www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
asi předni naprava hučeni
Autor: trlibor (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2009 19:13

Zdravím fandy Opelu mate krásné stránky.Prokoukal jsem je cele a svůj problém nenašel mám problém sice s fiatem ale mnělo by to byt stejné u všech aut.Něco mi hučí asi z přední nápravy když jedu rovně nebo do pravá tak to hučí od 40km až do 90 pak to zase ztichne nebo to není slyšitelné když jedu do leva tak to úplně ztichne když jsem auto zvedl ze vším zahýbal i pokusil se rozjet až na 100 tak se mi zdálo že je vše v pořádku.Prosím poraďte co by to mohlo dělat dik

Re: asi předni naprava hučeni
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2009 19:54

Já bych řek, že bude špatné ložisko kola. Přesně to samé jsem měl u Golfa, do cca 50 km/h klídek, potom začalo hučet. Kolem 100 km/h zase klid a po chvíli zase hučelo.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: asi předni naprava hučeni
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2009 08:27

jj ložisko kola 100% měl jsem to samé před nedávnem - v zatáčce to začalo výc hučet než obvykle

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: asi předni naprava hučeni
Autor: trlibor (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2009 18:20

Kluci děkuji za radu že to jsou ložiska vrhl jsem se do nich a ejhle levé se rozpadlo a autíčko nehučí zase ticha jízda bez hučení moc krat díky sem tam tady mrknu abych také poradil

Re: asi předni naprava hučeni
Autor: pule78 (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 14:20

Ahoj všem, mám podobný problém, vůz je astra f r.v.97 combi 1.6 16v,

podobnost je v rychlosti kdy mi přední náprava hučí někdy víc, nekdy míň, někdy vůbec, především pak ale v náklonu do strany.

Odlišné je to v tom, že se nejedná o hučení nepřerušované ale naopak přerušované, jakoby vždy po půl otáčce (čeho ??nevím), ložisko bylo zkontrolováno, ale v tom by svízel být neměla. Navíc mám takový dojem že se tenhle problém objevuje především se zařazeným rychlostním stupněm, ale s otáčkama motoru podle zvuku a frekvence hučení zdá se nesouvisí - otáčky jdou nahoru nebo klesají ale frekvence hučení zůstává beze změny.

HELP HELP dochází mi nápady . Díky za odpověď všem.

Re: asi předni naprava hučeni
Autor: MIREK8 (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2010 07:59

Zdarec,zkus se podívat jestli ti nedrhne nekteré přední popřípadě zadní kolo o něco na nápravě.

Re: asi předni naprava hučeni
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2010 11:04

A co pneumatiky? zkus je přehodit popř nesjíždí se?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  ********        **  ********  
 **     **  **   **      **           **  **     ** 
 **     **  **  **       **           **  **     ** 
 ********   *****        **           **  **     ** 
 **         **  **       **     **    **  **     ** 
 **         **   **      **     **    **  **     ** 
 **         **    **     **      ******   ********  
Powered by Phorum.