www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Kola 5x110 na Kadetta
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2008 19:14

Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo na Kadettovi kola s roztečí 5x110. Samozřejmě mi je jasný, že by tam museli přijít podložky na změnu rozteče. Strašně se mi líbí kola z Calibry Turbo, sice to jsou 16", ale to už by se vyřešilo.... zájímá mě spíš ta rozteč ;-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Kola 5x110 na Kadetta
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2008 21:00

Nějak nechápu co chceš slyšet. Buď si kup 16 kola s roztečí 4x100 nebo podložky na změnu rozteče ze 4x100 na 5x110. Jinudy cesta nevede, pochopitelně čím větší kola, tím větší úpravy podvozku nebo i lemů blatníků...Není na tom co řešit.

Re: Kola 5x110 na Kadetta
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2008 21:54

Koukám, že jsem tam nenapsal co mě vlastně zajímá :-/ Chtěl bych vědět jestli se nějak změní chování auta, jestli se něco víc opotřebovává atd., když tam budou podložky.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Kola 5x110 na Kadetta
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2008 22:31

S podložkama ti to neprojde technickou - a i na silnici ti za podložky můžou dát flastr a je jedno jestli jsou to podložky na změnu rozteče nebo jenom na rozšíření rozchodu kol. Notabane dozadu na kadetta ještě cpát podložku ...
Každopádně bych to viděl na rozšíření lemů a obutí nízkoprofilových gum. Navíc 16ky kola je na Kadetta trošku nesmysl...
Kup si normální OPEL 15ky (jedny vypadají skoro jako z turbíny) a nevymejšlej nesmysly;-)

Re: Kola 5x110 na Kadetta
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2008 23:07

Pokud použiješ podložky rozumné tloušťky (z vlastní zkušenosti tak do 1,5-2 cm na před. kole a max 0,5-1cm na zad.kole bez nutnosti úpravy lemu,pochopitelně taky záleží na ET disku, čím má nižší číslo ET, tím je víc vysazené kolo z blatníku), tak se nic zásadního neděje. Mám podložky na Kadettovi 10let a že by nějak rychleji odcházely čepy,ložiska nebo tlumiče to říct nemůžu. Jízdní vlastnosti se taky asi nijak zásadně nezměnily. Teoreticky by podvozek měl být s podložkama krapet měkčí, protože na tlumič a pružinu působí větší páka, ale ten rozdíl bude asi tak minimlní, že ho nezaregistruješ.To spíš šířka a velikost těch kol bude hrát roli. Můj osobní názor je, že na Kadetta do obsahu 1,8 úplně stačí kola 14" a 175/60-14 gumy a když už,tak maximálně 15" pokud s tím chceš běžně jezdit a nemít auto na parádu a na nic.´ˇCím větší průměr kola a širší gumy, tím horší akcelerace a taky tuhší řízení a je ten rozdíl poznat i se servem, ne tak bez něj. Navíc Kadett je lehký, takže bych ho na nějakých 215/55-16 nechtěl na mokré dálnici hnát 160km/h ani omylem. Vždycky je třeba najít nějaký kompromis. Aby to tam vlezlo,bylo to funkční,vypadalo to a pokud možno to i zlepšilo jízdní vlastnosti.

Re: Kola 5x110 na Kadetta
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2008 08:57

Já mám sice 4x100 ale 16" ET 45 s pneu 205/45 a vzadu 20mm podlozku, rozdil v jizdnich vlastnostech je ten, ze auto na tak nizkem profilu pneu krasne sedi, ale za to se snizuje komfort, k vuli tvrdoti. Samozrejme se nepatrne zvysi spotreba a snizi rychlost, ale pokud nejsi zavodnik tak ti to asi vadit nebude. Jinak kamos ma na Kadettu v predu 7,5jx16 ET15 s pneu 195/45 a v zadu 9jx16 ET25 s pneu 215/40 [picasaweb.google.cz] - tady je par fotek. Puvodne ty kola byly na Fku, kde pod zadnima byla jeste 20mm podlozka [picasaweb.google.cz]. A k tem podlozkam, pokud ten okraj podlozky nabarvis do barvy bubnu, popripade do cerna, tak nehrozi ze si toho nekdo pri silnicni kontrole vsimne.

Re: Kola 5x110 na Kadetta
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2008 11:36

Já vám děkuji za rady.... nechám si to projít hlavou a uvidíme.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Kola 5x110 na Kadetta
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2008 15:12

To Lukin : Tak tohle můžu ! Jak málo stačí, aby se z obyčejné sériovky stalo pěkné auto. Ne nadarmo se říká, že kola dělají auto. Paráda ... Akorát ten motor podle původního sání asi výkonově nic moc a má s tím dost práce, ne ? A taky ten zadek musí mít zvedlý a hodně tvrdý, aspoň na hrbech si myslím to musí být kostitřas. Ale jinak se mi to moc líbí.

Re: Kola 5x110 na Kadetta
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2008 16:20

D.J.> Astra prave byla jeste snizena 60/40 a ten kadett 30/30. Jinak na tom Kadettu to bylo jen tak na test, takze 9j byly na cele strane, kompletne to tam pujde na jaro az budou lemy. Jinak ja mam Astru tady [picasaweb.google.com] dole jsou fotky podlozek a par fotek jak to bude na jaro vypadat drinking smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   **    **  **     **  ********  
 ***   ***  **     **  **   **   **     **  **     ** 
 **** ****  **     **  **  **    **     **  **     ** 
 ** *** **   ********  *****     **     **  ********  
 **     **         **  **  **    **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **   **   **     **  **     ** 
 **     **   *******   **    **   *******   ********  
Powered by Phorum.