www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Problem s brzdama Kadett E
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2009 20:17

Hoši mam takovej problem nebo spiš, měl jsem auto v serivus protože mi vytekla kapalina a auto v praxi nebrzdilo vubec...přišly na to že to teče přes prasatko a že byla hadička vadna, tak vše vyměnily zkontrolovaly a bylo vše OK jenže ted jsem se dival jen tak pod kapotu a přišel jsem na to že mam nadobku brzdove kapaliny prazdnou, přitom auto brzdi dobře ani neskřipe...ve předu mam brzdy ATE...maj nalitany tak 120tisic km.. ! Tak by mě zajimalo dzaj em ožny aby se když se vymění jedno prasatko aby se tak rychle ,, vyčerpala brzdova kapalina,, ! Zitra zandu do Opelu koupit brzdovou kapalinu, musim po doplnění kapaliny nejak to odvzdušnit?jde o vuz Opel Kadett E cabrio 1,6i 8/92

Re: Problem s brzdama Kadett E
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2009 20:19

Koukal jsi pod kapotu, nebo jsi odšrouboval víčko a podíval se do té nádržky? Pokud dali novou brzdovku, jakože dali, tak ji v té začloutlé nádobce zvenku vůbec neuvidíš.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Problem s brzdama Kadett E
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2009 21:47

Pdival jsem se pod kapotu a nasvitil jsem si tu nadobku, nevim zda když se podivam do nadržky zda musim pak odvzdušnovat brzdy nebo nemusim...!Zitra to bduu zkoumat vic...! Tak vždycky jsem tu kapalinu videl i přes tu nadobku.., kdyby došla v brzdovem systemu kapalina tak by to auto nebrzdilo a propadal by se pedal nebo jak se to da poznat?

Re: Problem s brzdama Kadett E
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2009 23:10

Když otevřeš nádobku s brzdovou kapalinou, nic odvzdušňovat nemusíš. Tak zítra odšroubuj víčko nádobky a koukni se do ní. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Problem s brzdama Kadett E
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2009 11:28

bobous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pdival jsem se pod kapotu a nasvitil jsem si tu
> nadobku, nevim zda když se podivam do nadržky zda
> musim pak odvzdušnovat brzdy nebo nemusim..


Být tebou, tak z toho co jsi napsal,bych raději ani kapotu motoru nezvedal smiling bouncing smiley
Je vidět, že o tom nemáš ani páru, tak raději pro tvůj osobní klid zajeď do servisu a máš po starostech.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Problem s brzdama Kadett E
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2009 13:27

Hmm problem vyřešen, teklo to z jedne hadičky, jsem ji vyměnil a dolil kapalinu a je klid smiling smiley

TO: Gizmo_CZ - Směješ se hezky ale pokud vim tohle je technicka poradna, zde se snad muže člověk zeptat...každej se nehrabe v autě od rana do noci jak ty...

Re: Problem s brzdama Kadett E
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2009 16:51

nemyslel jsem to zle, ale je mi divný, že nevíš o brzdách teoreticky nic, ale troufneš si vyměnit nějakou "hadičku" na brzdách a tam strach s "odvzdušnění" nemáš?! Teda Já osobně bych měl tedy strach do toho tvýho auta sednou? nebojíš se toho "zavzdušnění"?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Problem s brzdama Kadett E
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2009 21:46

Jedno nechápu, když ti to dělali v nějakém servisu a udělali to blbě,proč jsi to tam nereklamoval a měnil si to sám.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **          ******    **    **        **  **     ** 
 **    **   **    **    **  **         **  ***   *** 
 **    **   **           ****          **  **** **** 
 **    **   **   ****     **           **  ** *** ** 
 *********  **    **      **     **    **  **     ** 
       **   **    **      **     **    **  **     ** 
       **    ******       **      ******   **     ** 
Powered by Phorum.