www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 19:16

neřeš to to nemá nikdo a ani to nejde. důležité je aby jsi měl správný průměr toho středícího kroužku tj. 56,5.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Kentaro (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 19:34

Tak ted jsem to byl měřit,střed toho kola je 64mm!!!!!!!!!!

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Kentaro (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 19:37

56,5 je až na konci kola,ale tam se pasuje ta krytka!! takže střed je těch 64 mm.Jenže stejně se mi to nezdá že by to dosáhlo až tam do těch 64mm,ten kroužek by pomohl myslíte?? Jestli tady ještě chvilku budete tak napište a já to tam zaběhnu namontovat a vyfotit jak to vypadá v reálu.

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 19:45

zítra ti to vyfotím teď jsem doma a auti je v dílně. jinak jsem online do 2h do rána the finger smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Kentaro (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 19:47

Fajn,jdu to vyfotit aby bylo jasné co myslím,zachvilku tady máš foto,díky moc zatim

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Kentaro (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 20:16

[pc.net.sweb.cz]

Tady je foto,když to nasadím,tak ten náboj sahá zhruba 0.5 cm do té díry 64mm!! Myslíš tedy že by tady ty kroužky pohohly??? těch 0.5 cm opravdu stačí???

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 20:23

Jo! Vždiť ti tam chybí ten středící kroužek!! Tak že si kup 4x středící kroužek:


Vnější průměr: 63,4 asi jsi si to špatně změřil když jsi udal 64.0
Vnitřní průměr: 56,6
Materiál: PVC
Obj. kod: AP634566
Popis: Plastový kroužek pro vystředění a správné upevnění alu kola na náboj brzdového kotouče. Cena za 1ks.
Cena s DPH: 150 Kč


PS: nezapomeň na jiné - delší šrouby!!! cca 1000Kč za 16ks a Kup je podle těch kol! prodejce bude chtít vidět ty disky kvůli sklonu dosedací plochy na šrouby! Pokud ovšem víš jaké přesně koupit tak nic.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (27.03.2009 20:31)

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 20:34

Jo a pokud máš klasickou rezervu tak si nezapomeň 4 staré šrouby nechat v autě na její případné přidělání! Na to lidi zapomínaní a hlavně že mají smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley



.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (27.03.2009 20:35)

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Kentaro (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 20:36

jasný,takže delší šrouby! je to možné těch 64 sem měřil starou rozvrzanou posuvkou,takže těch 63.4 by mělo sedět.Doufám že to pomůže.moc tomu nevěřim těm 5mm na kterých to bude sedětsad smiley

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 23:27

Kentaro:
Tak tomu věř:-) - ten středící kroužek totiž vůbec nic nenese - jde o to, že se přes něj jenom chytne střed a pak se to na krev stáhne šroubama:-)!
Jinak, ještě k těm šroubům - změř si, jak dlouhý máš teď. Když strčíš nadoraz stávající šrouby do elektronů, musí koukat ven min. 5 celých závitů - na kterých to pak drží v náboji kola!
Jinak ty TITANY mají většinou kuželovou dosedací plochu - Oplí šrouby mají taky kuželovou - zase nevyhazuj penízky zbyečně oknem :-).

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Kentaro (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 07:19

Ted jsem to byl zkusit a šrouby seděj ty starý,maj stejou kuželovou polochu a koukaj skoro celé,takže pohoda.jedině mi hlavou vrtá ten kroužek . Přece starej plecháč co tam mám je celej nasazenej na tom náboji a tudíš jsem usoudil že kolo nese náboj a ty šrouby to jenom držej aby to nevypadlo z náboje.Ted když kolo na náboji nebude,tak celý kolo budou držet jen 4 šrouby?? se mi nějak nezdá

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 08:04

ach jo to bude s tebou "běh na dlouhou trať"smiling bouncing smiley podívej se jak tlustý materiál je plecháč a jak ty hliníkový kola! Jen je mi divný že staré šrouby z plecháče ti co se délky týče sedí na ty hliníkový kola!?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Kentaro (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 09:01

Jo to vim že jsou tlustčígrinning smiley ale budou držet jen na 4řech šroubechgrinning smiley Já nevim užgrinning smiley jj,šrouby seděj v pohodě

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 09:19

A na čem jiném by měly držet, když né na těch 4 šorubech? A taky jsem nějak nepochopil, proč bys chtěl upravovat jenom zadní bubny, když na předních kolech to bude úplně stejný (viz. první příspěvek).

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: kentaro (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 09:47

je jasný že by musel jít i předek,ale zkoušel jsem to na zadních kolech tak sem napsal zadní,ale od toho jsem už upustil.Ale myslel jsem že když mám tedkon plecháč zasunutej na tom náboji celej,tak drží to kolo 4 šrouby+ten náboj,takle když ty litáky nebudou na náboji tak celou váhu auta na každym kole ponesou jen ty 4 šrouby

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 10:21

Hele už vymýšlíš blbosti!thumbs up Vždit ti to na tom náboji bude sedět! A šrouby to jen "přidržují" na nápravě! prosim tě zajeď si do jakéhokoliv servisu s pneumatikama objednej si ty kroužky dle těch rozměrů co jsem ti napsal (63,4 x 56,6) dej si je do těch liťáků namontuj je na kola a už se na to vykašli! Pokud si tím nejsi jistý tak si je nech namontovat s tom servisu a oni se už o vše postarají samy!! angry smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Kentaro (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 10:44

Asi to bude nejlepší řešení,protože sám se k ničemu nedohrabugrinning smiley Jinak všem moc díky a hlavně tobě Gizmo_CZ.

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 13:44

Tímto obrázkem bych tu tvou "starost" ukončil co ty na to?

http://img17.imageshack.us/img17/5015/img0195m.th.jpg

http://img18.imageshack.us/img18/9403/img0193tdg.th.jpg

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Kentaro (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 18:36

Krásný zakončení,vypadá to stejně jak to moje.Dneska sem to utnul,zajel jsem do servisu,ukázal kola a astru a řek kořenoj že potřebuju vymezovací kroužek abych to tam mohl dát ty kola.mám je objednaný!! Až nasadím,dám vedět a pošlu foto!Zatim zdarec

Re: Zadní bubny-předělání
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 18:38

No na to foto jsem zvědav! Určitě to sem dej jak to tvé auti bude vypadat!smileys with beer

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******    *******   **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  ***   ***  ***   ***  **     ** 
 **                **  **** ****  **** ****  **     ** 
 ********    *******   ** *** **  ** *** **  ********* 
 **     **         **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
  *******    *******   **     **  **     **  **     ** 
Powered by Phorum.