.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    ******   **    **  **    **   *******  
 **    **  **    **   **  **    **  **   **     ** 
 **        **          ****      ****    **     ** 
 **        **           **        **      ******** 
 **        **           **        **            ** 
 **    **  **    **     **        **     **     ** 
  ******    ******      **        **      *******  
Powered by Phorum.