www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Pružiny
Autor: Zdeno 113 (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2008 18:20

Chlapí budou pasovat pružiny z kadetta E,na opel astra f r,v,96?

Re: Pružiny
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2008 19:11

Myslím si že docela hloupá otázka. Nic ve zlém, jaké pružiny? přední,zadní??A když se podíváš třeba na www,mjauto.cz nebo na jiné prodejce na internetu,tak si najdeš dle vozu co potřebuješ a je tam napsáno na jaké všechny vozy konkrétní díl pasuje.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Pružiny
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2009 09:36

jo budou pasovat, mam na eFku taky pruziny z Kadetta.

Re: Pružiny
Autor: Zdeno 113 (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2009 15:07

Nevím proč by to měla být hloupá otazka,na inzerátu jsem našel sportovní pružiny na kadetta za solidní cenu. Jinak, na co budu, jak ten kretén něco hledat,když existuje tahle technická poradna????????Dík za odpověd Lukine.

Re: Pružiny
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2009 15:12

No jasně,proč bys byl za kreténa:-)
To že budou pasouvat je jasný, jde o to, jakou mají délku a tuhost. O nic jiného nejde.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Pružiny
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2009 19:47

Zdeno, máš představu kolik váží Kadett a kolik Astra?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Pružiny
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 09:27

Vendys> sílá drátu i počet otáček je stejný a pokud dává sport. čili tuhé tak je to fuk, mám to taky tak

Re: Pružiny
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 11:47

Lukun: Ti přece neberu, že to tak máš. smiling smiley A myslíš, že je při stejném průměru materiálu i stejný materiál? To je právě to, do čeho člověk nevidí. A mezi námi prostě nevěřím tomu, že jsou stejné, když váhový rozdíl Kadett Astra je klidně 3-4 metráky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Pružiny
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 15:23

Vendys:
Řeknu ti, že všechny tyhle rádoby sportovní podvozky od naprosto neznámých výrobců jsou co kus, to originál smiling bouncing smiley. Už kolikrát jsem viděl, jak někdo na aukru nebo v nějakým e-shopu koupil bezva podvozek za ještě víc bezva cenu a pak když jsem mu to tam dával, blbě koukal, když třeba místo elipsy nakonci jedné pružiny pro usazení do spodní misky byl takový jakoby patvar a nešlo to tam. Jindy zase po nainstalování pružin auto jakoby padlo na jednu stranu - pružiny se stejným značením měly úplně jinou tuhost atd.
Prostě myslim, že je to jedno, co tam narve smileys with beer... Hlavně že tam bude mít sportovní podvozek a o aspoň půl metru nižší auto - což je na český cesty naprosto perfektní stav the finger smileythe finger smileythe finger smiley...

Lukin:
Čoveče jak tohle můžeš napsat "...sílá drátu i počet otáček je stejný a pokud dává sport. čili tuhé tak je to fuk, mám to taky tak..." eye popping smileyeye popping smileyeye popping smiley???
Přečti si základy technické mechaniky - resp. dynamiku pohybu pružiny a pak konstruování ve strojírenství II. - výpočty pružin a jejich návrhy + progresivní pružiny - kamaráde to je věda jako řemen. To fakt není o tom : " ty vole, tydle vypadají úplně stejně, vraž to tam, sportovní pružina jako sportovní pružina". Zkus si stáhnout technický listy od nějakého renomovaného výrobce pružin - je tam přesně popsaný z jakého materiálu je to vyrobeno, kolik je potřeba síla na stlačení o definovanou délku, odpor vůči deformaci, rychlost pružiny atd. - to pak se dá mluvit o sportovním podvozku thumbs down...
Navíc, proč tam pak teda vlastně dáváte "sportovní podvozky", když k tomu máte takovýhle přístup?

Re: Pružiny
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 17:24

JardaGSi> to je sice pravda, ale kdo u kupovani pruzin zkouma vsechny uvedene udaje.. nez jsem je koupil taky jsem se pidil jestli jsou zamenitelne, bylo mi receno ze jo, tim padla klec, koupil sem pruziny FK na Kadetta, KONI tlumice a nahodil to. Nejsem zavodnik, takze to nejak neresim.

