www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: MATES2 (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2009 18:53

Ahoj všem koupil jsem si nedávno Astrušku 1.7DTi-jsou na ní elektrony a rozměr pneumatik je 195/50 R 15 82T,ve velkém techničáku mám uvedený jiný rozměr a neodpovídají ani čtyřem dalším rozměrům uvedených v techničáku jako další alternativní rozměry pneumatik.Jediný rozměr,který se mým pneumatikám podobá z těch alternativních v techničáku je rozměr 195/60 R15 88S.Tak nevím co s tím a co na to budou říkat dopraváci a na STK.Poraďte prosím jestli je musím vyměnit za jiné,nebo co s tím?Předem díky za vaše rady :-)

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2009 19:22

Nejcistejsi reseni je samozrejme vymena za pneu zapsane ve velkem TP.

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2009 22:43

Asi takhle...
pokud ti to projde při evidenční kontrole a do další STK máš ještě nějakej čas, lítej na gumicích, co tam máš. Jinak potom koupit originál rozměr, co máš v TP...

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: MATES2 (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2009 17:24

Díky moc za info. ujistili jste mě v tom co jsem si myslel i já.Takže to tak i udělám :-)

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: Drahoš (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 14:00

policejní kolegové ti na 15" kola nic řikat nebudou ... ani na 16" ... je to všechno o řidičích jak se projevujou... eye rolling smiley

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2009 22:26

Drahoš:
Jsou s tim zbytečný problémy na STK a potom u případné dopravní nehody, když se v tom někdo chce šťourat...
A hlavně, nejlepší je tam dát takový rozměr, co píše výrobce - s tím to jede nej thumbs down!

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 11:48

Souhlasím s Jardou,mám jednoho dopraváka skoro v rodině a zrovna nedávno mně říkal,že je už úplně běžná i namátková kontrola,kde jeden je on-line napojený na internet a každý auto projedou komplet-i s rozměrem pneu v TP.

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: Drahoš (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 06:05

o technický nemluvim - tam je to jasný. ale na silnici kola o palec větší nehrajou roli - v dnešní době.

Drahoš
Opel Astra f c20xe
www.united-cars.cz

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 11:42

No já nevím, ale rozdíl mezi 195/50 R15 a 195/60 R15 snad ani na technický nebo v provozu nikdo řešit nebude!?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 11:49

A Ty se potom budes hadat s policajtama ze si jel 50 a oni Te namerili 56?
Vyrobce predepisuje rozmery kol take kvuli maximalni mozne odchylce tachometru a v tom co si uved uz je sakra velky rozdil.

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 11:57

Ale to víte, že ten rozměr někdo řešit bude. Hlavně pokud se stane nějaká nehoda. Pokud nemáte na autě to, co tam má být, máte vozidlo technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: Tondach-Astra F C 16SE (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2009 21:38

Já bych se chtěl obrátit na veřejnost s dotazem ohledně letních pneu v rozměru185/60-R14.Co koupit ???Předem vylučuji Barum a Matador,příznivci těchto značek prominou...Doposud slouží Pirelli P5000Drago-nemůžu si stěžovat,na suchu dobrý,na mokru taky,ale hlučný a už se nevyrábí.Myslel jsem si na P6000,ale našel jsem pár recenzí a prý špatné na mokru.To je na pováženou.Špatně nevypadají Bridgestone Turanza E300,ale není nad osobní zkušenosti.Dobře vzhledově vypadá Avon ZV3 a Cooper Zeon XTC,ale co praxe????Pokud někdo máte osobní zkušenosti,děkuji za každý tip-pište klidně na e-mail,ať to tu zbytečně nezas..áme.Nejde ani tak o to kolik na nich najedu,jako o užitné vlastnosti-tj. chování na suchu a zejm. na mokru.Přece jen bezpečnost je na prvním místě.Děkuji.

Re: Jiný rozměr pneumatik Astra 1.7 DTi
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 08:34

Protoze jsem hodne spokojen s sipovym vzorkem, ackoliv trochu huci, vybral bych ROADSTONE N2000, i kdyz v takovem rozmeru co uvadis, bude asi fuk co vyberes smileys with beer Ja mam nejlepsi zkusenosti s Dunlop SP SPORT 9000, Goodyear F1, Michelin Pilot SPORT a TOYO T1R drinking smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  ********  **     ** 
 **     **     **     **     **  **        ***   *** 
 **     **     **     **     **  **        **** **** 
 **     **     **     **     **  ******    ** *** ** 
 **     **     **     **     **  **        **     ** 
 **     **     **     **     **  **        **     ** 
  *******      **      *******   ********  **     ** 
Powered by Phorum.