www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2009 10:08

Zdravicko,

ma svy Astre F mam hlinikovy kola a 14" gumy...mel jsem delanou geometrii ale zustal trosku pootocenej volant doleva,ale nijak sem to neresil. Jelikoz ty disky stojej za prd a pri 115km uz se klepal volant,tak sem dal zimaky na diskach 13" kde mam novy gumy a je to ok. Nicmene sem zjistil,ze mam volant pootocenej doleva vic nez byl, coz nechapu. Cim to???



diky

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2009 12:46

geometrii... měl by se dát volant do rovna a poté seřídit geometrii kola.

nebo druhá možnost ale je to ....... volant přestavit přes tisícihran

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2009 14:55

Gizmo, čti prosím pořádně dotazy, když už reaguješ.
Horys, zkus přehodit pravé kolo za levé, pokud nejsou pneu směrové a hlavně si zkontroluj nahuštění. Nikam to nezačalo táhnout?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2009 16:32

Gumy jsou smerove,ale zkusim dat jeste druhy zimaky,resp ty co pouzivam na zadek a potom jeste zpatky ty letni a hlinikace jestli se to zase vrati. Prijde mi to ale divoky no. Kola sem dofouknul na stejno.
Jinak to nikam netahne,ani pri brzdeni.

Mozna me ted treba ukamenujete,ale pred 2 mesicema sem si sam menil obe ramena za novy,ale volant byl tak jak pred vymenou. Cili pootoceni je az ted po prehozeni. Nebo to ty ramena udelali?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Horys (18.09.2009 16:41)

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2009 20:22

kdyz jsi menil ty ramena, nemenil jsi nahodou i cepy rizeni ?

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2009 06:55

Menil jsem jenom obe komplet ramena a na jedny strane celou tycku stabilizatoru. Vsechno bylo na tech letnich v pohode,tak sem nic neresil,ale az po prechodu na zimaky kvuli klepani volant od 115. Necham udelat v tejdnu geometrii a uvidime. Ale myslel sem ze ty ramena nebudou mit vliv.

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2009 13:46

Zdravim, tak spek pokracuje dal....

nechal sem udelat geometrii a sorvnali mi volant (ted je celkem jedno jestli tou geometrii nebo ho presadili), ale byl rovne. Delali to na zimnich 13" kolech vepredu a 14" letnich vzdadu. Ted sem ale prehodil a dal dozadu taky 13" zimaky a ejhle, volant se pootocil zpatky...cili ho mam ted doprava. Jediny co sem udelal, ze sem zvednul kolo a vymenil, nic vic. Muze mi nekdo vysvetlit, co na tom muze pootocit volant??? Do servisu s tim hned jet nechci. Diky

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2009 16:00

Horys:
Mno, mně přijde, jestli tam někde nemáš nějaký nepěkně veliký vůle...
Protože jinak ti výměna zadních kol nemůže ovlivnit předek!!!!!!

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2009 16:29

No na zacatku mi to ovlivnila vymena prednich kol, volant se otocil doleva, tak udelali geometrii, srovnali to, volant narovnali a ted menim zadni a je doprava :-) To by mi svihlo. Vule nevim, nerekli v servisu nic a STK mam mesic starou,tak by snad neco velkyho videli ne?

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 06:43

no v prvu bych jen poznamenal.. zlomyt obě ruce za srovnání kol pootočením volantu na tisíci hranu!!!
Celé řízení musí být ve středu a pak z něj geometriji.. nehledě že novější auta už dokážou sledovat polohu řízení :-)

tohle pootočení po zvednutí muže být volným olužením tlumiče v kasly, popřípadě vytlučeným řízením.. nepíšeš jestli máš servo..... dotažený poloosy a podobně

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 08:03

oplik.jenik: je mozny,mluvili v servisu o volnym hrebenu rizeni???! Jen doufam ze z toho nic neupadne.

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 09:30

pokud ti stojí auto na silnici otevři motor a koknu na řizení.. měj kola jaksi rovně :-) a rukou zalomcuj na řízení za šrouby co držej tahla řízení..popřípadě zalomcuj jednou tyčí a uvidíš...

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 11:09

Zkusim. Ale stejne mi neni jasny, proc po vymene zadnich kol, vzdyt predni se vubec nehnou.

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 11:22

Horys: jak zvedáš auto na hever, tak se to různě kroutí... a třeba se tam něco hnulo, jestli jsou tam vůle.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2009 16:37

Tak sem zvednul nejdriv jednu stranu a pak druhou jestli se to nevrati a nic. Zahejbal sem tema pricnyma tahlama rizeni a nic sem spatnyho nepozoroval.Zabejbal sem celym autem a taky bez vysledku.Pomalu sem pootacel volantem a kola hned reagovali,takze nevim jak ty vule najit sad smiley

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2009 12:46

Tak panove,

hodil sem na zadek zpatky letni 14" 185/60 a vepredu sem nechal ty zimni 165/70 R13 a volant se vratil zpatky. Pocital sem obvod tech letnich a zimnich a rozdil je minimalni, takze at mi nekdo chytrej vysvetli, co zpusobi to poutoceni volantu :-)

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2009 11:14

zkoukni uložení zadní nápravy

---------------------------------------------------------/
OPEL KADETT
VW Touran II 1.6 TSi
specifikace: C20NE, 20SEH, 18E, C20XE, Motronic, jetronic...
Karburatory weber :-)

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2010 11:32

Zdar,vim ze se to nedela,ale muze mi nekdo poradit kde posunout volant pres tisihran? DEkuji

Re: Po vymene kol pootocenej volant
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 08.05.2010 05:37

Uz se mi to podarilo najit,ale byla to fuska :-)

Horys napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdar,vim ze se to nedela,ale muze mi nekdo poradit
> kde posunout volant pres tisihran? DEkuji



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   *******   ********  **     ** 
 **        **        **     **  **        **     ** 
 **        **        **         **        **     ** 
 ******    ******    ********   ******    ********* 
 **        **        **     **  **        **     ** 
 **        **        **     **  **        **     ** 
 ********  ********   *******   **        **     ** 
Powered by Phorum.