Re: Pružiny
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 17:43

Lukin: Takže si jistě sám dobře uvědomuješ, jak krásně pocitová záležitost je, jestli to auto sedí, nebo ne. Je to asi stejné, jako když si koupíš laděný výfuk. To to ale dělá kravál, to přidalo "káwéček. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Pružiny
Autor: zDENO 113 (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 19:43

Ty ....... to by se jeden .....,nejsem takovej idealista,abych zjištoval takový detaily,to to můžu dát rovnou nějakýmu spec. servisu,a narvat do toho balík!!! Prostě si myslim, že tohle tvý pátrání o progresivitě atd. je stejně obyčejnýmu týpkovy úplně šum a fuk,stejně o tom vý ......,prostě koupí pružiny tlumiče a na to auto to prostě ......Tohle je muj názor na věc.Zduř



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (03.01.2009 09:12)

Re: Pružiny
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 20:09

No aspon ze nejsem sam kdo ma na to takovy nazor, beztak laik nemuze poznat rozdil jestli ta Astra sedi na pruzinach z Kadetta, nebo z Astry, a veril bych tomu, ze firmy, ktere ty sport. pruziny vyrabeji je delaji naprosto stejne, jen to pak rozdeli v eshopu, aby se zakaznici blbe neptali. Je to stejne jako s tim vyfukem, taky asi nikdo doma nepocita delku vyfuku a prumer, a urcity odpor, povari se trubky a tim to konci, a taky nikdo, neresi dal jestli to setinu ubralo, nebo pridalo. Splni to ucel a to je hlavni smileys with beer To bychom pak museli s kazdou "kravinou" do nejakych specialnich dilen.. jestli treba disk nema maly zalis, aby nepretezoval cepy drinking smiley apod. A ted me muzete ukamenovat smiling bouncing smiley

Re: Pružiny
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 20:23

zDeno: Když o tom obyčejnej týpek ví šum a fuk, tak ať se do toho nesere. smiling smiley
Lukin: Co bych tě kamenoval? Pokud si vážně myslíš, že ty pružiny dělaj to samý, když na nich je devět metráků a když na nich je čtrnáct metráků, je to tvůj boj. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Pružiny
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 20:32

Vendys> schvalne si to zjistim o kolik je Kadett GSi tezsi nez Astra 1.6 drinking smiley

Re: Pružiny
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 21:32

To Lukin:
No možná se budeš divit kolik ten rozdíl bude. Osobně to tipuju okolo dvou metráků(ikdyž u GSI možná trošku míň vahou toho motoru oproti 1.6). Páč ona je F-ková astra 1.6 dokonce těžší než A-čková Vectra 1.6. Ten rozdíl si nepamatuju už přesně, ale bylo to něco okolo 30kilo, když jsme porovnávaly techničáky.

Re: Pružiny
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 21:54

Zdeno:
Nj, já jen říkám, že prostě když něco někam sereš a ani nevíš proč (maximálně protože to má soused) je to demence, nic víc nic míň...

Lukin:
S tím výfukem a lešenářskou trubkou ale neřešíš setiny the finger smiley, ztráty počítáš v jednotkách a třeba u C14NZ, kde jich máš malý kulhavý stádečko jsou ty jednotky dost podstatný...

Jinak kluci nezlobte se na mě, ale s timhle přístupem se do toho fakt radši neserte. Ve vašem podání nabývá slovo ZKURVING toho pravého významu smiling bouncing smiley...
Navíc výrobce nejlíp ví, co tam dává - většinou změnou parametrů docílíš zhoršení vlastností...
A teď to slíznu zasejc já smiling bouncing smiley...

Re: Pružiny
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 21:56

Nic proti pánové, ale furt říkám, že půlka národa nemá co na práci než řešit ptákoviny. Počínaje posrancema, pardon poslancema, a konče Míšou Balíkem z Horní Dolní..... Aspoň, že se má pracující večer čím pobavit, když v té televizi je furt houbelec.

Re: Pružiny
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2009 22:51

D.J.
Máš prdel z naší sofistikovaný debaty?
Ani se ti moc nedivim:-)...

Re: Pružiny
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2009 07:23

Chlapi já bych to viděl asi takhle:
Vezmu staré originál pružiny (pořádně slehlé) pořádně je nabarvím na žluto nebo červeno, prodám je za 10x vyšší cenu než mají a Vy si budete myslet jaký nejste borci, že máte v autě "sportovní" pružiny the finger smiley

Podle mě řešíte kraviny! Na co Vám to bude? Pojede vám auto rychleji? Zvýšíte si tím ego?

Já si myslím že jde pouze o "falešný" pocit toho že tam máte něco "sportovního" co vlastně ani ve výsledku "sportovní" není. Ano auto bude nižší, možná tužší, ale ptám se pročconfused smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******    ******    **    **  ********    *******  
 **     **  **    **   **   **   **     **  **     ** 
 **     **  **         **  **    **     **         ** 
  ********  **   ****  *****     **     **   *******  
        **  **    **   **  **    **     **         ** 
 **     **  **    **   **   **   **     **  **     ** 
  *******    ******    **    **  ********    *******  
Powered by Phorum.