www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
brzdovy pedal
Autor: Michal H. (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2009 19:52

Dobry den,

Vlastnim Opel Astra combi 1.7D a mam posledni dobou problem s brzdovym pedalem.Pri jizde funguje normalne brzdi v pohode,ale kdyz parkuju a popojizdim pri parkovani stalo se mi ,ze pedal jde velmi ztuha seslapnout + odpor ,brzdi minimalne,pokud vypnu klicem zapalov. tak pedal seslapnu ,ale neni cejtit odpor, tahle zavada je nepravidelna, nekdy se vubec neobjevi,nevite nekdo???

Re: brzdovy pedal
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2009 20:50

1, [www.opelastra.cz]

2 popiš to víc! to jako že se tio prostě propadne zničehož nic sem tam pedál brzdy?

Já to chápu tak, že za jízdy kdy ti podtlaková pumpa dává energii do posilovače brzd vše brzdí v pořádku, ale jak vypneš motor, tak ti brzda jde strašně ztuha? Pokud je to tak, tak je to správně, protože po vypnutí motoru zbude v posilovači podtlak tak na 2až 3 sešlápnutí brzdy a pak si holt musíš vše oddřít sám :-)

No popisuješ to dost zmateně?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: brzdovy pedal
Autor: Michal H. (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2009 21:02

Zdravim,

pri jizde normalne brzdi/staci lehce seslapnout pedal/, ale pokud parkuji /nastartovany motor/ pedal zustane v normal.poloze /nahore/ pote chci seslapnout ,je kladen velky odpor na pedal ,skoro nelze vubec seslapnout pedal ,brzdn.ucinek skoro zadny auto jede dal pri parkovani.diky

Re: brzdovy pedal
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2009 21:17

A brzdy jsi kontroloval? Sundat kola zkusit vše rozhýbat vyčistit podívat se v jakém jsou stavu - opotřebení a tak?
Nevím jaké tam máš třmeny tak když tak jukni
[www.kadett.cz]
[www.kadett.cz]
[www.kadett.cz]

Pokud by tohle nepomohlo asi bych šel po posilovači a podtlakové pumpě - imho se snížením volnověhu po nastartování problém nemáš?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: brzdovy pedal
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2009 11:48

Spíš byc to tipnul na záležitosti kolem té pumpy. Buď pumpa samotná nemá na volnoběžné otáčky takový podtlak, nebo ten podtlak někde zdrhá a pumpa to na volnoběh nestíhá. Možností je spousta. Chce to vzít vylučovací metodou. Nebo připojit za pumpu nějaký měřič podtlaku a zkouknout, co to dělá. Snad by stačilo něco jako měly staré Škodovky jako ekonoměr.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  ********   **     **  ******** 
 **     **  ***   **  **     **  ***   ***  **       
 **     **  ****  **  **     **  **** ****  **       
 **     **  ** ** **  ********   ** *** **  ******   
 **     **  **  ****  **         **     **  **       
 **     **  **   ***  **         **     **  **       
 ********   **    **  **         **     **  ******** 
Powered by Phorum.