www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
drnci pri zataceni
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2009 20:18

Zacal mi Kada delat to ze kdyz zatacim doleva tak z prave strany jakoby mezi antenou a dverma se ozyva drnceni(cinka) je to takovej divnej zvuk..kdyz je rovinka nebo zataceni do prava tak je to v pohode, na nerovnostech to nedela, zkousel jsem zda to neni treba servem ale to je v poradku, proste to dela jen za jizdy a jen v zatacce do leva. Nevim zda to muze bejt stabilizatory na tyci nebo tlumice,ikdyz tlumice jsou vcelku nove. Ma nekdo napad co zkontrolovat? Opel Kadett E



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Biko (05.09.2009 20:22)

Re: drnci pri zataceni
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2009 04:23

A podíval jsi se napřed na spodek vozu,právě třeba ten stabilizátor a jeho upevnění? Co klouby na poloosách?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: drnci pri zataceni
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2009 08:30

jsem si na webu Autokelly nasel jak vypadá ta stabilizační tyč a hledal jsem ho na autě a nekde ho nemužu najit, byla by fotka kde by ta tyč měla bejt?Předpokladam že z vyroby se na Kadetty E ta tyč davala

Re: drnci pri zataceni
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2009 08:38

[www.opelastra.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: drnci pri zataceni
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2009 11:33

Biko:
Mno, já bych problém viděl buď v pantech dveří, nebo ve shnilým úchytu předního blatníku dole k prahu. Nebo silentbloky ramen. Nebo máš prozaicky shilý úchyt ramene a to taky různě cvaká a praská smileys with beer...

Re: drnci pri zataceni
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2009 15:53

Tak silentbloky ramen jsou novy, co jsem se dival na stabilizatory tak jsou komplet zpuchřely a ani bych se nedivil kdyby na tom autě byli jeste od vyroby, tak ono to nepraska, necinka jako tak ale spiš jak kdybych na straně u spolujezdce otiral pneu o předek přitom o nic neotiram, jsem se dival na gumy a jsou v pořadku, zkusim vyměnit uchyt stabilizatoru a když nic tak zkusim kloub poloos zkontrolovat..
Ale zaleží spiš pod jakým uhelem jedu do zatačky,když mírným tak je to v pohodě ale třeba na kruhaču tam to dělá..! bych pomalu jezdil 20Km/hod s velkým obloukem do leva a do prava jak chci...



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Biko (07.09.2009 16:00)

Re: drnci pri zataceni
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2009 18:02

Ještě mě napadá, nemáš třeba dlouhý zástěrky nebo li plácačky - jestli ti nedřou o zem. A nakonec, jaký tam máš gumy - značka, typ a rozměr?

Re: drnci pri zataceni
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2009 19:12

nemam, ja nedavno sundaval podložky 25mm, a co sjem se dival na gumy tak nikde poškozene nejsou ani nikde na podběhu není nic že by byl obtisk od gumy nebo tak...175/65/R14 BARUM ...prostě zahada

Tak zkusim zatim tu levnejsi variantu a to dat dohromady stabilizator předku, až se mi podaří uvolnit ty šrouby.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Biko (07.09.2009 19:15)

Re: drnci pri zataceni
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2009 22:44

A co třeba ložisko kola?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  ********   **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **   **   **  
 **     **  **     **  **     **  **     **    ** **   
 ********   **     **  **     **  **     **     ***    
 **         **     **  **     **  **     **    ** **   
 **         **     **  **     **  **     **   **   **  
 **          *******   ********    *******   **     ** 
Powered by Phorum.