www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Přední pružiny
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2009 20:31

Čus bus.Prosím o radu.Mám OPEL ASTRA F CARAVAN X16SZR a praskla mi levá přední pružina.Známi mi přivezl obě pružiny z jedné nápravy z Vectry.Jsou stejné?Mužu je tam namontovat?Pruměr drátu,rozteč a víška je stejná.Předem díky.PÁČEK

Re: Přední pružiny
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2009 21:13

Ahoj!
No, jestli ti sedí tvar a všechny rozměry, proč ne:-)...
Jinak ale pružiny na vectru a astru jsou v aftermarketech pod různými katalogovými čísly, takže asi nějaký rozdíl tam budesmiling smiley...

Re: Přední pružiny
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2009 21:43

Čus bus.Dík za rychlou odpověd.Příšti týden je budu měnit,tak dám potom vědět jak to dopadlo.PÁČEK

Re: Přední pružiny
Autor: WeNtiL (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 20:14

cus prosim vas mam na astre sportovni péra snizeny 40mm a tlumice monroe sport a mam i novy ulozeni a loziska..ale uz delsi dobu me to na pravy strane cvaka pri zataceni preskakuje jako by pruzina...kdyz auto zvedni a s pruzinou otocim tak to na chvili prestane..nemate nejakou radu??diky

Re: Přední pružiny
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 20:29

Wentil:
No...pružinou bys rukou neměl vůbec otočit - jak nahoře, tak dole zapadá do uložení, měly by sedět a ani se nehnout...

Re: Přední pružiny
Autor: WeNtiL (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 21:32

no ja vim ale tak rikam mam tam sport snizeny pruziny a obyc tlumice monroe sport..tak mi rekni co to dela???jako otocim sni o kousek jo???ne o moc ale otocim sni kdyz je auto ve vzduchu

Re: Přední pružiny
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 22:17

Tak proč se divíš, že ti tam někde něco cvaká, když máš persony poskládaný z věcí, co k sobě vůbec nepatří?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Přední pružiny
Autor: WeNtiL (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 19:36

Tak to jsem asi v prdeli...ale ja to nechapu..hodne lidi ma sportovni pera a obyc tlumice a ma to cajk....a taky sem si vsiml ze se mi sjizdi vnitrky kol....ale geometrii sem delal....myslite ze to vazne je timhle?

Re: Přední pružiny
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 19:53

Wentil:
No, nechci být zlý, ale fakt to nemáš v úplně nejlepší konfiguraci. Ke kratším pružinám patří kratší tlumiče.
Jinak jestlis dělal geometrii a máš všechno v ažůru je to divný. Vnějšek se sjíždí, když jezdíš jak dobytek do zatáček. Jinak jaký tam máš kola a na čem vůbec?

Re: Přední pružiny
Autor: WeNtiL (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2009 18:17

mam astru kola 195/50/15 uniroyal...jenze je divne ze zimaky byly ok a nic se nesjizdelo az ted ty siroky..a geosku sem delal pred tim enz sem obul ty kola .....no a to je nekdy pred ctrictvte rokem...tak ja nevim no..jestli yt silentbloky dat novy a udelat geosku znova

Re: Přední pružiny
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 19:53

Čus bus.Omlouvám se že jsem nenapsal dřív.Tak pružiny super.Sedli bez problému.Přijednom když to bylo rozebrané,tak jsen vyměnil přední destičky.Takže mužete dávat do Astry pružiny z Vectry.Páček

Re: Přední pružiny
Autor: JohnnyB (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2009 14:04

Ahoj,

takový lajcký dotaz...
je složitá výměna pružin (vpředu i vzadu)? jakože, zvládnu to doma na koleni nebo je na to potřeba nějaký speciální nářadí a stahováky?

Díky za rady.
honza

AF Caravan Sport C18XEL - závodní náklaďák

Re: Přední pružiny
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2009 16:14

Zadek no-problem, předek: stahovák z kousku pásoviny matic a závitové tyče.
[www.kadett.cz]

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Přední pružiny
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2009 15:25

bohate staci hrubsi drat, nebo kozeny pasek smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    ********  **    **  ********  ******** 
 **    **   **         **  **   **        **       
 **         **          ****    **        **       
 **   ****  ******       **     ******    ******   
 **    **   **           **     **        **       
 **    **   **           **     **        **       
  ******    **           **     **        ******** 
Powered by Phorum.