www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
brzdy
Autor: Honze (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2008 12:31

zdravim panove...mel bych dotaz a doufam ze mi s tim nekdo pomuze protoze uz se mi na to divalo hodne mechaniku a na nic se neprislo...k veci: jedna se o kadett 1.8i (C18NZ) r.v.90...pri brzdeni se brzdovy pedal mirne propada, ozve se divny rachotujici zvuk od motoru a auto brzdi jakoby byl vypnuty motor...tohle trva asi 3s a pak to opet brzdi normalne...udela to jen nekdy a spise pri mensi rychlosti...pri zapnuti klicku se rozne kontrolka brzd...posilovac vypada v poradku...mozna ABS ale to ma prece svoji kontrolku ktera normalne zhasne...brzdove desticky v poradku...jestli by nekdo vedel cim by to mohlo byt budu moc rad protoze to nechci davat do servisu kde by si nauctovali i za veci kteryma to nebylo...diky za radu

Re: brzdy
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2008 06:31

Zkus odpojit jedno čidlo ABS na předním kole, nebo vyndej pojistku ABS, ABS se ti tím vypne a uvidíš jestli bude problém dál pokračovat nebo ne. S tímhle už jsem se setkal vícekrát a vždy bylo na vině ABS. Většinou se jedná o problém s čidly na předních kolech.

Re: brzdy
Autor: Honze (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2008 11:59

ok zitra se na to podívám. doufam ze čidlo najdu bez problémů:-) o pojistce na abs slyším přiznám se prvně. kdyz bude vadné čidlo jak poznám na kterém kole? popřípadě kde seženu druhé?

Re: brzdy
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2008 13:13

Zkontroluj ty ozubený kroužky, ze kterých ty snímače počítaj zuby. Hlavně jestli mají stejný počet zubů, nejsou prasklé, že nejsou vyhnilé.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: brzdy
Autor: Honze (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2008 18:33

Vypojil jsem jedno cidlo na pravem kole a vse prestalo....co ted? jak najdu to spatne? a kde bych sehnal nahradu?

Re: brzdy
Autor: Honze (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2008 10:35

prosim vás kde se dá sehnat to čidlo a kolik by asi stalo?

Re: brzdy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2008 10:59

Zijeme v dobe, kdy lze ceny cehokoliv najit v eshopech na internetu.

Re: brzdy
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2008 11:36

To že ti po vypojení čidla vše přestalo neznamená že závada je v čidle, tím jsi totiž odpojil celé ABS (stejně jako kdybys vytáhl pojistku). Jediné co momentálně víš, je že závada je v ABS, takže shánět čidlo je předčasné. Projdi si zde v poradně historii a najdeš tam možné způsoby diagnostiky.

Re: brzdy
Autor: Honze (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2008 05:18

velmi vtipné stando. vrabi dik prolezu pořádně fórum snad neco najdu. diky za rady.

Re: brzdy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2008 08:43

To ale nebyl vtip, pouze tvrda realita. Ale lidi jsou holt zvykly nechat se vzit za rucicku a dovezt az k samymu.

Myslim ze kdybys u strycka Googla, nebo Seznama zadal neco jako "nahradni dily" rozhodne bys nasel minimalne:

[www.elit.cz]
[katalog.mjauto.cz]
[www.autokelly.cz]
a dalsi "lokalni" prodejce.

Re: brzdy
Autor: Honze (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2008 06:35

'Lol'

Re: brzdy
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2008 14:49

Proměř jaký mají čidla odpor normálním ohmetrem a zkontroluj jestli se ten odpor mění když se čidlo přiblíží a oddálí od zubu na ozubeném kole. Je to tady někde dobře popsané. Odpor mám bát kolem 1200 ohmů (snad se nepletu). Většinou odchází přední čidla (už jsem měnil obě). Starší se dají sehnat od Vauxhalla který tady inzeruje.

Re: brzdy
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2009 06:30

Zdravicko panove, pridam prispevek k tomuhle...

uz taky o brzdach bylo hodne, ale potebuju "rozsoudit" abych vedel k cemu jak to zkusit resit.
Jde mi o brzdy u Astry F, 1,4i - kdyz to vikend stoji venku, tak prvni treba 3 zabrzdeni uz mam silnejsi brzdnej ucinek uz po sesplapnuti cca 2cm...ale po vice zabrzdeni uz ty brzdy prvni 4cm nedelaj v podstate nic.
Resim jestli je to je v tu chvli tim, ze sou orezly kotouce a desky se do toho lip "zakousnou" nebo jestli to muze bejt valcem, ale tam nevim co by se melo zmenit behem 2 dnu stani. Kapalina je ok. Desky i kotouce maj najeto 20tis a kupoval sem kotouce ATE a desky nejaky lepsi, znacku nevim.

Diky



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **      **  **     **  **       
 **    **  ***   ***  **  **  **  ***   ***  **       
     **    **** ****  **  **  **  **** ****  **       
    **     ** *** **  **  **  **  ** *** **  **       
   **      **     **  **  **  **  **     **  **       
   **      **     **  **  **  **  **     **  **       
   **      **     **   ***  ***   **     **  ******** 
Powered by Phorum.