www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
zadní tlumiče výměna
Autor: cendaxxx (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 19:01

čau všichni mám astru 1.6 kombi 92 a potřebuju vzadu vyměnit oba tlumiče. jak se nejsnadněji dostanu na ty horní matky dík za radu.

Re: zadní tlumiče výměna
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 19:13

Koukni se pod auto a uvidíš sám. Jak vidět, ani ses tam zatím nekoukl že? smiling smiley Astra F caravan totiž má horní i spodní uložení tlumiče pod autem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zadní tlumiče výměna
Autor: cendaxxx (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 19:26

koukal jsem tam jen jsem nebyl upně vlezlý pod autem takže až nahoru nebylo vidět to víš kolo jsem nesundával a ve sněhu ležet nic moc myslel jsem jestli to není podobně jako u formana tam se dostaneš z kufru dík za radu

Re: zadní tlumiče výměna
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 19:29

dnes jsem měnil zadní tlumiče na Astře F Caravan, vše proběhlo v pohodě, jen jsem si nebyl jistý jak hodně je třeba dotáhnout matici spodního uložení, nějak jsem to odhadl, takže to snad bude OK, ale zajímalo by mě jestli je na to nějaké pravidlo (aby to drželo a zároveň nebyly ty gumové silentbloky maticí moc stlačené)

Re: zadní tlumiče výměna
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 19:35

Na spodnim ulozeni nic nazkazis, protoze silenblokem vede trubka na kterou to dotahujes.
Celkem dulezity je ale dotazeni horniho ulozeni, kde je udavany delka vycnivajiciho zavitu po dotazeni 1,4cm.

Re: zadní tlumiče výměna
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 20:06

v tomto silentbloku (alespoň teda u caravanu) žádná trubka, která by sloužila jako doraz při utahování není, kdybych to utáhl natvrdo tak ty gumy úplně zmáčknu a pod matkou by ˇkoukal" dolů závit tlumiče cca 20-25mm dlouhý, utáhl jsem to podle původních tlumičů, aby byly gumy stejně stlačené, teď koukám že v "jak na to" udávají utažení dole 12Nm

Re: zadní tlumiče výměna
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 20:13

Tak to se omlouvam s karavanem zkusenosti nemam...

Re: zadní tlumiče výměna
Autor: Michal01 (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2010 12:15

Zdravím včechny,
chtěl bych se zaptat, zda je možné vyměnit tlumiče (zadní i přední) svépomocí na parkovišti.

Mám ASTRA F CARAVAN rv. 97 X16XEL.

Jsem celkem technicky zdatný, ale mám jen standardní nářadí.

Je třeba nějaké speciální nářadí ?
Doporučili by jste mi výměnu svépomocí nebo to mám nechat raději profíkům?

Díky za názory

Michal

Re: zadní tlumiče výměna
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2010 15:44

michal [www.kadett.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  **      **  ********   ********  
 **     **  **        **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **  **  **  **     **  **     ** 
 ********   ******    **  **  **  ********   **     ** 
 **         **        **  **  **  **     **  **     ** 
 **         **        **  **  **  **     **  **     ** 
 **         ********   ***  ***   ********   ********  
Powered by Phorum.