www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: Lucky (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 10:50

Čus všichni nedávno jsem měnil na Astře 1.4 přední kotouče měl jsem tam ty plné tak jsem se rozhodl že tam dám ty odvětrávané z modelu 16v jsou větší(bude to líp brzdit) tak jsem koupil kotouče a třmeny a při výměně ejhle nesedí!!!Kotouč sedí ale uchycení celého třmene na těhlici né!Máte s tím někdo nějakou zkušenost??Hlavně nepište at se podívám na kadet-brzdy to už mi tu někdo radil tam píšou že by to mělo jít-Bez záruky.

Re: Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 12:30

A co chceš po nás? aby jsme ti to tam navařily? když ti to nesedí těžko ti pomůžeme! Bastlit takhle brzdy prostě nejde! Osobně nechápu proč dávat na 1.4 silnější brzdy? No, každá motorizace a rok výroby má trochu odlišné uchycení (rozměry) i brzdy samotné a prohazovat je mezi sebou logicky přináší starosti tohoto typu. raději si kup pořádné kvalitní nové kotouče toho rozměru jaký tam má být a budeš na tom líp jak s tím co tam bastlíš! nebo ti jde jen o dobrý "pocit" že tam máš "chlazené" kotouče??

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 13:21

Gizmo:
Hele klidni trošičku hormon...
On se slušně zeptal, tak proč ho hnedka takhle fakuješeye popping smiley?
Navíc, já si taky měnil GM třmeny za ty s přídržnou sponou, prostě brzdí líp, mají lepší průbeh, tak proč je tam nedat, když stojí pár penězconfused smiley...

Lucky:
To je docela divný, třeba na 1.4ce kadettu to sedí jak prdel na hrnec... Co ti tam přesně nesedí - jiná rozteč děr, nebo ti třmen nepásne přes kotouč?
Jsi si jistý, že ten třmen je na 256/24 kotouč? Dělaly se i třmeny na větrané 236/20...?
Jinak ideální bude, když sem dáš foto těhle a k tomu foto "jak to tam nepasuje"...

Re: Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: Lucky (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 13:23

Kdybys koupil z 16v kotouč+třmen+desky jak nové jedna strana za pětibábu nešel bys do toho???Nešlo o výměnu z nutnosti pouze zkoušku jestli to klapne či nikoli!Nepotřebuju tvé rady k pobavení druhých pouze jsem chtěl vědět jestli se už někdo s tímto nesetkal.

Re: Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 13:27

Lucky:
Ok, zahoď nasránísmileys with beer...
Co ti tam teda nesedí???

Re: Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: Lucky (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 13:52

Kotouč hodím na těhlici v poho ale ten držák co drží třmen je vychylený mírně do leva.Tím pádem ty šrouby co ho drží nezašroubuješ do těhlice protože jdou mírně šejdrem ale rozteč šroubů je stejná!!

Re: Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 16:12

Clovece tohle je nejaka divocina. Nechci Te z ni-ceho obvinovat, ale myslim ze delas nekde chybu... Pokud je roztec sroubu stejna, co ze je logicky, musi to tam jit.
Neslo by to vyfotit?

Re: Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 17:05

Ještě mě tak napadá, nemáš to z nějakého bořeného auta?
Jestli není třeba třmen kapku ohlý (což je sice nepravděpodobné, ale...)...
Rozhodně to vyfoť...!!!

Re: Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 20:37

me to spis prijde, jako by menil jen pul toho brzdice, nemuzu si pomoct eye rolling smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: Lucky (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2009 18:10

Jak půl tomu nerozumím!Půl ani vyměnit nejde!!!

Re: Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2009 18:52

Lucky:
Ty ****, vyfoť to, ať se tu pořád nebavíme o "co kdyby" smoking smiley...
A jinak každej třmen je v podstatě ze dvou kusů winking smiley...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (28.07.2009 23:53)

Re: Uchycení třmenů z 16v na těhlici nesedí!!!
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2009 19:47

pokud si měl na astře DELCO brzdiče tak větší ATE by měli sedět.. popřípadě by stačilo přehodit jen unašeč třmenu /ta část s vodicíma tyčkama/..
běžně jsou opel brzdy zaměnitelné CORSA B - KADETT E - VECTRA A /do 110kW/ - Astra F



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  ********  **     **  ******** 
 **        ***   ***     **     **     **     **    
 **        **** ****     **     **     **     **    
 ******    ** *** **     **     **     **     **    
 **        **     **     **     **     **     **    
 **        **     **     **     **     **     **    
 ********  **     **     **      *******      **    
Powered by Phorum.